Monika: „Mano laikas užkariauti pasaulį yra dabar“ (I)

Monika Šliupienė

„Laikykis atokiau nuo žmonių, kurie siekia sumenkinti tavo tikslus, svajones. Menkaverčiai žmonės taip elgiasi, o didieji – padeda tau patikėti, kad tu irgi gali būti sėkmingas“, – būtent šie Marko Twain‘o žodžiai pirmiausia atėjo į galvą, skaitant Monikos Šliupienės aprašytą savo verslo istoriją. Šiandien – pirmoji šio pasakojimo dalis. Antroji, kaip visada, lauks po savaitės.

Monika – neseniai susikūrusios savarankiškos verslo grupės „Sėkmės krautuvėlė“ lyderė, nepriklausoma amerikiečių kosmetikos kompanijos „Mary Kay“ (MK)  pardavimų direktorė. Šiandien „Sėkmės krautuvėlė“ vienija 50 verslių moterų, kurios atstovauja vienai iš didžiausių tiesioginės rinkodaros kompanijų pasaulyje, gyvuojančiai 52-ejus metus. Visos jos neabejingos aukščiausios kokybės kosmetikos produktui, kurį galima įsigyti 5 žemynuose ir 35 valstybėse.

Motyvacijos užtaisas
MK grožio konsultantės sutartį pasirašiau beveik prieš metus, lapkričio 26-ąją. Bet mano pažintis su šia kompanija prasidėjo dar pusmečiu ankščiau – gegužę, kai dalyvavau Lyderio dienoje. Mokymai man taip patiko, kad po jų net parašiau straipsnį į portalą www.verslimama.lt. Štai jo ištrauka:

Prieš mane ir dar keliasdešimt auditorijoje sėdinčiųjų pasirodė gražios, dailios, savimi pasitikinčios ir daug pasiekusios moterys, atrodančios, trumpai tariant, autoritetingai. Jos dalinosi savo patirtimi, mokė, o svarbiausia, perteikė tokį galingą motyvacijos užtaisą, kad aš patikėjau galinti absoliučiai, patikėkit, a b s o l i u č i a i viską!

Tuomet tą motyvacijos užtaisą panaudojau kitoje veikloje. Apie MK verslą, sąžiningai pasakysiu, išvis negalvojau. Net produkto nebuvau bandžiusi.

Dar po kelių mėnesių, vidurvasarį, dalyvavau grožio valandėlėje. Čia man viskas labai patiko, po pamokėlės jaučiausi išties graži. Įsigeidžiau produktų, bet paklaususi apie nuolaidas gavau trumpą paaiškinimą: nuolaidų griežtai netaikome. Esą nebent turiu galimybę organizuoti vakarėlį, o paskui nuo jo apyvartos gauti 10 proc. kreditą kosmetikai įsigyti. Betgi su mane pakvietusia bičiule buvome kalbėjusios apie ženklią nuolaidą visiems produktams… Nesiginčysiu, pamaniau tąkart, pasiaiškinsiu vėliau. Tą vakarą nieko neįsigijau.

Po kurio laiko pirkau makiažo pagrindą, naudojau ir džiaugiausi. Tačiau apie tapimą MK konsultante dar nebuvo nė kalbos.

Tušti aruodai
Netruko ateiti toks laikas, kai dukrai sukako pusantrų metukų, o aš jaučiausi lyg nebeturinti, ko duoti. Mano pačios aruodas buvo tuščias. Vaikas, vyras, namai, darbas – atrodė, visiems viską išdalinau, o pačiai nebeliko nieko.

Laikas pasirūpinti savimi, pagalvojau. „Dabar tai dažysiuosi“, – pamaniau. Nulindau į savo kosmetinį stalčiuką, o ten – tuščia. Tušas išdžiūvęs, skaistalai dukros sudaužyti… Vienintelis normalus produktas – MK veido pudra. Kas gali man padėti? MK konsultantė!

Rašau jai, kad noriu lūpų dažų, šešėlių, dar ko nors… Ji manęs klausia, o kaip odos priežiūra? Sakau, noriu, bet man juk niekas netinka. Mat prieš 5–6 metus įsitaisiau veido odos ligą – perioralinį dermatitą, dėl kurio oda plonėja ir tampa priklausoma nuo tam tikrų dalelių, esančių kremuose ir tepalėliuose.

