Verslas, atrastas pievoje (I)

Žydrė Saprigonaitė, Vaida Zlatkutė ir Renata Paramonova, Edita Noreikienė

Anykščiuose gyvenančias tris moteris suvedė savęs paieškos, meilė gamtai ir natūralumui. Iš pradžių net pačios nebūtų patikėjusios, kad vieną dieną tai taps jų verslu, kurį pristatinės užsienyje ir gaus pirmuosius įvertinimo apdovanojimus.

Žydrė Saprigonaitė, Vaida Zlatkutė ir Renata Paramonova prieš ketverius metus įkūrė viešąją įstaigą, o daugiau nei prieš metus – uždarąją akcinę bendrovę „Gamtos pilnatvė“. Toks ir jų gaminamos kosmetikos pavadinimas. Metų pradžioje prie jų prisijungė Edita Noreikienė – verslo vystymo vadybininkė.

Kai kūrėme viešąją įstaigą, organizavome mokymus apie gamtą, savęs pažinimą, po truputį gaminome kosmetiką, bet tai dar neturėjo aiškios vizijos. Galiausiai iš viso to išsirutuliojo viena atšaka – kosmetikos gamyba. Mes ją atskyrėme nuo kitų savo veiklų ir daugiau nei metus smarkiai dirbame šia kryptimi“, – sako gražaus būrio moterų vienytoja Vaida Zlatkutė. Kurį laiką savosios laimės moteris ieškojo Amerikoje, tačiau grįžusi apsigyveno savo senelių sodyboje, Anykščiuose, ėmė vesti jogos užsiėmimus ir galiausiai pievoje atrado neblogą verslo idėją.

Mano asmeninė pilnatvės paieška prasidėjo nuo psichologijos studijų. Susipažinau su tokiu ypatingu žmogumi, kuris netyčia atklydo į Lietuvą. Jis kilęs iš Pietų Amerikos, aš tuo metu buvau psichologijos studentė. Jis pavadino Lietuvą didžiule žolynų pieva. Mes susidraugavome, pradėjom vaikščioti po pievas, studijuoti ten augančius augalus. Mano tėčio tėvyškėje, kur mano proseneliai gyveno, prie upės auga didžiuliai ąžuolai, šimtametės liepos, teka Šventoji upė, miškas šalia. Labai įsitraukiau į žolynus, o kai pastudijavau savo šeimos istorijas, sužinojau, kad mano senelio sesuo buvo stipri žolininkė. Įsitraukiau, nes man viskas buvo susieta – ir gamta, ir savęs pažinimas, ir žolynai“, – pasakoja Vaida.

Vaidos studijuota psichologija puikiai derėjo su žolynų filosofija. Vėliau moteris tapo dar ir jogos mokytoja, o kaip pedagogę, ją visad traukė buvimas su vaikais, nes jie mažiausiai nutolę nuo gamtos ir tikrosios prigimties.

Vaidai pradėjus vesti edukacines programas, prie jogos pamokų prisijungė Žydrė, kuri vedė jogą Anykščiuose, Molėtuose, Ukmergėje.

Kartu su mūsų augimu augo ir tas noras artėti prie gamtos, o kai prie gamtos – tai ir prie savęs pažinimo. Taip mes visos ėmėme kurti savo gamtos pilnatvę.

Ką darome pačios, tuo dalinamės su kitais

Gražus Anykščių kraštas ir jos gamta suvienijo moteris ir pašnibždėjo puikią idėją – iš vietinių augalų ir vaistažolių gaminti natūralią kosmetiką, kuri būtų kitokia, ypatinga, labai kvapni.

Renata nuo vaikystės turi problemų su oda – ši labai sausa, alergiška, ir muiliukas, kurį jai padovanojo lietuviškas žoles pamilęs mokytojas (beje, turintis natūralios kosmetikos įmonę), jai labai patiko ir tiko. Ji paprašė, kad išmokytų tokio muilo pasigaminti.

Mes mokėmės – iš pradžių apie žoles, paskui apie aliejus, o tada jau gimė muilai. Paskui tepaliukai, kremukai, balzamiukai. Sau, draugams, tepėm, bandėm. Iš pradžių buvo kaip žaidimas, bet per tą veiklą mes visos labai atsiskleidėme, augome ir supratome, kad visas mus riša meilė gamtai. Taip natūraliai gimė idėja visa tai materializuoti. Ką darome pačios, kuo pačios gyvename, džiaugiamės, tuo dalinamės su kitais. Visos mūsų veiklos buvo gerokai išnešiotos ir išmąstytos. Mes jau veikėme dar iki įmonės įsteigimo, tik ilgainiui ta veikla įgavo aiškią formą“, – pasakoja Renata.

Antrojoje straipsnio dalyje po savaitės skaitykite:

Mes negydome žmonių, mūsų tikslas kitoks – kad žmogus norėtų grįžti į gamtą ir save toje gamtoje atrasti.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.