Edita Esenku Šimkutė ir jos moteriškumo praktikos – meilei ir verslui (II)

Asmeninio albumo nuotr.

„Jeigu mąstai tik apie tai, ką planavai pasiekti ir ko nepasiekei, kyla didelis nusivylimas. Nereikėtų turėti pernelyg didelių lūkesčių, kad nereikėtų nusivilti“, – sako moteriškumo praktikų mokytoja Edita Esenku Šimkutė, apie kurią pirmąją straipsnio dalį rasite čia.

Edita prisipažįsta, kad mokymų ir sveikatinimo veiklos iš pat pradžių negalvojo paversti verslu. Tiesiog dirbo su logistika susijusioje kompanijoje („popierinis darbas prie kompiuterio, ir taip 8 metus“) ir moteriškumo praktikas atlikdavo vien savo malonumui. Tiesa, kasmet reguliariai skrisdavo į Tailandą pasisemti naujų žinių – štai ten sykį ir sulaukė paties meistro Manteka Čijos kvietimo siekti daugiau, tapti instruktore ir skleisti dao mokymą savo šalyje.

Grįžusi į Lietuvą Edita sukūrė internetinį puslapį gydomojitaomeile.com. Jame aprašė praktikas ir būdus, kaip moteriai eiti į orgazmą, kaip pasiekti daugkartinių orgazmų – kad tokio pobūdžio žinių, pateiktų paprastai ir lietuvių kalba, rastų tos, kurioms rūpi. Iš pradžių moterys pradėjo važinėti mokytis individualiai, nes pamatė, kad vien iš aprašymų viską perprasti pernelyg sunku. Ir visos, pasak Editos, kaip susitarusios kartodavo: vesk grupinius mokymus didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Pradėjusi vesti grupinius užsiėmimus, gana greitai pamačiau, kad kiekvienas mielas mano savaitgalis – užimtas, o dar į darbą biure reikia eiti. Per palyginti trumpą laikotarpį mokymų veikla išsivystė tiek, kad finansiniu požiūriu beveik neliko skirtumo, ar dirbti samdomą darbą, ar verstis privačia mokymų praktika.

Matydama, kad praktikose naudojamą nefrito kiaušinį, platinamą kitų verslininkų, už 130 eurų klientėms įsigyti per brangu, Edita ėmėsi iniciatyvos ir pradėjo juos importuoti į Lietuvą pati. Kainą pavyko sumažinti perpus, iki 60–65 eurų. Juolab kad norėjosi moterims pasiūlyti praktikuotis su gaminiu iš kokybiško nefrito, nes rinkoje esą yra daug pigių padirbinių.

„Štai taip viskas ir pradėjo rutuliotis – ne todėl, kad būčiau susigalvojusi iš to daryti verslą, o dėl to, kad patys žmonės prašė ir pageidavo mokymų. Akyse labiau buvo ne euriukai, o savirealizacija. Man gera dalintis, mokyti, kurti internetinius puslapius, daryti rinkodarą socialiniuose tinkluose. Supratau, kad ši veikla – tai, ko reikia mano moteriškumui skleistis“, – kelią į verslą apibendrina Edita.

Amžiaus ir būklės cenzo nėra

Į Editos vedamus mokymus renkasi gana įvairaus amžiaus moterys – nuo 18-mečių iki garbaus amžiaus senjorų. Seminaruose visuomet galima išvysti po kelias 50-metes, o vyriausiai tęstinių mokymų ciklo dalyvei buvo apie 70-mt. Tiesa, Edita atkreipia dėmesį, kad toji moteris praktikuoja ir kitas sistemas: užsiima joga, medituoja, yra pakankamai lankstaus kūno ir labai drąsi – dalyvavo trečiojoje mokymų dalyje, kurios metu pratimai jau atliekami su nefrito kiaušiniu. „Taigi moteriai amžius – ne riba“, – abi darome išvadą.

gydomoji tao meilė

TAO video pamokos: nefrito kiaušinis, dao meditacija, ciguno mankšta (Youtube)

Daugiausiai kreipiasi moterys iš didmiesčių – jos drąsesnės, žingeidesnės, labiau nori eiti mokytis. Mažesnių miestų gyventojoms kyla daugiau abejonių ir baimingų klausimų: kaip viskas vyksta, ar seminare reikia apsinuoginti ir pan.

