Aktualu

Ar egzistuoja raktas į laimingą santuoką?

Print Friendly, PDF & Email

Matant šiandienos skyrybų skaičių, lengvai įmanoma patikėti, kad meilė neegzistuoja. Tai tikras melas! Nes norint sukurti pilnavertiškus ir tikrus santykius, santuoka tampa daug daugiau, nei tik laikinas pasimėgavimas. Santuokoje vyras save dovanoja žmonai, o žmona – vyrui, pasišvęsdami vienas kitam.

Jei mano dukros kada manęs paklaus, esu pasirengusi joms pasakyti, kad tikra meilė savaime nesitęsia. Ką tai reiškia? Štai, mano galva, keli svarbūs sveikos santuokos požymiai.

1. Moteris ir vyras vienas kitam pasišvenčia ir laikosi pažado

Net neabejoju, kad kiekvienas trokštame 100 procentų atsidavusio mums sutuoktinio. Pažadas mylėti visose aplinkybėse yra galingas ir stiprus. Santuoką matau kaip stebuklingą dviejų sielų ryšį. Tačiau tam sukurti reikia abipusio pasišventimo.

2. Jie supratingi vienas kitam ir kartu sprendžia problemas

Mylintis vyras visada atkreips dėmesį į savo žmonos jausmus. O mylinti žmona su pagarba ir jautrumu pastebės vyro širdį. Tokiam santykiui neišvengiamai reikalingos pastangos.

3. Jie pasirengę vienas kitam padėti, net tada, kai klysta

Kai kuris vienas iš jų suklumpa, kitas visada pasirengęs padėti. Mat jie linki vienas kitam paties geriausio. Vieno naštos užgula ir kito pečius.

4. Jiems svarbios smulkmenos

Tikriausiai neįmanoma žinoti visų detalių vienas apie kitą, tačiau verta atkreipti dėmesį į dalykus, kurie yra maži, bet svarbūs. Iš mažų dalykėlių išauga stipri meilė.

5. Jie siekia išminties, o ne vien žinojimo

Tikrai žavu būti šalia „enciklopedijos“, bet dar geriau yra žmogus, kurio žinios nepasibaigia knygomis. Išmintis reikalauja kompleksiškumo, problemos šaknies atpažinimo ir kitą visada mato aukščiau, nei tik savo supratimą.

6. Jie pažįsta vienas kitą geriau, nei patys save

Tai reiškia, kad sutuoktiniai gali gan tiksliai numatyti, kaip kitas reaguos tam tikroje sudėtingoje situacijoje. Tokiu būdu, abiejų reakcijos supanašėja. Taip pat, numatydamas kito tam tikrų veiksmų pasekmes, sutuoktinis gali kitą apsaugoti nuo netinkamo sprendimo.

7. Jiems labai rūpi, ką kiekvienas galvoja apie save

Nėra pakankama, kai vyras mano, kad jo žmona yra graži, o žmona – kad vyras protingas. Ji nori šalia jo graži jaustis, o jis – šalia jos būti protingas. Todėl, kai moteris šalia mylinčio vyro save ima menkinti, jis bus pirmasis, kuris autoritetingai tai paneigs. Ir atvirkščiai – vyrui save sumenkinus, moteris jį „patvirtins“ ir pakels jo savivertę.

8. Jie nuvalo vienas kitam ašaras

Sutuoktiniai vienas kitam tokie artimi, kad su niekuo daugiau toks santykis neįmanomas. Kai kuris nors vienas palūžęs ir be vilties, kitas turi galią jį „pakelti“. Jų meilė ir užuojauta vieno kitam „kilnoja kalnus“.

9. Jie dažnai vienas apie kitą galvoja

Vienas kito laimė sutuoktiniams yra svarbiausias dalykas. O jei kuris nors nelaimingas, kitas irgi negali likti abejingas. Kito sunkumai tampa prioritetu ir siekiniu padėti. Nėra nieko nuostabiau, kai šalia tavęs toks asmuo, kuriam rūpi tavo širdis.

10. Jie jautriai stengiasi išreikšti: „Argi aš tau to nesakiau?“.

Geras žmogus žino, kada suvaldyti savo liežuvį, bet dar stipriau, kai jaučia tinkamą laiką ir vietą grįžtamajam ryšiui išreikšti. Visi mes klystame ir, jei vienas kitam to nepasakysime, būsime veidmainiai ir nuoskaudų kaupikai.

Akivaizdu, kad joks žmogus nėra tobulas, bet kito asmens iškėlimas į priekį – raktas laimingai santuokai!

https://gyvosistorijos.wordpress.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.