Atsako advokatė: ar mažės vaiko priežiūros išmoka, jei gaunu pajamų iš būsto nuomos?

Portalas VERSLI MAMA sulaukė skaitytojos klausimo: „Ar bus mažinama vaiko priežiūros atostogų pašalpa, jeigu mama pasirinko gauti išmoką dvejus metus ( 70 % ir 40 % ) ir pirmaisiais metais nuomoja butą , jai priklausančiam nuosavybės teise? Pajamos gautos už buto nuomą neviršija gaunamos pašalpos dydžio“. Atsakymo pasiteiravome keturių vaikų mamą, advokatę Editą Bumblienę.

Jei pirmaisiais vaiko priežiūros išmokos gavimo metais gaunate papildomų pajamų ar išmokų, jums priskaičiuota išmoka gali būti sumažinta.

Vaiko priežiūros išmokos mažinimo tvarka nustatoma Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 24 straipsnio 4 dalyje: Jeigu apdraustasis asmuo, kuriam yra paskirta vaiko priežiūros išmoka, pirmaisiais vaiko auginimo metais (iki vaikui sueis vieni metai) turi pajamų:

1) nuo kurių skaičiuojamos motinystės socialinio draudimo įmokos, ar

2) iš pirmaisiais vaiko auginimo metais (iki vaikui sueis vieni metai) vykdytos darbinės veiklos gautų pajamų, kurios pagal šį įstatymą nėra draudžiamosios pajamos, ar

3) gauna šio įstatymo nustatytas ligos (įskaitant darbdavio mokamas dvi pirmąsias ligos dienas) ar profesinės reabilitacijos išmokas, ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe arba profesinės ligos išmokas, mokamas vadovaujantis Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymu;

Jei šių išmokų jų dydis mažesnis už vaiko priežiūros išmoką (bendrą šių išmokų sumą), jam mokamas vaiko priežiūros išmokos (bendros šių išmokų sumos) ir jo atitinkamą mėnesį turėtų pajamų ir (ar) išmokų skirtumas Ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokų nuostatuose nustatyta tvarka.

Jeigu šių pajamų ir (ar) išmokų dydis yra didesnis už vaiko priežiūros išmoką arba jai lygus, vaiko priežiūros išmoka nemokama. Antraisiais vaiko auginimo metais (iki vaikui sueis 2 metai) vaiko priežiūros išmoka mokama nepriklausomai nuo tuo metu gautų pajamų ir (ar) išmokų.

Kitų vaiko priežiūros išmokos mažinimo ar nemokėjimo pagrindų Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme nėra numatyta.

Ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio ir negali būti traktuojama kaip individuali teisinė konsultacija.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0