Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą (datos)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras tęsia atvirų paskaitų ciklą apie emocinę sveikatą ir kviečia visas verslias mamas dalyvauti net trijose paskaitose, kurių metu kartu su specialistais bandysite suprasti, kas yra depresija ir kaip reikėtų elgtis su ja susidūrus. Taip pat kalbėsite apie stresą, kurį visi vienaip ar kitaip išgyvename, ir diskutuosite apie jo įveikimo būdus.

Gegužės 12 d. 18 val. psichologės VIOLETOS KASPERAVIČIŪTĖS paskaita „Kas tai – liūdesys ar depresija?“

Liūdną nuotaiką esame išgyvenę visi ir ne kartą. Tokia būsena, kai trūksta energijos ir jėgų, tingisi išeiti iš namų, norisi įsisupti į šiltą antklodę prie televizoriaus ir pasislėpti nuo viso pasaulio su prasta savo nuotaika, pažįstama daugumai. Mintys tuomet tampa slegiančios, norisi miegoti ir nieko neveikti. Kai kuriems žmonėms, išbuvus tokioje būsenoje ar pasikeitus situacijai, nuotaika taip pat pakinta ir jie vėl tampa žvalūs, kupini jėgų bendrauti, kurti bei džiaugtis gyvenimu. Kitiems, nepaisant pasikeitusios situacijos, būsena nepakinta ir diagnozuojama depresija. Tai vienas dažniausių psichikos sveikatos sutrikimų. Negydoma depresija gali turėti rimtų pasekmių fizinei sveikatai ir netgi baigtis mirtimi. Kiekvieną sutrikimą galima pagydyti, jei pagalba suteikiama laiku. Paskaitoje išgirsite, kaip atskirti, kada  prislėgta nuotaika yra depresija, iš kur ji atsiranda ir kada jau laikas kreiptis pagalbos į specialistus.

Gegužės 19 d. 18 val. psichologės ROMOS GRUMULAITIENĖS paskaita „Depresijos grandinė – 100 proc. begalinė?“

Kai tik kas nors prasitaria, kad jam depresija, mes imame žvelgti į jį su nevalingu priekaištu, neva: „Susiimk! Ką čia kalbi? Kokia dar depresija?“. O iš tikrųjų depresija – tai rimta liga, reikalaujanti gydymo. Liūdesys, kaltės jausmas, pojūtis, kad nieko nesugebi ir esi niekam nereikalingas… Kaip atsitraukti nuo juodų minčių? Neurofiziologiniai tyrimai rodo, kad depresijos įtaka žmogaus sveikatai gali būti ypač pavojinga. Psichoterapeutai ir psichiatrai tvirtina, kad depresiją galima įveikti. Paskaitos metu sužinosite atsakymus į klausimus apie dažniausias depresijos priežastis, ką daryti, jei susirgo artimas žmogus, ką pasakyti ir ko geriau nesakyti žmogui, išgyvenančiam depresiją.

Gegužės 23 d. 18 val. psichologės ROMOS GRUMULAITIENĖS paskaita „Mano energijos plėšikai, arba Kiek kainuoja stresas?“

Medicinoje apie stresą kalbama tais atvejais, kai įvykiai, vykstantys žmogaus gyvenime, ima trukdyti žmogui tvarkytis su situacija. Stresiniai įvykiai gali būti tiek geri (paaukštinimas darbe, naujas darbas, santuoka), tiek blogi (darbo netekimas, mylimo žmogaus netektis, skyrybos). Bet kuriuo atveju gali kilti psichinė reakcija, išvedanti iš pusiausvyros. Paskaitoje sužinosite, kodėl ir kaip stresas kyla, kokios yra pagrindinės reakcijos į stresą. Skirsime laiko aptarti streso simptomams ir jų diapazonui bei aiškinsimės, kokį poveikį stresas daro imuninei sistemai.

Visos paskaitos vyks Lietuvos „ŽINIJOS“ draugijos patalpose, Vilniaus g. 22, Vilnius. Išankstinės registracijos nėra. Paskaitos NEMOKAMOS. Kviečiame dalyvauti!

Paskaitas organizuoja Vilniaus visuomenės sveikatos biuras. Prie iniciatyvos prisideda ir ją palaiko Lietuvos „Žinijos“ draugija

Kilus klausimamskreiptis: Martyna Milieškaitė, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, tel. 8 5 234 02 35, 8 6 521 0707, el. p. martyna.milieskaite@vvsb.lt


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.