Šeimos kortelė pristatyta Laisvės piknike (portalas VERSLI MAMA – tarp partnerių)

šeimos kortele_diskusija_versli mama

Gausių ir neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų ilgai laukta Šeimos kortelė pristatyta Kauno Nemuno saloje vykusiame Laisvės piknike, kuriame buvo galima laimėti kortelės partnerių suvenyrų, o gausių šeimų mamos dalijosi savo patirtimi.

Renginyje veikęs Šeimos kortelės stendas tapo svarbiu traukos centru, o diskusijoje gimę įvairūs pamąstymai apie gausias šeimas, tikimasi, padės visuomenei išsivaduoti iš negatyvių epitetų. Kortelę administruojančios Daugiavaikių šeimų asociacijos MES nuomone, gausi šeima tai – laimė, o ne vargo vakarienė.

Daug šeimų stende turėjo galimybę išgirsti visus atsakymus į įvairius klausimus apie Šeimos kortelę. Jas užsisakiusias šeimas kortelės turėtų pasiekti netrukus. Siekiama, kad jau nuo rugsėjo pradžios šeimos turėtų galimybę naudotis įvairiomis nuolaidomis.

Šeimos kortelės partneriai Maxima, Officeday, Eurobiuras, Litexpo, Remontas IT, elektroninės parduotuvės Babybaby.lt ir Mediacijos paslaugų centro atstovai stendo lankytojams pažėrė staigmenų, įsteigdami prizus. Ši pramoga buvo be galo populiari – sukvietė per 1000 smalsuolių, norėjusių išbandyti savo sėkmę.

Šeimos kortelės stendas traukė ir rimtais pokalbiais apie visuomenės požiūrį į daugiavaikes šeimas. Aktualioje diskusijoje „Šelpti ar gerbti?“ dalyvavo ir savo nuomone dalinosi trys aktyvios daugiavaikės mamos: Rasa Žemaitė, 5 vaikų mama, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė, atsakinga už Šeimos kortelės projektą, Jolanta Ramonienė, visuomenininkė ir VšĮ „Šeimos institutas” vadovė bei portalo „Versli mama“ redaktorė Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė. Diskusiją moderavo Jurgita Pocienė, 6 vaikų mama ir Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė.


Taip pat skaitykite:

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai apie Šeimos kortelę

Paauglystė – šeimos santykių išbandymas (nauja knyga vaikams ir tėvams)

Donatos prijaukintas minibatutas – ir dailioms kojoms, ir verslui kurti


Pasak Jurgitos, daug vaikų turinčios šeimos mūsų visuomenėje vertinamos neigiamai, pažeriant daug skambių epitetų, tapusių sparnuotomis frazėmis. Sąvoka daugiavaikė tradiciškai vis dar neturi teigiamos prasmės mūsų sąmonėje, ir daugiavaikės šeimos turi įrodinėti, kad yra vertos pagarbos. Pasak Jurgitos, apmaudu, kad kaskart, kalbant apie gausią šeimą, keliami klausimai ne apie jos laimę, o apie šeimos planavimo būdus ir tariamą nesugebėjimą skaičiuoti.

Didelės šeimos įkvepia

Akivaizdu, kad vaikų kiekis šeimai netrukdo – atvirkščiai, jis įkvepia naujiems darbams, iššūkiams ir žygiams.

„Tik įsivaizduokite, kiek mes galėtume daug padaryti išsivadavę iš stereotipinio mąstymo spąstų. Juk pirma suskaičiuojame, o paskui planuojame šeimos pagausėjimą. Pinigų neuždirbsime visam gyvenimui ir jų niekuomet nebus pakankamai, lygiai taip pat kaip ir laiko. Tačiau tos mamos, kurios apkabina 5, 6 o gal ir dar daugiau vaikų, jaus tą neaprėpiamą laimę, kuri nepasiekiama jokiais skaičiavimais“.

6 vaikų mama Jurgita Pocienė

Rasa Žemaitė_Šeimos kortelė_versli mama

Rasa Žemaitė juokais vadinama Šeimos kortelės krikštamote. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ji yra atsakinga už šio projekto priežiūrą.

Diskusijoje būta daug nuomonių apie pagalbą ir pagarbą gausioms šeimoms. „Reikia ir pagalbos, ir pagarbos, tačiau norėdami padėti, turime išmokti nepriekaištauti, tą pagalbą teikdami. Turi keistis supratimas, tapęs užprogramuotu priekaištu dėl pasirinkto kitokio gyvenimo būdo.  Atėjo laikas, kai turime išmokti gerbti padėdami arba padėti su pagarba, nelaukiant, kol kažkas už mus padarys gyvenimą geresnį“, – teigė Rasa.

