Pinigai

2022 m. verslo liudijimus įsigyti galima jau šiandien

Print Friendly, PDF & Email

2021 m. gruodžio 6 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad individualią veiklą vykdantys gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2022 m. Patogiai ir greitai tai galima padaryti e. būdu prisijungus prie Mano VMI > Paslaugos > Verslo liudijimai. Šiemet verslo liudijimą jau įsigijo 84 tūkst. gyventojų.

„Pastebime, jog gyventojai vis dažniau renkasi VMI e. paslaugas – šiemet jau sulaukėme 16 tūkst. daugiau prašymų išduoti verslo liudijimą per Mano VMI nei pernai“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento atstovė Asta Butkuvienė ir pažymi, jog atnaujinant Mano VMI, didelį dėmesį skyrėme tam, kad paslaugų užsakymo procedūros būtų paprastos.

Teikiant prašymą verslo liudijimui įsigyti sistema pati pasiūlo gyventojui priklausančią didžiausią lengvatą, ir neprašo papildomų dokumentų, kai tai nėra privaloma. Taip pat atsisakius neaktualių prašymo laukelių kai kuriems klientams užteks suvesti tik veiklos duomenis ir laikotarpį. Suformavus prašymą gyventojas taip pat galės susipažinti ir su preliminariomis verslo liudijimo ir „Sodros“ mokesčių sumomis. Visą instrukciją, kaip pateikti prašymą rasite čia.

VMI atstovė priduria, jog nauji naudotojai prie Mano VMI gali prisijungti keliais būdais: per e. bankininkystę, VĮ Registrų centrą, Elektroninius valdžios vartus, elektroniniu parašu arba VMI suteiktais prisijungimo duomenimis. Gyventojai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, verslo liudijimą įsigyti gali telefonu 8 5 2129 777 (paspaudę 3).

Kiekvienais metais fiksuotus pajamų mokesčio dydžius ir lengvatas nustato savivaldybių tarybos atskirai kiekvienai veiklos rūšiai (savivaldybių sprendimus rasite čia). Savarankiškai pasiskaičiuoti mokėtiną gyventojų pajamų mokesčio sumą galima naudojantis  verslo liudijimų skaičiuokle.

VMI primena ir apie galimybę vykdantiems savarankišką veiklą supaprasti savo apskaitą, t. y. pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą pildyti VMI sukurtu virtualiu buhalteriu i.APS. Nemokama programa leis išrašyti sąskaitas faktūras (įskaitant ir išankstines), automatiškai apskaičiuoti ir duomenis sukelti į metines pajamų deklaracijas.

Daugiau informacijos apie individualią veiklą rasite VMI internetinėje svetainėje > Pradedu individualią veiklą. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos numeriu 1882 (+370 5 260 5060). Primename – apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

TOP 5 populiariausios veiklos su verslo liudijimu 2021 m.

Veiklos pavadinimas Gyventojų skaičius
051. Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma 14 894
102. Specialieji statybos darbai (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas), išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus 11 156
031. Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla 10 519
003. Prekyba tik ne maisto produktais 10 240
103. Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla 6 130

Nuotrauka asociatyvinė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.