Pinigai

Ar verta investuoti į kokybiškus latakus?

Print Friendly, PDF & Email

Tinkama latakų sistema yra nepaprastai svarbus kiekvieno lietuviško stogo elementas. Kur, kur, bet pas mus lietaus gali būti gausu ne tik rudenį, bet ir kitais metų laikais. Latakai saugo mūsų namus, nuleisdami lietaus vandenį nuo namo stogo ir nukreipdami jį tolyn nuo pastato pamatų. Tokiu būdu pastatas išvengia didžiulių drėgmės kiekių, o to pasekoje ir pelėsio bei kitų nemalonių problemų atsiradimo. Toks priedas prie stogų yra visiškai elementarus ir įprastas tokiose lietingose šalyse kaip Lietuva, Latvija, Estija ar Lenkija. 

Tinkama latakų sistema užtikrina ilgalaikį mūsų stogo veikimą ir funkcionalumą. Tačiau latakų ilgaamžiškumas labai priklauso nuo jų gamybai naudojamos medžiagos. Kokias jų rūšis galima išvardyti? Visa tai sužinosite šiame straipsnyje.

Ar verta investuoti į kokybiškus latakus?

Tinkamas vandens nutekėjimas pastato techninei būklei yra itin svarbus, ypač kalbant apie jo pamatus. Drėgmės reguliavimas, drenažo sistemos visoje pastato teritorijoje yra labai svarbus aspektas. Priešingu atveju į pastato sienas ir pamatas besiskverbianti drėgmė gali turėti labai didelių neigiamų padarinių ir sudaryti daugybę finansinių problemų.

Nors gali atrodyti, kad čia ir baigiasi latakų funkcionalumas – anaiptol – taip nėra. Jų dėka, lietui lyjant, galima net stovėti prisišliejus prie pastato sienos ir likti didžiąja dalimi nesušlapus. Atminkite, kad net ir nedidelis lietus gali sudaryti nuo stogo varvančio vandens upelius.

Taip pat svarbu paminėti, kad vandens nutekėjimo sistemos leidžia išvengti nešvarumų kaupimosi ant pastato fasado ar šalia namo augančių gėlių sugadinimo bei žemės, esančios aplink namo pamatus, skalavimo problemų.

Taigi, norint išvengti visų šių problemų, labai svarbu rinktis kokybiškus gaminius. Tiesa, metalinių lietvamzdžių kaina neprilygs plastikiniams, tačiau negalime lyginti ir jų techninių savybių. O kokios skirtingų latakų savybės – sužinosite netrukus.

Kas lemia latakų patvarumą?

Dauguma latakų yra pagaminti iš PVC arba plieno, tačiau nemažai variantų rinkoje yra ir iš vario bei aliuminio medžiagų. Verta paminėti, kad variniai latakai netinka stogams, dengtiems aliuminio ir plieno lakštais. Kodėl? Kadangi varis tokiu atveju praranda vertingą atsparumą korozijai, o tai visiškai nenaudinga aplinkybė, kai kalbama apie veiksmingą vandens nutekėjimą nuo pastato stogo. Aliuminio latakai yra mažiau paplitę, tačiau nepaisant to, jų ilgaamžiškumas siekia iki 60 metų. Tai yra tikrai daug.

Pereikime prie vieno iš populiariausių variantų. Latakai, pagaminti iš PVC, taigi ir iš plastiko, turi daug reikšmingų pranašumų. Visų pirma, jų lengvumas garantuoja lengvą sistemos surinkimą. Žinoma, jie yra atsparūs korozijai ir praktiškai nereikalauja priežiūros (tačiau tą daryti rekomenduojama bent kartą per metus). Be to, juos lengva palaikyti švarius, ant jų nesimato jokių mechaninių pažeidimų. Vienintelis jų trūkumas yra jų silpnumas aukštai temperatūrai ir apskritai temperatūrų šuoliams – tada jie gali prarasti savo pirminę formą ir nebeatlikti tinkamai funkcijų.

Plieniniai latakai šiuo atžvilgiu yra patvaresni. Jų ilgaamžiškumas vertinamas 80 metų. Tačiau jie yra šiek tiek brangesni nei pagaminti iš PVC. Kita vertus, kai norima vieną kartą sumokėti ir daugiau nebesukti galvos dėl reikalaujamų nuolatinių pastato atnaujinimų, vis tik verta sumokėti šiek tiek daugiau ir džiaugtis gera investicija ateinančius 80 metų. Daugiau informacijos, kodėl verta investuoti į plieninę lietaus nutekėjimo sistemą rasite čia: https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/stogo-ir-fasado-priedai/lietaus-nuvedimo-sistema/.

Partnerio turinys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.