Mediateka

Nida ir jos atvirukai laimingiems namams be smurto (2017-12-16)

Print Friendly, PDF & Email

Pasveikinkite savo verslo partnerius socialinės iniciatyvos „Laimingi mūsų namai“ skaitmeniniu atviruku!

Prie šalyje vykstančios iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ su savo socialiniu projektu Kalėdinis atvirukas LAIMINGI MŪSŲ NAMAI prisijungusi Nida Vidžiūnaitė verslu to nevadina. 

„Koks čia verslas: nei darbuotojų, nei pelno”, – kuklinasi. Tačiau jos tikslas – viešinti smurto problematiką Lietuvoje ir rinkti lėšas paramai, parduodant skaitmeninius atvirukus – anaiptol ne iš kukliųjų. Juk, statistikos duomenimis, net kas trečia moteris Lietuvoje patiria smurtą iš pačios artimiausios aplinkos žmonių!

Ar įmanoma paprastu atviruku pakeisti nusistovėjusias visuomenės pažiūras ir įpročius? Ir kodėl antroji laidos viešnia, Evelina Dirmotaitė iš Vilniaus moterų namų, dažno mūsų požiūrį į smurtą artimoje aplinkoje vadina neteisingu?

LAIMINGI MŪSŲ NAMAI – tai socialinė iniciatyva, kurios tikslas skatinti netoleranciją smurtui Lietuvoje:
• viešinti smurto problematiką, taip siekiant nulinės tolerancijos smurtui prieš moteris šeimoje;
• atpažinti įvairias smurto formas: psichologinį, ekonominį, seksualinį bei fizinį ir jam pasipriešinti;
• nukreipti smurtą bei prievartą patyrusias moteris ten, kur joms bus suteikta specializuota kompleksinė pagalba – į regioninius Specializuotos pagalbos centrus. Vilniaus miesto Specializuotos pagalbos centro funkcijas vykdo asociacija Vilniaus Moterų namai, tel. nr. 85 261 6380;
• skatinti nesmurtauti, nebūti abejingiems aplinkoje matomam smurtui. Nebijokime skambinti 112!
• prisidėti prie žmogaus teisių įtvirtinimo, nes smurtas – žmogaus teisių pažeidimas;
• skatinti bendrą socialinį teisingumą, dalijantis specialistų patarimais, kaip elgtis tapus smurto auka arba matant smurto atvejus;
• remti pagalbą teikiančias moterų pilietines organizacijas savanoryste, skirti joms 2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio ar reguliariai pervedant nedideles sumas į jų sąskaitas.

Laida „Versli mama“ rengiama kartu su portalo partneriu Žinių radiju (www.ziniuradijas.lt) Spauskite ant laidos studijos nuotraukos ir klausykite!

smurtas pries moteris

Laida su Nida Vildžiūnaite ir Evelina Dirmotaite

  1. Aurimė says:

    Kokia šauni idėja! Tikrai, laimingi namai turi būti laimingi ne tik iš šalies žiūrint, bet ir viduje. Poros tuokiasi, perka būstą, naudodamiesi kreditais, įverintą aukšta rinkos kaina https://www.unohub.lt/paslaugos/vertinimas/turto-vertinimas/ viliasi gražiai ir jaukiai gyventi. o vėliau viens nuo kito pavargsta ir prasideda labai negražūs dalykai, svajonių namuose, kurie visuomenėje slepiami, nes juntama gėda kaip čia man taip galėjo nepasisekti. Tad manau projektas ne tik sėkmingas, bet ir reikalingas, padrąsinantis ir atkreipiantis dėmesį, kad tai nėra toleruotina ir reikia rasti drąsos viską keisti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.