Saksonijos Šveicarijos dailininkų keliu su Lina Ever (kodas #verslimama)

Rašytoja, žurnalistė, gidė po Berlyną ir 3 vaikų mama Lina Ever Vokietijoje gyvena jau šešerius metus.

Kur teka Elbė ir kur susijungia Vokietijos Saksonija su Čekijos Bohemijos apskritimi, gamta sukūrė nepaprastai gražų paminklą – aukštyn iš senųjų miškų šaunančias smiltainio uolas ir tarp jų nardančius debesis. Saksonijos Šveicarija vadinama viena romantiškiausių Vokietijos vietų, o piligriminis dailininkų romantikų pamėgtas kelias Malerweg – gražiausiu pėsčiųjų keliu Vokietijoje.

Šveicarų dailininkams Adrianui Zinggui ir Antonui Graffui prieš daugiau nei du šimtus metų keliaujant po Drezdeno apylinkes, tos smiltainio uolos taip patiko ir taip priminė gimtinę, kad jie jas pavadino Šveicarija. Taip ir prigijo pavadinimas Saksonijos Šveicarija. Jų keliais patraukė ir daugiau Drezdene studijuojančių ar dvare dirbančių dailininkų, tie vedėsi savo draugus rašytojus ir kompozitorius, todėl per miškus, uolas ir tarpeklius vinguriuojantis takelis buvo pavadintas Malerweg – dailininkų keliu.

Dailininkų kelias tęsiasi 112 km. Jis yra padalintas į aštuonis etapus, t. y. aštuonias dienas po 12-16 km ėjimo. Trasos įvairaus sudėtingumo, bet kiekvienas etapas stebina vis kitokiais vaizdais. Mūsų kelionėje įveiksime penkis etapus ir eisime šiaurine, kalnuotesne Elbės puse.

Pakeliui bus daug iškabų su tose vietose nutapytais peizažais ir aprašymais, dailininkų biografijomis. Be to, kaip ir piligriminiame kelyje, čia kiekvieno etapo gale bus galima rinkti atspaudus ir atvirukus su dailininkų reprodukcijomis.

lina su vaisiais

Kelionės vadovė – rašytoja, žurnalistė, gidė po Berlyną Lina Ever. Lina yra dirbusi viešųjų ryšių eksperte, renginių organizatore, o penkerius metus vadovavo ministerijos protokolo skyriui ir organizavo oficialias keliones.

Apie kelionės vadovę

Vokietijoje gyvenu jau šešerius metus, mėgstu keliauti, kopti į kalnus ir tyrinėti pasaulį pėsčiomis. Kai pirmą kartą atvykau į Saksonijos Šveicariją, buvau pakerėta, kad Europos viduryje yra tokia archaiška vieta, kur medžiai ir uolos atrodo kaip iš senųjų brolių Grimų ar Anderseno pasakų ir kur vis dar gali eiti kelias valandas nesibaigiančiais miškais nesutikdamas kito žmogaus. Iki šiol manau, kad tai viena gražesnių ir dar neatrastų Europos vietų.

Praėjusių metų rudenį Lina išsiruošė į žygį kartu su kunigu Algirdu Toliatu ir fotografu, Nacionalinės premijos laureatu Algimantu Aleksandravičiumi. Trijulė penkias dienas keliavo Dailininkų keliu ir kalbėjosi apie Dievą ir apie meną, apie gamtą ir apie žmogų, apie tai, kas mums atrodo svarbu ir tai, kas svarbu iš tikrųjų. Tie pokalbiai ir kelionės nuotykiai jau beveik suguldyti į knygą, kuri pasirodys šių metų pabaigoje. Čia galite apie kelionę pasiskaityti daugiau.

Linai šis maršrutas taip patiko, kad labai norėtų šią vasarą kelis kartus dar sugrįžti į pasakiškus miškus ir juos parodyti kitiems žmonėms, pasidalinti savo prisiminimais ir mintimis, o taip pat ir visa informacija, kurią surinko eidama ar rašydama knygą.

