Renginiai

Ieva: siekti finansavimo visada verta – negavus nieko neprarasi

Print Friendly, PDF & Email

Valdymo inovacijų agentūra portalą VERSLI MAMA pakvietė pasidomėti tarptautiniais projektais, suteikiančiais naujų finansavimo galimybių viešajam sektoriui ir nevyriausybinėms organizacijoms. Seminaras apie tai – jau netrukus, vasario 1 d., o mes vienos iš nevyriausybininkių, Ievos Vizgirdienės, klausiame, ar tikrai verta eiti su tais tarptautiniais projektais obuoliauti.

Esate biudžetinė įstaiga ar NVO ir atlyginimai nėra dideli? ES struktūrinė parama jums neprieinama? Norite rasti papildomų finansavimo galimybių jūsų įstaigai?
Norite skleisti savo organizacijos patirtį kitoms šalims? Norite motyvuoti darbuotojus ir rasti naujų veiklų?

Tokiais ir panašiais klausimais vilioja seminaras Tarptautiniai projektai – naujos galimybės viešajam ir NVO. Pasak organizatorių, jis skirtas nevyriausybinėms organizacijoms, viešosioms įstaigoms, mokykloms, bibliotekoms, neformaliojo ugdymo įstaigoms ir kitoms organizacijoms, dienos centrams, profesinėms mokykloms ir kitoms organizacijoms, veikiančioms socialinių paslaugų, darnaus vystymosi, žmogaus teisių, aplinkos apsaugos ar švietimo, kultūros ir sporto srityse.

Ieva Vizgirdienė, atstovaujanti VšĮ „Sveikatingumo idėjos“, bus viena iš šio seminaro lektorių. Projektų vadove dirbanti moteris turi daugiau kaip 8 metų praktinės patirties rengiant ir administruojant tarptautinius projektus. Ieva sėkmingai parengė jau tris „Europa piliečiams“ projektus, kurie gavo finansavimą!

„Mano noras – pasidalinti patirtimi su tomis organizacijomis, kurios yra biudžetinės, nevyriausybinės arba darančios socialinės reikšmės darbus. Galbūt nebūtinai tiesiogiai kažkam padedančios, bet nešančios vienokią ar kitokią žinią pilietinei visuomenei, gražinančios ir gerinančios aplinką. Finansavimo, kaip žinia, tokios organizacijos ne visada turi daug. Todėl norėčiau su jomis pasidalinti galimybėmis rasti fondų ir jiems rašyti tuos projektus, kuriuose numatytos veiklos, kurias tos organizacijos ir taip jau daro, bandydamos prasimanyti pinigų savo vykdomoms prasmingoms veikloms“, – sprendimą jungtis prie Valdymo inovacijų agentūros organizuojamo renginio aiškina Ieva.

Pačios Ievos patirtis irgi įvairiapusė: tikrai yra tekę nusivilti ir negauti finansavimo. Vertinant bendrus rezultatus, pasak pašnekovės, galima teigti, kad sėkmės procentas siekia 50 : 50. „Labai skiriasi fondai, jų programos. Konkrečiai mūsų organizacija vykdo labai skirtingas veiklas. Natūralu, kad su vienais fondais patirtis sėkmingesnė, su kitais – ne tokia sėkminga, nes mes turbūt tiesiog neatliepiame tų fondų vertintojų minčių ir vertybių“, – galimas nesėkmės priežastis vardija Ieva.

Ir vis dėlto tai verta!

Toms verslioms mamoms, kurios ruošiasi kreiptis finansavimo į fondus, prityrusi projektų vadovė dar sykį primena: fondai labai skirtingi, skirtingi ir jų norai. Kreipiantis būtina turėti labai aiškią viziją ir aiškų veiklos planą, konkrečiai sudėliotus tikslus, ką nori padaryti, ko pasiekti ir kaip tai darysi. Pasak Ievos, numatytos priemonės turi būti labai konkrečios, kad žmogus, kuris nieko nežino nei apie jus, nei apie jūsų veiklas, iš karto suprastų, apie ką kalbama.

Pradedančiosioms projektų rašytojoms dažnai kiša koją reikalavimas paaiškinti, kaip bus išmatuojami projekto rezultatai. „Niekada negali duoti vienareikšmio patarimo, nes, kaip minėjau, fondai skirtingi ir jų reikalavimai skiriasi, – purto galvą Ieva. – Priklausomai nuo fondo, kartais išmatuojamumas yra labai paprastas, pvz., tereikia nurodyti suorganizuotų renginių skaičių, pasakyti, kad buvo tiek ir tiek dalyvių ir pateikti sąrašus. Tačiau yra ir tokių fondų, kuriuose reikia griežtai skaičiuoti kiekvieną teptuką, nupirktą dailės plenerui.“

Nepaisant visų sunkumų ir nepatogumų, Ieva įsitikinusi – eiti su fondais obuoliauti verta visada. Nes, juokauja ji, šiaip ar taip nieko neprarasi: jeigu neturi finansavimo, jo negavusi ir toliau pinigų neturėsi. Be to, Ievos nuomone, paraiškų fondams rašymas yra patirtis: „Tai mokymasis, saviugda. Ruošdama paraiškas galų gale pati sau išsiryškini tikslus, susivoki, verta ar neverta imtis sumanytos veiklos. Tokios patirties visada verta įgyti, kaip ir verta išbandyti visas galimybes, kurių tik gali suteikti aplinka“.

**

Sudomino Ievos mintys? Seminare įdomių pastebėjimų ir patarimų bus dar daugiau, nes antroji lektorė, Virginija Klimukienė, taip pat daugiau kaip 8 metus dirba su tarptautiniais socialiniais projektais įvairiose Rytų Europos, Centrinės Azijos ir ES šalyse. Keletą metų buvo išrinkta Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos valdybos pirmininke. Nuo 2011 metų veda mokymus Azerbaidžane, Baltarusijoje bei Lietuvoje, turi daugiau kaip 10 metų patirties rengiant tarptautinius projektus nuo Rytų ir vidurio Azijos iki Baltarusijos. Ateikite paklausyti Ievos ir Virginijos pranešimų jau vasario 1 d., Socialinių mokslų kolegijoje Vilniuje!

Seminaro paskyra feisbuke

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.