Pagarbos verti visi

Apie pagarbą, kurią mūsų valstybėje dar reikia auginti, antrino ir Jolanta, su vyru auginanti 4 vaikus. Ji pažymėjo, kad pagarbos esame vertas kiekvienas: jaunas ir senas, sveikas ir ligotas, dirbantis ir bedarbis, bešeimis, mažašeimis ar gausios šeimos žmogus.

Skaidrė siūlė nepainioti „pagarbos“ ir „paramos“ sąvokų. „Šeimą reikia gerbti visada, šelpti – tik tada, kai tai  neišvengiamai būtina“, – teigė „Versli mama” redaktorė. Ji taip pat įžvelgia, kad daugelyje žingsnių mus stabdo baimė.

„Lietuvos žmonės, ypač gyvenantys regionuose, yra labai nedrąsūs, tarsi įspeisti į kampą. Ar mūsų auklėjimo tradicijos, ar visuomeninė–politinė situacija vadinamą „paprastą žmogų“ formuoja taip, kad jis bijo visko: mokytojų, dantų gydytojų, vaikų teisių apsaugos specialisto, projektus finansuojančių agentūrų, kol galiausiai ima bijoti savo paties šešėlio“, – kalbėjo vaikus auginančių moterų verslumą skatinančio portalo „Versli mama“ vadovė.

„Nuolat bendrauju su daugiavaikėmis šeimomis ir pastebiu, kad gyvenimas gausioje šeimoje išmoko į daugelį dalykų žiūrėti paprasčiau. Ir tuomet tampa įmanoma įgyvendinti sudėtingiausius sumanymus“.

4 vaikų mama Jolanta Ramonienė

Pasak Skaidrės, baimė paralyžiuoja valią veikti ir atima bet kokį norą stengtis. Todėl pati, būdama 4 vaikų mama, ryžtingai ragina: „Drąsinkime šeimas aiškiai išsakyti savo poreikius, tinkamai formuluoti problemas ir siūlyti ne emocinius, o konstruktyvius jų sprendimus. Tik drąsūs žmonės gali imti iniciatyvą į savo rankas ir prisiimti atsakomybę už savo pačių gerovę bei ateitį“.

Pirmosios kortelės jau pasiekė šeimasŠeimos kortelė_pavyzdys_versli mama

Paskutinį rugpjūčio trečiadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešė, kad pirmosios vardinės Šeimos kortelės iškeliavo į šeimų namus. Dalį adresatų kortelės turėjo pasiekti jau penktadienį, likusiuosius – ne vėliau nei pirmąjį rugsėjo antradienį. Iš viso prašymus Šeimos kortelei užpildė apie 6600 gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų.

Šeimos kortelių turėtojai jau nuo rugsėjo galės pradėti naudotis įvairių įmonių suteikiamomis nuolaidomis prekėms, paslaugoms bei renginiams.

Nuolaidas gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčioms šeimoms suteikia tokie partneriai kaip „Maxima“, „Rimi“, „Officeday“, „Eurobiuras“, optikos salonai „Optikos pasaulis“, taip pat „Vichy“ vandens parkas, kuris nuolaidas su Šeimos kortele suteiks ne tik šeimos bilietui, bet ir kiekvienam paskesniam vaikui ar tėvų poilsiui pirtyse.

Portalas VERSLI MAMA yra ilgalaikis Šeimos kortelės partneris ir artimiausiu metu pasiūlys specialias nuolaidas verslumo mokymams. Visą nuolaidų sąrašą galima rasti tinklapyje www.seimos-kortele.lt.

Pasak Šeimos kortelės administratorių, nuolaidų sąrašas yra nuolat pasipildantis, kaskart pasirašomos naujos sutartys, sulaukiama tikrai didelio įmonių susidomėjimo. Susidomėjusiems dalyvavimu Šeimos kortelės nuolaidų sistemoje verslams rekomenduojame pildyti prašymus Šeimos kortelei internetu www.spis.lt arba raštu ir siųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui.

Ši kortelė unikali tuo, kad laikui bėgant sutelks daugybę nuolaidų ir galbūt net pakeis visas kitas lojalumo programas, kuriomis naudojasi gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos.

Šeimos kortelės Partneriai 2_versli mama

Šeimos kortelė įprastai pagaminama ir atsiunčiama per 30 darbo dienų nuo informacinio pranešimo apie duomenų teisingumą gavimo dienos.

Šeimai išduodama viena nemokama kortelė – ja galės naudotis visi asmenys šeimoje, kurių vardai ir pavardės nurodyti ant kortelės. Jeigu šeimos nariai norėtų naudotis kortelėmis atskirai, rekomenduotina užsakyti papildomus egzempliorius. Šeimos kortelė turi būti naudojama kartu su asmens dokumentu: pasu, asmens tapatybės kortele, vairuotojo, moksleivio, studento ar neįgaliojo pažymėjimu.

Straipsnyje panaudotos organizatorių nuotraukos iš diskusijos apie Šeimos kortelę Laisvės piknike.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0