Kelionės ypatumai

Šios kelionės tikslas – išvesti jus iš komforto zonos, apstulbinti nuostabiais vaizdais, paklaidinti pasakiškuose miškuose, pasivaikščioti debesyse, kad trumpam užmirštumėte aplink egzistuojantį šiuolaikinį pasaulį su visomis besivejančiomis technologijomis. Mes eisime per tiltelius, prausimės kriokliuose, lipsime tūkstančius laiptelių į viršų ir žemyn, kartais laiptais, kartais kopėčiomis, kartais tik pasilaikydami už virvinių turėklų, kartais turėsim perbristi balas, peržengti nukritusius medžius ar nusileisti į baugius tarpeklius. Bet mes tikrai užsuksime ant nuostabaus Bastėjos tilto, pereisime Velnio dugnu, praeisime pro akmeninius Utenvaldės vartus, leisimės Vilko tarpekliu, lipsime Dangaus kopėčiomis, grožėsimės atsiveriančia panorama nuo įvairių apžvalgos aikštelių ir ganysime debesis. Nakvynei gausite lovą nedideliame kambarėlyje arba bendrame kambaryje, bet pažadu, kad jis bus labai vaizdingoje Saksonijos vietoje – viduramžių pilyje, dailininko rezidencijoje, miško pensione, namelyje prie krioklio ar sename malūne. Tai tikriems keliautojams skirtos vietos, kurių nerasite booking‘e ar Airbnb.

Įspėju, kad tai piligriminė kelionė, kai teks autis kalnų batus ir eiti kalnais, miškais, tarpekliais bet kokiu oru. Bet garantuoju, kad pajusite visus ėjimo pėsčiomis džiaugsmus, matysite nuolat besikeičiančius vaizdus ir patirsite bendrystės jausmą su bendrakeleiviais, o nukritus kaukėms ir atvėrus širdims, ir su savimi pačiu susipažinsite iš naujo. Taip, tai nuotykis, ir kviečiu į jį pasinerti su vaikišku smalsumu.

Kelionei nereikalingas ypatingas pasirengimas, reikia tik geros fizinės formos, nes vidutiniškai per dieną teks nueiti 10–15 km. Mokyklinio amžiaus vaikai taip pat turėtų puikiai susidoroti su maršrutu. Dar reikalingi geri kalnų batai ir neperšlampami drabužiai.

Linos Ever paslaugos:

 • Aš nesu turistinis biuras, aš neorganizuoju kelionės ir nesirengiu uždirbti iš skrydžių ar viešbučių nuolaidų. Jums patiems reikės lipti į savo automobilius ar nuomotą autobusiuką, patiems pilti benziną, dalintis išlaidas ir patiems atvažiuoti tą 1000 km iki Saksonijos. Būtų smagu, jei ir bendrakeleivius pasirinktumėte patys, kad grupė banguotų vienu ritmu, bet mano prašymas būtų atvykti ne daugiau 10–12 žmonių kompanija.
 • Aš pasirūpinsiu nakvynėmis, pusryčiais, žemėlapiais, viešuoju transportu ir kuprinių pervežimu (arba galimybėmis pervažiuoti su automobiliu iki kitos nakvynės vietos).
 • Aš su jumis eisiu visus penkis dailininkų kelio etapus ir pasakosiu istoriją bei istorijas, atsakysiu į jūsų klausimus, kartais tylėsiu kartu su jumis, kartais pavertėjausiu, o kartais pasidalinsiu savo patirtimi. Stabtelėsime visose gražiose vietose, stabtelėsime, kai pavargsim, kai išalksim, kai norėsim nusifotografuoti. Vakarais gersime alų ar girą terasose, o kur bus galima – kepsime vakarienę ant griliaus. O jei norėsite, skaitysiu jums Hanso Kristiano Anderseno, kuris prieš pusantro šimto metų čia keliavo, pasakas arba ištraukas iš savo naujos knygos apie Kelionę su kunigu.

Kelionės planas

Šeštadienis: (jei patogiau, galima kelionę pradėti sekmadienį) išvykimas iš Lietuvos. Vakare atvykstama į Pirną arba Wehlen, įsikūrimas.

Sekmadienis:

 • Lėti pusryčiai, apsižvalgymas. 11 val susitinkame, susipažįstame, aptariame maršrutą. Vykstame autobusu į Liebenthaler, kur prasideda pirmasis Dailininkų kelio etapas (11-12 km).
 • Einame pro didžiausią pasaulyje Ričardo Vagnerio paminklą ir seną malūną, kur buvo sukurta opera Lohengrin, einame pro Lohmen miestelį ir jo pilį, einame įspūdingu Uttewalde dugnu, kuriame auga daugybė samanų ir paparčių rūšių, pralendame pro dailininkų pamėgtą motyvą – Uttewalde akmeninius vartus, nusukame prie Velnio duobių ir ateiname į senovinį miestelį Wehlen prie Elbės upės. Ten vakarieniaujame. Nakvynė ten pat, kur ir pirmą naktį.

