Moteriškai

4 išmanūs sprendimai sergančiam vaikui užimti

Print Friendly, PDF & Email

Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje, pataria namie sveikstančių vaikų užimtumo iššūkius spręsti inovatyviai.

Ir atsitik tu man taip, kad klientų užklausų ir reikalų – nors vežimu vežk, o mažasis lyg tyčia dar iki galo nepasveiko ir turi likti namuose. Užimti lengvai sergantį ar jau sveikstantį mažametį – tikras iššūkis, kurį specialistai rekomenduoja spręsti inovatyviai, rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime spaudai.

  1. Elektroninės knygos

Sergančio vaiko dėmesys suprastėja, todėl jis būna labiau mieguistas nei paprastai. Tam, kad vaikas atsipalaiduotų ir pasimėgautų kokybišku poilsiu, verta išbandyti garso knygas (garsaknyges). Nuotykių istorijos suteiks pramogą, o kartu su įtraukiančiais pasakojimais bus jaukiau užmigti.

„Yra daugybė lietuviškai įgarsintų vaikų ir jaunimo garso knygų, kurios internete pasiekiamos legaliai ir nemokamai. Jei norimos knygos nerandate nemokamai, ją visada galima išsinuomoti vos už kelis eurus siekiantį mokestį. Be to, pasinaudojus išmaniomis programėlėmis galite išbandyti ir garso knygas užsienio kalbomis, kurios ne tik užims vaikus, bet ir lavins jų žodyną bei klausymo gebėjimus“, – pataria Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

  1. Įkvepiančios pramogos

Jei vaikas sparčiai taisosi, vienas iš pirmųjų jo poreikių bus noras prasiblaškyti bei kuo greičiau sugrįžti į normalų gyvenimo ritmą. Tokiems nestipriai sergantiems vaikams ir jų tėvams, pasak U. Eidžiūnaitės, vertėtų išbandyti programėlę Azoomee.

Ši programėlė yra itin universali. Ją atsisiuntę rasite įvairaus turinio: nuo veiksmo kupinų žaidimų iki įkvepiančios animacijos. Visą pasiekiamą turinį programėlėje padėjo atrinkti specialiai pasamdyti pedagogai, kurie suderino linksmybes su edukacija.

„Tiek žaidimai, tiek ir transliuojamos laidos skatina smalsumo ir atradimų jausmą, todėl puikiai tinka mažiesiems“, – sako U. Eidžiūnaitė.

  1. Mokymasis žaidžiant

Jei gerėjant sveikatai mažųjų edukaciniai poreikiai auga, o mokykloje jie neapsilankys dar kelias dienas, verta išbandyti nestandartines mokymosi priemones: pavyzdžiui, vaizdo žaidimus.

Išmaniajame įrenginyje pasiekiami edukaciniai žaidimai yra interaktyvūs bei pritaikyti įvairius poreikius turintiems vaikams: juose galima rasti informacijos apie gamtą, istoriją ar lavinti matematinius įgūdžius.

Vienas iš inovatyvesnių šviečiamojo pobūdžio žaidimų pavyzdžių – tai „AppGallery“ programėlių parduotuvėje pasiekiamas My Town: Museum. Šiame žaidime vaikai gali aplankyti net  kelias virtualias parodas bei plėsti savo žinias istorijos ir gamtos mokslų srityse.

Programėlę atsisiuntę vaikai gali iš arti susipažinti su senovės Egiptu, dinozaurais, viduramžių riterių kultūra ir kosmoso kelionėmis. Šis žaidimas yra ne tik interaktyvus, bet ir skatina domėtis įvairiomis sritimis, tad vaikai gali atrasti naujas interesų sritis.

Ar sutinkate, kad namie sveikstančiam vaikui reikėtų duoti išmanųjį įrenginį?
  1. Vaizdo turinys

Kiekvienas iš mūsų galėtų išvardinti bent keletą animacinių filmukų ar filmų, kurie mūsų vaikystę padarė labiau spalvingą ar įdomesnę. Tačiau šiandieniai žiūrėjimo įpročiai gana smarkiai pasikeitė, nes vaikai patys naršo internete ir renkasi, ką žiūrėti.

Specialistė įspėja, kad atidavus savo išmanųjį telefoną vaikui pačiam ieškotis filmukų internete, galima sulaukti nemalonių staigmenų, nes niekada nežinia, kokį vaizdo turinį vaikas galiausiai išvys.

Primityvi šios problemos priežastis – prižiūrėti, kad vaikas žiūrėtų tik jam skirtą turinį. Tačiau moderniose programėlių parduotuvėse rasite ir efektyvesnių sprendimų – pavyzdžiui, programėlę Kids Tube, kuri užtikrina, kad visi joje esantys vaizdo įrašai yra tinkami net ir mažiausiems.

„Ši programėlė sumažina nerimą ir užtikrina, kad tai, ką mato vaikai, yra skirta būtent jiems, todėl trumpam atsitraukus nuo žiūrovų neiškils nemalonių netikėtumų“, – apibendrina U. Eidžiūnaitė.

Iliustracija – pranešimo spaudai organizatorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.