#WISE | Women: Innovative, Successful, Empowered

Suaugusiųjų švietimo projektas #WISE – tai praktinių žinių ir naudingų pažinčių galimybė kūrybos ir meno moterims, kurios savo veiklą regi kaip finansinio savarankiškumo šaltinį.

#WISE sudaro kūrybinio verslumo, šiuolaikinio meno tendencijų ir inovacijų moduliai.

Kiekvieno jų trukmė – 12 savaičių. Kiekvieno jų tikslas – per praktinius mokymus, apsilankymus labiau prityrusių kolegų dirbtuvėse ir kūrybinėse įmonėse, konsultacijas ir grupines diskusijas su savo srities žinovais tapti finansiškai sėkmingesne kūrėja, gebančia oriai pragyventi iš mėgstamos veiklos. Galima rinktis dalyvauti viename modulyje, o galima pasirinkti ir visus.

10 seminaras

WISE WOMEN GO PICTURE EDITING

2022 m. rugsėjo 10 d., šeštadienis, 10-14 val.|
„Versli mama“ mokymų erdvė,  Dūmų g. 3, K5, Naujoji Vilnia (Vilnius)
Lektorė – Vilma Dainienė.

Tiek reklamoje, tiek el. parduotuvėse, tiek NFT platformose ar bet kur kitur, kur tik naudojamas vaizdas, jis turi būti kokybiškas. Kaip išmokti kurti geros kokybės vaizdus? Kokių gudrybių galima imtis, kai iš prastos kokybės vaizdo reikia sukurti tokį, kuriam galima leisti būti?

10–11 val. Vaizdai ir jų kokybės parametrai (teorinė dalis).
12.30–14 val. Vaizdai ir jų kokybės parametrai (praktinė dalis).

Būtina turėti savo kompiuterį / planšetę ir atrinktas nuotraukas (daugiausiai 5 failus), kurių kompoziciją, redagavimą ir kitus parametrus aptarsime grupėje. Mokymų erdvėje veikia nemokamas wi-fi ryšys.

11 seminaras

WISE WOMEN GO FASHION DESIGN BUSINESS

Rugsėjo 10 d., šeštadienis, 11.00–12.30 val.
Salonas „Džy Šmutkės“, Dūmų g. 3, K5, Naujoji Vilnia (Vilnius)
Lektorė – Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė

Mados dizainerės Žydrės Dziubinskaitės kuriamos šmutkės – tai tikra spalvota kūrėjos sielos daina. „Jau beveik dešimt metų kalu šį amatą ir tvirtai sakau – patinka!“, – neslepia Žydrė.

Su kokiais iššūkiais susiduria mados verslas? Kaip sekėsi išgyventi pandemiją? Ar internetas – gera vieta šmutkėms parduoti? Kodėl salonas atsidarė iš pažiūros atokiame Naujosios Vilnios Dūmų kvartale? Ir dar daugybė kaip ir kodėl tiesiai iš pačios kūrėjos lūpų.

P.S. Studijoje galima įsigyti autorinių Žydrės darbų. Atsiskaitymas grynaisiais arba kortele.

12 seminaras

WISE WOMEN GO DIGITAL TEXT EDITING

Rugsėjo 17 d., šeštadienis, 10–11.30 val.
„Versli mama“ mokymų erdvė, Dūmų g. 3, K5, Naujoji Vilnia (Vilnius)
Lektorė – Vilma Dainienė.

Pagal tekstą sutinka, pagal rezultatą išlydi. Netikite? Sakote, anokia čia bėda ne vietoje padėtas taškas ar netinkamai perkeltas skiemuo? Pagalvokite, kokia pirma mintis šautų į galvą, pamačius jus gydančio gydytojo purvinas panages…

Būtina atsinešti savo kompiuterį ir skelbimus (daugiausiai 3 failus), kuriuos aptarsime grupėje.

13 seminaras

WISE WOMEN GO LOFT GALLERY

Rugsėjo 24 d., šeštadienis, 11 val. –12:30 val. | „Versli mama“ mokymų erdvė | Dūmų g. 3, K5, Naujoji Vilnia (Vilnius)
Lektorė – Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė

Apsilankymas tapytojo Vytauto Tomaševičiaus studijoje ir namų galerijoje „Žmonos galerijaׅ“, kur kūryba papildo namus, o buitis susitinka su menais. Kokios istorijos slepiasi už senojo dalgių fabriko sienų? Ką vienas ar kitas daiktas pasakoja apie juos kūrusius talentus? Kaip lankytojams atviros namų erdvės saugo namų gyventojų privatumą? Ką reiškia būti menininku šiuolaikiniame į verslą orientuotame pasaulyje? 

#WISE MOKYMŲ ĮRAŠAI

KAM SKIRTI #WISE MOKYMAI?