Pirmadienis: antrasis etapas (13 km). Šios dienos kelyje įspūdingiausi objektai – Bastėjos tiltas, ant uolų buvusios pilies Neurathen likučiai, Rathen miestelis, amfiteatras, Amsel ežeras ir krioklys, kalne kabanti koplytėlė, Velnio tiltas, Polenco slėnis, meškų aptvaro vartai ir vakarienė bei nakvynė viduramžių pilyje.

Antradienis: trečiasis etapas (11 km). Po pusryčių pilyje einame mišku, aplankome įspūdingą Gaučo grotą, užlipame ant Saksonijos balkonu vadinamos apžvalgos aikštelės, tada leidžiamės laipteliais žemyn iki Žemojo dugno, o tada vėl kylame iki Waitsdorf gyvenvietės su atsiveriančiais vaizdais. Nakvynė Kirnitzschtal slėnyje vokiškame pensione. Vakare, kas norės, bus galimybė apsilankyti terminiuose baseinuose Bad Schandau miestelyje ar pakilti senuoju liftu, o gal tiesiog pasivaikščioti Elbės pakrantėmis.

Trečiadienis: ketvirtasis etapas (17 km ir daugybė laiptelių). Einame nacionaliniu parku, kur miškai, atrodo, niekada nesibaigs, žavimės didžiulėmis uolomis, lipame kopėčiomis į Schrammstein uolyną, nuo kurio atsiveria nepakartojami vaizdai. Pakeliui tai vienur tai kitur atsiveria pasakiško grožio panoramos. Lipame į Affenstein uolyną, lipame žemyn, išlendame Kirničtalio slėnyje, sukame link Karvių tvarto uolos ir lipame Dangaus kopėčiomis. Grįžtame į pensioną daugiau nei šimto metų senumo tramvajumi arba nakvojame sename malūne.

Ketvirtadienis: penktasis etapas (13 km). Einame nacionaliniu parku, miškais apaugusioje teritorijoje, praeiname pro malūną, galima aplankyti muziejų, užlipame į Polshorną, apžvelgiame pasaulį nuo viršaus, vėl lipame žemyn, einame Vilko tarpekliu, ir stačiu Ross užlipimu pasiekiame antrą pagal dydį Saksonijos Žiemos kalną (Winterberg). Leidžiamės į mažą, bet labai gražų Šmilkos miestuką, kur vietiniame bravore ragaujame vietinio alaus, apžiūrime vandens malūną, pasivaikštome palei Elbę ir grįžtame atgal į nakvynės vietą, kur vakare aptariame įspūdžius.

Penktadienis: kelionė namo, ryte aplankant Kionigštaino tvirtovę, esančią kitoje pusėje Elbės. (Galima prasitęsti kelionę, pakeliui savarankiškai aplankant Drezdeną ir Berlyną.)

Preliminarios datos, kurias galima šiek tiek pakoreguoti

Birželio 2–8 d. (tik suaugusiųjų grupė)

Birželio 23–29 d. (tik suaugusiųjų grupė)

Rugpjūčio 11–18 d. (kaina ir kelionės programa adaptuota šeimoms su vaikais)

Kelionės kaina (be transporto Lietuva–Vokietija–Lietuva) su kodu #verslimama:

 • 6–7 nakvynės su pusryčiais (vidutiniškai 30 EUR žmogui para) – apie 200 EUR;
 • Gidės Linos Ever paslaugos – 130 EUR žmogui. Speciali kaina 2 suaugusiems su 2 vaikais – 300 EUR!;
 • Papildomos išlaidos (transportas vietoje, kuprinių pervežimas, kurorto mokesčiai) – apie 30 EUR;

Iš viso – 370 EUR / žmogui arba 550 EUR keturių asmenų šeimai!

Pastaba: pietūs, vakarienė, kava, alus kainuoja daugmaž tiek pat, kiek Lietuvoje, o produktai parduotuvėse netgi pigesni, tad pasiskaičiuokit patys kiek jums reikės maistui. (Kai kuriose nakvynės vietose galima pasiimti pietų paketus už 4-6 eur).

Registracija el. paštu [email protected]. Išrašomos sąskaitos-faktūros.


1 Komentaras

 1. Bandysim keliauti

  2019 vasario 21 prie 10:28

  Oho, ir kada si veikli moteris randa laiko seimai? Ar daug seimu renkasi tokias aktyvias keliones su vaikais, ar toks tempas pernelyg nenuvargina? Labai norime apsilankyti. Galvoju ar leidziamas ryanair lagamino dydis pakankamas butiniesiems vaiku reikmenims kelioneje susideti? Bet manau tai bus tikrai nepamirstamos atostogos

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.