„Tema vis tik subtili“, – sutinka Edita, tačiau čia pat priduria, kad jokiuose jos seminaruose nereikia išsirengti, o 3 val. trunkančiame nefrito kiaušinio praktikų seminare pratimai su pačiu kiaušiniu neatliekami, nes tam nepakaktų laiko. Šių pratimų mokosi tik tęstiniuose 3 savaitgalių mokymuose dalyvaujančios moterys – tam skiriamas paskutinis, trečiasis savaitgalis. „Bet jeigu moteris jaučiasi nepasiruošusi, ji gali atlikti visus pratimus ir be kiaušinio“, – tvirtina praktikų mokytoja.

Aš niekada nepešu iš moters kažkokios konkrečios ir itin asmeniškos informacijos, nekamantinėju, prašydama pasakyti, ką ji patiria arba ko ji nepatiria. Aš tiesiog dalinuosi, kaip buvo man, ir paaiškinu tai praktiškai, nes noriu, kad moterys ne tik išgirstų, bet ir pačios išmoktų tai daryti.

Kadangi po gimdymo makštis nebegrįžta į pradinę būseną ir raumenims reikia padėti atsistatyti, gana dažnos moteriškumo praktikų dalyvės būna gimdžiusios moterys. Vienos jų turi vyrą ir tiesiog nori pagerinti santykius, išspręsti ginekologines, šlapimo nelaikymo problemas. Kitos yra išsituokusios, gyvena vienos ir ilgą laiką neturi partnerio – dėl to pradeda varginti makšties sausumas.

Trečios nori susigrąžinti buityje išblėsusį moterišką seksualumą, siekia labiau pamilti save arba pagaliau sutinka tinkamą vyrą ir baiminasi grįžti į intymųjį gyvenimą po ilgesnės pertraukos. „Susitinki tą moterį po kokio pusmečio – žydi visa, kaip gražu ir smagu žiūrėti!“ – regima savo mokymų nauda džiaugiasi pašnekovė.

„Kategoriškai tvirtinti, kad nefrito kiaušinį draudžiama naudoti per nėštumą, būtų tas pats, kas sakyti, kad draudžiama mylėtis su vyru. Vis tik dirbti su nefritu laukiantis reikėtų itin atsargiai arba to visai nedaryti. Geriausia naudoti nefrito kiaušinį iki nėštumo arba po gimdymo praėjus nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių – reikėtų atsižvelgti į individualią situaciją“, – teigia Edita.

Laukiantis kūdikio, pasak jos, šias praktikas reikia daryti itin atsargiai ir dėmesingai. Jeigu iki nėštumo moteris jau dirbo su nefrito kiaušiniu, ji gali drąsiau praktikuoti ir toliau. Jeigu ne, pratimus reikėtų daryti tik tiek, kiek nepavargsta raumenys – svarbu, kad nebūtų jaučiamas maudimas ar diskomfortas pilve.

Paprastai, bet ne prastai

Edita sutinka, kad tvirtinti, jog galimybei patirti orgazmą turi įtakos vien tik intymių raumenų treniruotės, būtų nekorektiška. Tam reikalingas ir darbas su emocijomis, ir kūno detoksikacija, ir maisto derinimas, ir aktyvus laisvalaikis. Visi šie dalykai tarpusavyje siejasi, kaip siejasi ir dar kelios Editos vykdomos veiklos, tegu iš pirmo žvilgsnio ir galinčios pasirodyti neturinčios nieko bendra.

