Aktualu

Šeimos kortelė turi pirmuosius partnerius: kaip jais tapti

Print Friendly, PDF & Email

Nuo šių metų rugsėjo gausias ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčias šeimas pasieks Šeimos kortelė, kuri garantuos nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms. Smulkiam verslui ši kortelė yra puiki proga pristatyti savo prekes ir paslaugas bei gauti viešinimo paslaugų nemokamai.

Pirmaisiais Šeimos kortelės partneriais tapo stambieji verslai: parodų ir kongresų centras Litexpo, didžiausias mažmeninės prekybos tinklas Maxima, biuro ir kanceliarinių prekių parduotuvė Officeday.

Kristina Paulike_versli mama

SADM atstovė Kristina Paulikė tvirtina, kad specialus ženklas „Šeimos kortelė“ – puiki reklama smukiam verslui. (Portalo archyvo nuotr.)

Partneriais taip pat tapo kompiuterius remontuojanti mažoji bendrija „Picius“ iš Kauno, „Trasalis Trakai Resort and SPA“ Trakuose (UAB „Alsakis“) bei Mediacijos ir teisinių paslaugų centras Kaune, kurio vadovė Vidmantė Bartašienė netrukus įsilies ir į portalo VERSLI MAMA tinklaveikos gretas. Sekite mūsų naujienas ir sužinokite apie Vidmantės veiklą daugiau pirmieji!

Kaip anksčiau portalui VERSLI MAMA yra sakiusi 7 vaikų mama Kristina Paulikė, tuometė socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja šeimos klausimais, yra minčių pasiūlyti į viešųjų pirkimų papildomus kriterijus įtraukti balus už įstaigos ar įmonės dalyvavimą Šeimos kortelės programoje. Taip pat būta siūlymų Šeimos kortelės dalyvius įtraukti į Socialinio atsakingumo ir SA 8000 standartą.

„Šiuos ir kitus pasiūlymus aptarsime ir nuspręsime, kurie iš jų neprieštarauja teisės aktams, yra pagrįsti, realūs ir kuriantys pridėtinę vertę. Nepamirškime, kad specialus ženklas Šeimos kortelė – puiki reklama verslui“, – teigė K. Paulikė.

Verslui siūlomi 3 lygiai

Nuolaidų krepšelis bus nuolat pasipildantis ir kintantis, nes tapti Šeimos kortelės partneriais kviečiamos visos Lietuvos įmonės – tiek viešieji, tiek privatūs juridiniai asmenys. Jie nuolaidas gali teikti trimis lygiais:

  • Kortelės svečio: sudarius elektroniniu būdu bendradarbiavimo sutartį su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu dėl vienkartinių nuolaidų, suteikiant teisę nuolaidos teikimo metu naudoti kortelės ženklą ir įtraukiant į kortelės dalyvių sąrašą;
  • Kortelės draugo: sudarius rašytinę ne trumpesnę kaip 3 mėnesių bendradarbiavimo sutartį su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu, numatant galimybę kiekvieną mėnesį teikti kitokias nuolaidas, suteikiant teisę nuolaidų teikimo metu naudoti kortelės ženklą, Socialinių paslaugų priežiūros departamento išduotus kortelės ženklo lipdukus ir įtraukiant į kortelės dalyvių sąrašą;
  • Kortelės partnerio: sudarius rašytinę ne trumpesnę kaip 6 mėnesių bendradarbiavimo sutartį, numatant įsipareigojimus teikti sutartyje nurodytas nuolaidas visą sutartyje nurodytą laikotarpį, suteikiant teisę naudoti kortelės ženklą, skelbiant informaciją visomis kortelės viešinimo priemonėmis, įskaitant kortelės stendus, svetainės partnerių skiltį, lipdukus, banerius, įtraukimą į kortelės žemėlapį.

Pasirinkęs vieną iš nuolaidų teikimo lygių, viešasis ar privatus juridinis asmuo turi pateikti prašymą Socialinių paslaugų priežiūros departamentui, užpildydamas prašymo formą kortelės interneto svetainėje.

Kortelės svečiui, draugui ar partneriui, pasirašius sutartį su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu, išduodamas šeimos kortelės ženklas, kuris naudojamas nuolaidos teikimo vietoje nuolaidos teikimo laikotarpiu. Pasibaigus kortelės partnerio nuolaidos teikimo terminui ir jo nepratęsus, kortelės partneris praranda teisę naudoti kortelės ženklą.

Įmonės ir įstaigos, kurios nori tapti partneriais, gali kreiptis elektroniniu paštu seimoskortele@sppd.lt arba telefonu  8 706 68271, o nuo rudens partnerių pritraukimu rūpinsis konkursą laimėjusi nevyriausybinė organizacija.

Lietuvoje iš viso yra apie 69 tūkst. gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų, kurios galės naudotis Šeimos kortelės nuolaidomis ir tapti įmonių klientais.

Kokias nuolaidas siūlo didieji

Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo Šeimos kortelės turėtojams suteiks 50 proc. nuolaidą Litexpo organizuojamų parodų paskutinės dienos bilietams ir 20 proc. nuolaidą dienos pietų pasiūlymui „Litexpo“ patalpose veikiančioje kavinėje „Ovantis“.

Parodų ir kongresų centras planuoja nuolat pildyti nuolaidų ir pasiūlymų sąrašą, kurį skelbs tiek paties centro, tiek šeimos kortelės interneto svetainėje. Šeimos kortelės svetainė www.seimos-kortele.lt pradės veikti nuo rugpjūčio 12 dienos.

Mažmeninės prekybos tinklas Maxima LT Šeimos kortelės turėtojams sudaro sąlygas sukaupti dvigubai daugiau „Maximos“ pinigų „Ačiū“ kortelėje nei klientams, kurie naudojasi standartine lojalumo programa. Šiais pinigais bus galima padengti 99 proc. pirkinių vertės, o vėliau įmonė gali prijungti ir papildomų naudų.

Biuro ir kanceliarinių prekių parduotuvė Officeday gausioms ir neįgalius vaikus prižiūrinčioms šeimoms suteiks 30 proc. nuolaidą kanceliarinėms ir mokyklinėms prekėms ištisus metus.

Šeimos kortelė_imones_lentele_03 versli mama
Kas gali gauti Šeimos kortelę?

Remiantis įstatymu, Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos.

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų.

Jeigu išsiskyręs asmuo su vaikais sukuria naują šeimą su asmeniu, kuris taip pat turi vaikų, vaikų skaičius šeimoje yra vertinamas bendrai.

Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima – tokia šeima, kurioje tėvai globoja teismo neveiksniu pripažintą vaiką, prižiūri neįgalų nepilnametį ar slaugo 55 proc. ir mažesnį darbingumą turintį suaugusį vaiką. Vaikas gali būti pilnametis, bet jis turi gyventi su tėvais ar globėjais.

Šeimos, kurių elektroniniai paštai yra įvesti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt, jau sulaukė elektroninių laiškų, kuriuose prašoma sutikti gauti Šeimos kortelę į namus. Jeigu elektroninis paštas nėra įvestas į sistemą, bet Šeimos kortelė priklauso, tuomet galima užpildyti prašymą www.spis.lt svetainėje.

Taip pat skaitykite:

Šeimos kortelė – puiki reklama smulkiam verslui

Mamadieniai ir tėvadieniai priklauso abiem tėvams

Motinystės išmoka galbūt priklausys ir toms, kurios nebuvo apdraustos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.