  • Apie savarankišką veiklą / nuosavą verslą galvojančiai kūrybininkei, kuriai svarbu susigaudyti įvairiose elektroninės prekybos, rinkodaros, komunikacijos, inovacijų ir šiuolaikinio meno tendencijose;
  • Per COVID-19 pandemiją skaudžiai nukentėjusiai kūrybininkei, kuriai veiklos monetizavimas skaitmeninėje erdvėje reiškia moralinį ir finansinį išsigelbėjimą;
  • Kūrybininkei, kuri negali / nenori grįžti į samdomo darbo rinką ir dairosi savarankiškos veiklos galimybių;
  • Kūrybininkei, kuriai prastas šiuolaikinių tendencijų išmanymas kiša koją realizuojant save;
  • Kiekvienai, kuri ieško įkvėpimo ir nori išmokti praktiškai taikyti įgytas žinias.
Mokymų trukmė
2-6 val. per savaitę | 36 savaitės
Mokymų vieta
Vilnius & Virtuali aplinka
Mokymų kaina
Asmeninis laikas ir nusiteikimas baigti, ką pradėjus.

KODĖL #WISE?

Šiuolaikinio verslumo, kūrybinių technologijų ir inovacijų praktiniai mokymai padės ugdytis toliau išvardytus įgūdžius ir kompetencijas, be kurių neįsivaizduojama veikla šiuolaikinėse kūrybinėse industrijose:

Skaitmeninis raštingumas

Elektroninės prekybos pagrindai

Inovatyvios technologijos
(3D spausdinimas, NFT ir kt.)

Tarptautinė komunikacija ir rinkodara

Šiuolaikinio meno rinkos tendencijos

Praktiniai mokymai supažindins su šiuolaikinėmis meno technikomis ir padės megzti tvarius tarptautinių pažinčių tinklus su kolegėmis iš kitų projekte dalyvaujančių šalių: Danijos, Islandijos, Italijos ir Graikijos.

KAS RENGĖJAI?

Praktinio mokymo kursas, kurio pagrindu vyksta mokymai, kuriamas koordinuojant NVO VERSLI MAMA ir vadovaujant VšĮ Dailininkų sąjungos galerija, kuriai projekte atstovauja meno kritikė ir kuratorė Kotryna Džilavjan.  Dailininkų sąjungos galerija – seniausiai veikianti Lietuvoje. Nuo 1960 m. ji visuomenei pristato profesionalių Lietuvos ir užsienio menininkų kūrybą. Galerija vysto veiklą dviejose parodinėse erdvėse Vilniaus miesto centre: Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2) ir Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1). Šiose erdvėse kasmet surengiama ir pristatoma per 30 solinių ir grupinių, vietinių ir tarptautinių vizualiojo meno parodų. Džiaugiamės, kad jose vyks ir dauguma #WISE seminarų!#WISE taip pat kuria partneriai iš Danijos, Islandijos, Italijos ir Graikijos.Nuoširdus ir aktyvus dalyvių įsitraukimas, savalaikis ir geranoriškas grįžtamasis ryšys – tarptautinė #WISE komanda tikisi, kad tai padės projekto medžiagą paversti kuo įvairiapusiškesne ir naudingesne visoms kūrybos moterims!

KAIP TAI VEIKIA?

Siekiame, kad #WISE būtų prieinamas kiekvienai kūrybininkei, užpildžiusiai atrankos anketą ir patekusiai į bandomąją praktinio mokomojo kurso grupę.
#WISE užsiėmimai – tai

Grupiniai seminarai Vilniuje

Išvykos į menininkų studijas, galerijas, muziejus, komercines įmones ir valstybines institucijas

Savarankiškas darbas užduota tema

Konsultacijos su konkrečių sričių specialistais ir meno kritikais

Visi #WISE renginiai aktyviai viešinami socialiniuose tinkluose Facebook ir Pinterest.

#WISE nieko nekainuoja, tik Jūsų laiką, gerą nusiteikimą ir žingeidumą.

Užsiregistravęs dalyvauti #WISE projekte, sutinki su sąlygomis, kurias nustato Dalyvavimo NVO VERSLI MAMA vykdomuose projektuose taisyklės.
Visos mokymų paskaitos filmuojamos, o įrašai bus skelbiami Youtube paskyroje VERSLI MAMA.
Pažymėjimas apie išklausytus mokymus suteikiamas tik visą kursą išklausiusioms ir visas organizatorių užduotis atlikusioms klausytojoms.

Mokymai vykdomi įgyvendinant Europos Komisijos programos Erasmus+ lėšomis finansuojamą suaugusiųjų švietimo projektą „Women: Innovative, Successful, Empowered“ (#WISE), Nr. 2020-1-LT01-KA227-ADU-094820. Projekto trukmė – 2021–2022 m.

Projekto koordinatorius – NVO VERSLI MAMA. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Danijos, Graikijos, Italijos ir Islandijos.

Daugiau apie projektą – svetainėje https://wise-women.eu/