Prasideda 16-osios kasmetinės „L’Oréal Baltic” programos „Moterims moksle“ paraiškų priėmimas

Loreal_BalticForWomeninScienceCeremony_versli mama

Sausio 27 dieną L’Oréal Baltic pradeda paraiškų tarptautinės programos „Moterims moksle“ (angl. „Women in Science“) priėmimo procesą trijose Baltijos šalyse. Septynioms Baltijos šalių mokslininkėms, įvertinant jų indėlį į mokslą, bus skirtos 6 tūkst. EUR siekiančios premijos.

Be to, trys dalyvės iš kiekvienos Baltijos šalies gaus prestižinį „L’Oréal-UNESCO For Women in Science“ kylančių talentų apdovanojimą.

Latvijoje ši programa rengiama jau 16-ą kartą, Lietuvoje ir Estijoje – ketvirtą.

„Mokslo moterims“ programa yra viena geriausių UNESCO ir privataus sektoriaus bendrų iniciatyvų, puikus verslo ir mokslo bendradarbiavimo bei socialinės atsakomybės pavyzdys, skatinantis jaunas moteris rinktis mokslininkės profesiją, padedantis jaunoms mokslininkėms likti moksle, įveikiant kritinius gyvenimo etapus ir skatinantis visuomenę vertinti mokslo svarbą bendros gerovės kūrimui“, – teigia Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Asta Junevičienė.

Nuo šių metų sausio 27 iki kovo 6 dienos Baltijos šalių mokslininkės yra kviečiamos teikti paraiškas „Moterims moksle“ programai internetinėje svetainėje www.forwomeninscience.com.

Jau apdovanotos 4 tyrėjos iš Lietuvos

Atidžiai įvertinus Latvijos, Lietuvos ir Estijos mokslininkių pateiktas paraiškas, po vieną prizą kiekvienoje iš Baltijos šalių bus skirta mokslų daktarėms iki 40 metų amžiaus, taip skatinant jų mokslinius pasiekimus gyvybės, aplinkos, fizikos ir inžinerijos mokslų srityse.

Papildomai bus skirti du prizai Latvijos ir po vieną Lietuvos bei Estijos doktorantėms iki 33 metų amžiaus, taip skatinant užbaigti jų vykdomus disertacijų tyrimus gyvybės, aplinkos, fizikos bei inžinerijos mokslų srityse.

Nuo šios „L’Oréal Baltic“ programos pradžios Latvijoje 2005 metais, už nuopelnus moksle buvo įvertintos 45 Latvijos mokslininkės. Ketvirtus metus iš eilės programa vykdoma ir kitose Baltijos šalyse, už indėlį į mokslą jau apdovanotos keturios Lietuvos ir keturios Estijos tyrėjos.

Pernai 6 tūkst. EUR vertės premijas pelnė septynios programoje dalyvavusios Baltijos šalių mokslininkės.

Praėjusiais metais buvo įvertintos dvi tyrėjos iš Lietuvos. Viena iš jų – VU GMC doktorantė Milda Alksnė. Įvertinimo sulaukė jos pastangos sukurti dirbtinį kaulinio audinio transplantą, kuris būtų pritaikomas atkuriant kaulinio audinio pažeidimus žmogaus organizme.

Taip pat pernai buvo įvertintas dr. Jurgitos Skiecevičienės projektas, kurio tikslas – nustatyti kraujyje cirkuliuojančius biožymenis, tinkamus neinvazinei skrandžio vėžio diagnostikai, stebėsenai ir prognozei.

Vienintelė programa moterims mokslininkėms

Latvijoje programą įsteigė „L’Oréal Baltic“ draugijos globėja, buvusi Latvijos Respublikos Prezidentė (1999-2007 m.) Vaira Vike-Freiberga. Šiandien „L’Oréal Baltic“ programa „Moterims moksle“ yra įgyvendinama bendradarbiaujant su Latvijos, Estijos ir Lietuvos mokslų akademijomis ir nacionalinėmis UNESCO komisijomis šiose šalyse.

Tai vienintelė paramos programa mokslininkėms Baltijos šalyse. Ši programa skatina Baltijos šalių mokslininkių profesinį tobulėjimą, padėdama joms siekti naujų tikslų ir kurti naudą tiek mokslo, tiek visuomenės labui.

Tarptautinė „Moterims moksle“ programa buvo pradėta 1998 metais. Nuo tada „L’Oréal“ įmonių fondas ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO įsipareigojo padidinti dirbančių moterų su moksliniais tyrimais skaičių. Pastaruosius dvidešimt dvejus metus „L’Oréal-UNESCO Mokslo moterims“ programa veikia tam, kad pagerbtų ir lydėtų moteris tyrėjas jų svarbiausiais gyvenimo momentais, reikšmingai prisidedant prie mokslo raidos ir lyčių lygybės šioje srityje.

***
Apie „L’Oréal Poland & Baltics Hub“

„L’Oréal“ daugiau nei šimtmetį yra atsidavusi vienai veiklai ir misijai – visoms viso pasaulio moterims ir vyrams siūlyti geriausias kosmetikos naujoves, pasižyminčias kokybe, veiksmingumu ir saugumu, teikti grožį visiems ir kiekvienam. Vadovaudamasi šiuo tikslu, „L’Oréal“ nuo 2000 m. veikia Latvijoje, nuo 2003 m. – Lietuvoje ir Estijoje.

Siekiant geriau pasitarnauti vartotojams ir bendradarbiauti su jais siekiant tolesnės plėtros ir rinkos transformavimo regione, 2017 m. kovą buvo sukurtas „L’Oréal Poland & Baltic Hub“ („L’Oréal“ Lenkijos ir Baltijos verslo centras). Verslo centro būstinė yra Varšuvoje, biurai įsteigti Rygoje, Taline ir Vilniuje, kur iš viso dirba 107 žmonės.

„L’Oréal Poland & Baltic Hub“, turintis unikalų 24 skirtingų ir vienas kitą papildančių prekių ženklų, pritaikytų kiekvieno vartotojo lūkesčiams atsižvelgiant į jo įpročius ir gyvenimo būdą, portfelį, yra regiono lyderis visose grožio ir sveikatos kategorijose. Kadangi verslo centras plačiai bendradarbiauja su savo verslo partneriais, jis yra visiškai pritaikytas vietinėms platinimo sąlygoms. Prekių ženklus valdo padaliniai, kurių kiekvienas yra savo platinimo kanalo specialistas: masinė rinka, prekybos centrai, vaistinės, plaukų salonai, mažmeninė prekyba firminiais produktais ir el. prekyba.

2019 m. programos ceremonijos vaizdo klipas.

 

Nuotraukos autorius – Janis Salins.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0