Individualios veiklos apribojimai: licencijos ir leidimai, įmonės steigimas

dėmesio perjungimas versli mama

Lyginant su verslo liudijimu, individuali veikla daug lankstesnė ir apima ištisą sąrašą vykdyti leidžiamų veiklų. Tačiau yra atvejų, kai norint užsiimti tam tikra veikla reikia turėti licenciją ar kitą įstatymų aktuose numatytą leidimą. Yra ir tokių atvejų, kai veiklą leidžiama vykdyti tik įsteigus juridinį asmenį.

Dauguma leidimais ribojamų arba tik juridiniams asmenims leidžiamų veiklų yra tiesiogiai susijusios su žmonių sveikata ir gyvybe arba reikalauja papildomų profesinių kvalifikacijų, taigi yra ganėtinai specifinės, rečiau pasitaikančios.

ivp

CFlow“ primena, kad leidžiamų individualių veiklų sąrašas labai ilgas (visą jį rasite čia), todėl, norint sužinoti Jums tinkančios veiklos kodą, paprasčiausia paskambinti Statistikos departamento telefonu (8 5) 236 4716 – nupasakoję planuojamos veiklos pobūdį, atsakymą gausite akimirksniu.

 

Išsamiau apie veiklas, kurių vykdymui reikalingos licencijos arba leidimai, ir tuos atvejus, kai būtina steigti įmonę, skaitykite čia.


3 Comments

 1. Irena

  2018 gegužės 10 prie 16:05

  Ačiū, labai naudingas straipsnis! Aš dabar po vaikelio gimdymo ir auginimo atostogų mąstau atsidaryti UAB, bet ar man reiks samdyti buhalterinių paslaugų įmonę ar galiu pati tvarkytis savo finansus? Esu vieną įmonę radus visai netoli savo namų. Ką manote apie ją? http://www.addedvalue.lt/lt/paslaugos/apskaita
  Ir taip kitą savaitę eisiu konsultacijai, bet įdomu, gal yra perkančių jų paslaugas 🙂

 2. Irena

  2018 gegužės 29 prie 15:10

  “Visa tai yra labai svarbu, bet nepamirškitm, kad taip pat aktualu geras įmonės procesų optimizavimas, vidinio mikroklimato kūrimas, marketingas, o po kiek laiko ir įmonės veiklos analizė. Be šių dalykų niekaip nesukursite sėkmingo verslo, nesvarbu, kokios srities jis būtų.
  http://www.iprocess.lt/verslo-procesu-valdymas/4593569753

  • Versli mama

   2018 gegužės 29 prie 15:18

   Na koks čia įmonės procesų optimizavimas, vykdant individualią veiklą…

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.