Monika: „Mano laikas užkariauti pasaulį yra dabar“ (II)

Monika Šliupienė

Tęsiame Monikos Šliupienės verslo istorijas – pirmąją dalį skaitykite čia.

Dirbant MK, asmeninis tobulėjimas vyksta per darbą su klientėmis, komanda, plečiant savo verslą. Čia aš kasdien tampu geresne savęs versija. Man tai patinka. Mano vyrui – taip pat. O kuriam nepatiktų laiminga, švytinti ir visada graži, susitvarkiusi, pasitempusi žmona? Vyras mane 100 proc. palaiko, esu jam už tai ypač dėkinga.

Mano asmeninės savybės neleidžia nieko daryti bet kaip. Todėl jei ėmiausi, reikėjo siekti maksimumo. Pas klientes vykdavau kartu su dukra arba kviesdavausi jas į svečius. Gražinau mamas, kol vaikai dūko žaidimų kambaryje. Ieškojau būdų, kur ir kaip surengti grožio valandėles, žvalgiausi įvairių bendradarbiavimo galimybių. Rūpinausi artimaisiais, bičiulėmis, bet tik tais, kurie to norėjo. Nelipau per galvas. Visada dirbau ir tebedirbu gražiai – taip, kaip pati noriu, kad dirbtų su manimi.

Gana greitai pasiekiau užsibrėžtą tikslą ir mano pardavimai buvo puikiai įvertinti! Gerai uždirbau, gavau ženkliuką, diplomą už darbą su klientais, dovanas iš kompanijos ir lyderės, išskirtinius dviejų dienų mokymus, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia, kad įgavau pasitikėjimo savimi, daug energijos ir suvokimą, jog būdama MK dalimi, galiu susikurti savo svajonių darbo vietą – su laisvu darbo grafiku (mamos, mane suprasite, koks tai svarbus prioritetas), su neribotomis uždarbio galimybėmis, su pozityviu, įkvepiančiu kolektyvu. Ir dar labai svarbu, kad su MK aš augu ir keičiuosi kaip asmenybė.

Tikslas – direktorė
Pirmąjį ambicingą tikslą pasiekiau iki dukters antrojo gmtadienio likus mėnesiui. Turėjau apsispręsti: grįžti į buvusį darbą, ieškoti naujo ar dirbti tai, kas man patinka, kas mane įkrauna, o ne sekina. Parašiau prašymą tretiesiems atostogų metams, išleidau dukrytę į privatų darželį ir nusprendžiau, kad susikursiu savo svajonių darbo vietą MK kompanijoje. Išsiaiškinau sąlygas, ką turiu padaryti ir ką man tai duos. Startavau.

Pradėdama Direktorės parengimo programą nė neįsivaizdavau, kaip ją įvykdysiu, bet turėjau tikslą. Aplinkiniai stebėjosi ir vis klausinėjo, kiek moterų turiu savo komandoje, kokie programos reikalavimai. Kitų akyse tikrai atrodžiau crazy. Bet aš tikėjau. Tikėjo ir mano lyderė. Ji neparodė, kad aš crazy, tik išgirdusi mano planą, paklausė, kuo galėtų padėti. O į klausimą, ar taip anksti ir taip ambicingai pradėjusi, sugebėsiu būti gera lyderė, atsakė, kad visą reikiamą patirtį susirinksiu pakeliui. Viską, ko man reikės, išmoksiu darydama. Ačiū jai už tikėjimą, palaikymą ir besąlygišką pagalbą.

Daug kas sakė, kas vasarą bus sunku, visi atostogauja, bet mano tikslai atostogų nėjo. Jei plano ir nepadarysiu, kas blogiausio nutiks? Bus neįgyvendinta programa, tačiau turėsiu mažų mažiausiai dukart didesnę komandą, bus parduota mažiausiai dvigubai daugiau. Programai ryžausi gan avantiūristiškai, bet neturėjau, ko prarasti.

Kaip pradėjo vykti stebuklai
Buvo visko. Tą kelią, kurį nuėjau, turėjau nueiti tikrai ne šiaip sau, ne tam, kad kažką kažkam įrodyčiau. Ėjau juo ir mokiausi. Labai daug išmokau, smarkiai ūgtelėjau pati. Tą mato ir aplinkiniai. Išgirdau daugybę „ne“, bet ėjau toliau, nepasidaviau.

Nors, tiesa, buvo akimirka, kai norėjosi viską mesti. Bet pasiėmiau laisvą dieną (čia galiu tai padaryti) ir išėjau apsipirkti, apsikirpti. Vis galvojau, kad pasiduoti yra lengviausia, o štai eiti pirmyn – kur kas sunkiau. Vadinasi, jei mesiu čia, mesiu ir kur kitur. Taip visą gyvenimą nugyvensiu kaip vidutinybė, neišnaudojusi savo potencialo. Juk yra laikas, kada mes turime užkariauti pasaulį. Mano laikas yra dabar.

Ir iš tiesų, kai priėmiau sprendimą tęsti tai, ką pradėjau, ėmė vykti stebuklai! Įsivaizduojate, aš būčiau pasidavusi likus trims žingsniams iki aukso! Grįžusi į senas vėžes pasijutau taip, lyg jau nebe aš tempiu mūsų komandos laivą per seklumą, o plaukiame mes visos, tik aš jį vairuoju. Įdirbis grįžta. Dirbdamos MK, pirma atiduodame ir tik po to galime tikėtis grąžos. Čia – ne restoranas, kuriame pirma gauname patiekalą, o paskui už jį susimokame. Čia mokame į priekį. Bet grąža – dešimteriopa.

Pozityvumas keičia pasaulį
Smagiausia yra ne tikslo tiesiojoje ar jį pasiekus, bet pačioje kelionėje į jį. Dar smagiau, kad pasiekus vieną tikslą, prasideda nauja kelionė – į dar didesnį tikslą, į dar geresnę mano pačios versiją. Jeigu kas būtų pasakęs, kad aš vesiu mokymus, būčiau nepatikėjusi! Dabar jaučiuosi gyvenanti savo gyvenimą. Kasryt keliuosi su šypsena 🙂 Būna naktų, kad prabundu ir negaliu sulaukti, kada ateis rytas. Aš laiminga, nes radau savo širdies kelią.

O ieškojau jo ilgai. Baigiau Vilniaus universiteto teisės ir ekonomikos studijas, dirbau advokatų kontoroje, augindama dukrą, išdavinėjau kreditus. Bandžiau verslauti, parduodama vaikiškus rūbelius, rengdama ir vertindama teisines sutartis, rašiau žurnalui „Tavo vaikas“, įkūriau portalą www.verslimama.lt, kuriam dabar taip puikiai vadovauja vyriausioji redaktorė Skaidrė. O kas, jei ne ta viena grožio valandėlė?

Mano tikslas, kad „Sėkmės krautuvėlės“ komanda kompanijoje „Mary Kay“ uždirbtų gerus pinigus, kad čia augtų asmenybės, o gyvenimas aplinkui gražėtų. Mes galime pakeisti pasaulį keisdamos save, būdamos pozityvios, lamingos, dalindamos gėrį ir šypsenas!

Aš tikiu, kad žmonėms, kuriuos sutinku, labai pasisekė dėl to, ką galiu jiems pasiūlyti. Nes kas nenorėtų pasikeisti taip, kaip pasikeičiau aš, ir gyventi tokio gyvenimo, kokį gyvenu aš?

Susitikime edukacinėje konferencijoje „Aš – versli mama“ lapkričio 4-ąją ir apie tai pasikalbėkime!

Kaip susipažinti su Monika?


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0