Šiaip didelių veido odos problemų iki tol nebuvau turėjusi, bet tais laikais buvo madinga eiti pas kosmetologus. Nuėjau ir aš, o ten neįvertino, kad mano oda yra plona ir darė intensyvias procedūras, skyrė namie naudoti stiprius produktus, – visa tai sukėlė ligą. Kol medikų rekomenduotus produktus tepdavau, oda atrodė graži, kai tik nustodavau – visą išberdavo, ypač aplink akis ir burną.

Viskas baigėsi Santariškių odos dispanseryje, kur dvi savaites gulėjau dienos stacionare, apdėta kompresais, skirtais odai atpratinti nuo priklausomybės minėtiems preparatams. Oda pasveiko, bet perioralinis dermatitas dingti nesiteikė – tai lėtinė liga, linkusi atsinaujinti. Vis pabandydavau kokių kosmetikos priemonių, bet po savaitės ar dviejų naudojimo nosies kampučiuose vėl išlįsdavo raudonos dėmelės, smulkūs bėrimai. Tada kosmetika iškeliaudavo vyrui ar mamai. O kai anyta iš Izraelio parvežė labai prabangiai atrodantį kremą – stiklinis indelis, auksinis dangtelis, – ir jis man netiko, galutinai susitaikiau, kad jau tokia ta mano oda, ir nieko naujo net nebandysiu.

Sprendimų metas
Ir MK odos priežiūros rinkinio tikriausiai nebūčiau pabandžiusi, jei ne 14 dienų pasitenkinimo garantija. Pirmą kartą bandydama niekuo nerizikuoji – jei netiks, atgauni pinigus.

Tada ir įsidrąsinau paklausti, o kaip gi viską – ir odos priežiūrą, ir dekorą – gauti pigiau? Sakote, tapti konsultante? Hmmm… Nežinau… Galima tik dėl savęs? Puiku! Sutartį pasirašiau tą pačią dieną.

Tai buvo prieš 10 mėnesių. Tą dieną žinojau apie MK tik tiek, kokia seka naudoti pagrindinį veido odos priežiūros rinkinį (pirma nusiprausti, o tada tepti serumą ir kremą). Naudojau jį, jis man puikiausiai tiko. Maža to, oda gerokai pagražėjo, sulaukiau komplimentų iš aplinkinių. Gimė didžiulis tikėjimas produktu.

Tuo metu gyvenime vyko reikšmingos permainos: atsisakiau darbinės veiklos, kuri man nebeteikė malonumo, buvom persikėlę į naujus namus, dukra atprato nuo žindymo, ir jai manęs reikėjo vis mažiau. Atėjo toks laikas, kai galėjau apsidairyti aplink ir pagalvoti, kurlink keliauti toliau. Galbūt kurti kažką savo ir nebegrįžti į advokatų kontorą, kurioje dirbau teisininke prieš gimstant dukrytei?

Nuėjau į kelis MK verslo grupės susirinkimus, į naujokų mokyklą, paprašau atsiųsti man tai, kas turima, kokias įrankiais naudojamasi. Išsišniukštinėjau, ir širdyje sukirbėjo: pabandysiu. Juk nieko neprarasiu. Čia jau tiek daug sukurta, čia viskuo dalijamasi, čia renkasi nuostabios moterys… „Kad ir nepavyks, vis tiek turėsiu vertingos patirties ir gerą laiką“, – pamaniau sau.

Tačiau apie viską – jau antrojoje mano istorijos dalyje. Arba edukacinėje konferencijoje „Aš – versli mama“ lapkričio 4-ąją 🙂

Antrojoje Monikos verslo istorijos dalyje skaitykite:
Kai sunkią akimirką apsisprendžiau eiti toliau, pradėjo vykti stebuklai

 Kaip susipažinti su Monika?

 

Aktyvios verslimama.lt Facebook paskyros lankytojos netrukus sulauks Monikos dovanų lietaus 😉


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0