VMI teisininkė: geram tikslui aukoti visada malonu (2017-03-15)

Tradicinė trečiadienio laida „Versli mama“ šį kartą kiek netradicinė – be vaizdo įrašo. Bet tema jautri – apie labdaros ir paramos fondus ir jų veiklos aspektus. Operos žvaigždė Justina Gringytė įkūrė savo vardo labdaros ir paramos fondą, remiantį gimtojo miesto Alytaus muzikalius vaikus. O ką jai ir panašiai mąstančioms mamoms turi pasakyti Alina Gaudutytė, Valstybinės mokesčių inspekcijos teisininkė?

Paklausta, kaip sekasi fondui pritraukti lėšų, Justina prisipažįsta: „Nesekasi“. Tačiau pabrėžia, kad prašyti pinigų ne sau – visai nesunku. Juo labiau kad pasaulis, pasak Justinos, gabių lietuvių laukia. „Jeigu man pasisekė, gali pasisekti ir kitiems“, – įsitikinusi būsimoji mama.

O viešnia iš VMI šneka skaičiais: Lietuvoje šiuo metu veikia 1590 labdaros ir paramos fondų, bet surenka jie per metus tik apie 10 mln. eurų. „Nėra lengva surinkti labdarą ir paramą, net ir patiems kilniausiems tikslams. Tai yra sunkus kelias“, – pripažįsta A. Gaudutytė. Tuo pačiu primena, kad fondas – juridinis vienetas, ir jo apskaita bei atskaitomybė griežtesnė nei fizinio asmens. Tačiau, anot pašnekovės, visada geriau daryti negu nedaryti 🙂

Be to, nuo šių metų į 2 proc. paramą nuo sumokėtų gyventojų pajamų mokesčio pretenduoja ir meno kūrėjo statusą turintieji.

Laida „Versli mama“ rengiama kartu su portalo partneriu Žinių radiju (www.ziniuradijas.lt) Spauskite ant Justinos nuotraukos ir klausykite!

justina gringyte fondas

 


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0