Renginiai

Anitos ekskursija po karališkąjį Stokholmą

Print Friendly, PDF & Email

Balandžio 21–24 d. Švedijos Karalystės sostinėje viešės grupė verslių mamų, kurių, kaip tikimės, atvyks ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų užsienio valstybių. Balandžio 22 d., penktadienį, nuo pat ryto viešnių grupė planuoja leistis į pažintį su karališkuoju miestu – Stokholmu, ekskursiją po kurį ves profesionali gidė ir, žinoma, versli mama iš Klaipėdos Anita Martutaitienė (prekės ženklas „Bzz travel“). 

Švedijos sostinė, pasak Anitos, dėl daugybės kanalų ir salelių dar vadinama Šiaurės Venecija, lankytojus žavi moderniais skandinaviškais architektūriniais sprendimais, greta kurių puikiai dera senovę menantys karališki pastatai ir objektai. Tai miestas, kuriame galima jausti jūros alsavimą, bet kartu grožėtis parkais ar jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Kad visas šis grožis verslioms mamoms nepraslystų pro akis nepastebėtas, Anita paruošė štai tokią pažintinę programą:

I dalis. Pasivaikščiojimas po centrinį miestą. Švediška kavos pertraukėlė – fika greta karališkojo parko Kungsträdgården (30–40 min.). Po pertraukėlės leisimės į 30–40 min. pažintį su Stokholmo požeminiu meno pasauliu metro stotelėse. Lankysimės gražiausiose metro stotelėse, kurios prilygsta meno galerijoms. Ekskursijos dalyviai, lyg filmo „Atsargiai, durys užsidaro“ herojai, išklausę instruktažo, turės laiku, pagal komandą, įlipti ar išlipti konkrečiose stotelėse. Aplankytų stotelių skaičius priklausys nuo dalyvių miklumo.

Nėra galerija pasirinktas ar galerija buvo ištrintas.

 

II dalis. Ekskursija po senąjį miestą Gamla Stan. Pirmoji ekskursijos dalis prasidės judrioje prekybinėje pėsčiųjų gatvėje Drottningatan, kurioje grožėsimės moderniais pastatais, parduotuvių vitrinose atpažinsime skandinaviško stiliaus atributus, o fiką skelbsime dar XV a. minimuose Karaliaus soduose – seniausiame parke pačiame miesto centre, tarp sakurų. Kadaise tai buvo tik išpuoselėtas karališkas daržas, kuris dabar tapo šiuolaikiška ir populiaria susitikimų vieta. Čia  po atviru dangumi vyksta įvairūs koncertai ir festivaliai.

III dalis. Keliausime į senamiesčio dalį, kurioje puikuojasi karališkieji rūmai, senoji katedra Storkyrkan, Riterių bažnyčia Riddarholmen (čia palaidoti Švedijos monarchai). Ieškosime siauriausios gatvelės sename gatvių tinkle, viename iš skersgatvių aptiksime mažiausią skulptūrėlę mieste bei pasigrožėsime vaizdu į miesto įžymybę – rotušę Stadshuset, vieną labiausiai žinomų simbolių Stokholme, kurioje kasmet Nobelio premijų įteikimo proga vyksta banketas.

Prie Anitos vedamos ekskursijos gali prisijungti ir Švedijos lietuviai. Kaina – 150 SEK; mokestį prieš ekskursiją sumokėti gidei. Dėl registracijos prašome kreiptis į Švedijos lietuvių profesionalų klubą

Daugiau informacijos apie edukacinę konferenciją „Aš – versli mama“ Stokholme, skaitykite čia.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.