„Turiu dar kelias interneto svetaines: apie badavimą, sveiką mitybą ir probiotikus“, – vardija versli moteris. Čia pat paaiškina, kad, pavyzdžiui, organizmo detoksikacija tiesiogiai susijusi su moteriškomis praktikomis, kurios padeda atsikratyti emocinių nuosėdų ir toksinų, linkusių kauptis intymiojoje zonoje. Nefrito kiaušinio praktika padeda išjudinti šios zonos kraujotaką, o jai suaktyvėjus, užkertamas kelias miomoms, cistoms, uždegimams, vėžiniams susirgimams.

„Savo puslapyje apie mitybą pasakoju, kaip maitinuosi, esu sudėjusi pačius mėgstamiausius receptus. Tai daugiau begleivė mityba, kuri neleidžia žarnyne daugintis mieliagrybiams (candida). Visiškai jų išnaikinti nėra galimybių, tačiau nuslopinti aktyvumą iki minimumo – įmanoma“, – dėsto Edita. Suvaldžius žarnyno mieliagrybių vešėjimą, sustabdomas ir galimas jų išplitimas į makštį, kur šie grybeliai sukelia gana dažną moterų problemą – pienligę.

Matau, kad žmonėms įdomu tai, apie ką rašau. Visada stengiuosi apie sudėtingus dalykus kalbėti paprastai, bet tuo pačiu neįvilkti jų į naivios mergaitės rožiniu sijonėliu įvaizdį. Vengiu bulvarinių antraščių ir panašių dalykų, nes vis dėlto perduodu rimtus dalykus, tegu ir paprastai.

„Per šiuos porą metų mano veikla išsivystė tiek, kad tampu girdima ir matoma vis didesniam ratui žmonių. Suprantu, kad viskas vyksta teisingai – taip ir turėtų būti“, – pasiektus rezultatus skaičiuoja pašnekovė. Prognozuoti, kiek taps žinoma ir kiek žmonių praktikuos tai, ko moko, nesiima, bet ir toliau siekia, kad apie vykdomas veiklas sužinotų kuo daugiau moterų.

„Svarbiausia atjungti savo galvoje tam tikrus blaškančius išorinius dalykus ir panirti į savo vidų. Jeigu mes per daug išorėje, nesame savo viduje, mūsų emocijos nėra teigiamos, jos nėra stabilios, negirdime savęs ir tada save mylėti labai sunku, – baigdama pokalbį apie savo kelią į ten, kur yra dabar ir kur link kviečia eiti kitas, svarsto Edita. – Nereikėtų turėti ir pernelyg didelių lūkesčių, kad nereikėtų nusivilti. Taigi lūkesčiams verčiau sakyti ne, bet tarti taip tikslams ir pačioms savo jėgomis judėti jų link.“

Jau netrukus portale VERSLI MAMA skaitykite apie naują Editos verslo nišą – itin veiksmingus probiotikus, kurių sudėtyje yra net 450 milijardų gerųjų bakterijų.  


4 Comments

 1. Akvilė

  2018 gegužės 3 prie 20:38

  Iš pradžių, išgirdus Editos paliečiamas temas buvo šiek tiek ir nepatogu, galbūt taip buvo ir ne man vienai.. bet susipažinus ir išgirdus apie jos veiklą iš jos pačios, viskas atrodo labai natūralu…

 2. Viktorija

  2018 gegužės 3 prie 22:48

  Nuostabi moteris, atsidavusi savo veiklai. Linkiu visakeriopos sėkmės 🙂

  • Edita Esenku

   2018 birželio 26 prie 15:03

   Dėkoju!

 3. Jolanta

  2018 gegužės 4 prie 13:53

  Man labai patinka, kad apie tokius subtilius dalykus išdėstėte subtiliai! Kai skaitai II dalį – jau visai jaukiau 😀 Nuostabu, kad moterys atranda save ir dar padeda kitoms save atskleisti įvairiapusiškai. Dėkui!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0