Aktualu

Berlynas kitaip pagal rašytoją Liną Ever

Print Friendly, PDF & Email

Po dviejų savaičių pasirodys jau antrasis Linos romanas, kuris sausio viduryje, kai mūsų skaitytojos rinksis į III edukacinę konferenciją „Aš – versli mama“ Berlyne, vis tiek dar bus naujiena ir lauks išdabintas šviežutėliais rašytojos autografais. Jame labai daug Berlyno – tokio, kokį Lina mato savo akimis. Berlyno kitaip. (Renato Neverbicko nuotr.)

Žurnalistė ir dviejų romanų autorė Lina Ever jau daugiau nei trejus metus gyvena Berlyne. Pasak jos, tai buvo jos pirmoji aplankyta Europos sostinė ir meilė iš pirmo žvilgsnio. Buvusi žurnalistė, viešųjų ryšių konsultantė, įmonės vadovė, verslininkė, valdininkė atsisakė tolesnės karjeros ir kartu su vyru ir pagranduku sūnumi išvažiavo norėdama naujų įspūdžių ir patirčių. 

Linos pirmasis romanas „Objektyve meilė“, kurį būtų galima priskirti meilės trilerio žanrui, pasakoja apie redakcijos ir bulvarinių naujienų gaminimo virtuvę bei atskleidžia politikų užkulisius.

O antrojo romano „Ruduo Berlyne“ veiksmas jau vyksta autorės pamėgtame mieste, kuriame slepiasi nuo šeiminio smurto vos išsigelbėjusi pagrindinė herojė menininkė Klaudija. Lina sako, kad jos romanai labiau skirti moteriškajai auditorijai, nes juose daug jausmų ir daug kiekvienai moteriai atpažįstamų situacijų.

Lina Ever ir dabar bendradarbiauja su žurnalu „Moteris“, rašo tinklaraščius berlynodienorastis.blogspot.lt ir vilniusberlynas.blogspot.lt, o nuo vasaros ėmėsi ir individualių ekskursijų po Berlyną organizavimo verslo.

Vykstančioms į konferenciją Berlyne sekasi!

Edukacinės konferencijos „Aš – versli mama“ dalyvėms per tris valandas Lina pabandys parodyti Berlyną šiek tiek kitaip, kad dalyvės pamatytų daugiau nei vien atvirukinį jo veidą.

Turo metu aplankysime žymiąją East side gallery (menininkų išpaišytą Berlyno sieną), stabtelsim suvalgyti falafelių jaunimo pamėgtame Kroicbergo rajone, pasidairysime Rytų Berlyno centre, nusifotografuosime prie televizijos bokšto, apžiūrėsime tipiškus berlynietiškus kiemus, praeisime pro muziejų salą, kur susitelkę dauguma muziejų, apžiūrėsime didžiausią Vokietijoje protestantišką bažnyčią, dirstelėsime į vokiečių atstatomus „Valdovų rūmus“, jei spėsime, žvilgtelsime į Potsdamo aikštės architektūrą, praeisim pro Holokausto memorialą, Branderburgo vartus, Reichstagą ir, perėjus upę, pasieksime Lietuvos ambasadą.

Savo vedamose ekskursijose pateikiu daugiau įvairių nutikimų, nei istorinių faktų, – sako Lina. – Manau, kad autentiška vietinio patirtis ir jo gyvenimo šiame mieste nuotrupos visada daug įdomiau, nei nuo Vikipedijos nurašyti sausi faktai.

Citata iš romano „Ruduo Berlyne“, kuris pasirodys jau po kelių savaičių:

Jie abu tokie skirtingi ir susitikti galėjo tik Berlyne – mieste, kuriame susiduria Rytai ir Vakarai, kuriame taikiai bendrauja įvairių tautybių, rasių, profesijų atstovai, kuriame visi jaučiasi jauni, kad vis dar mokytųsi, ir pakankamai patyrę, kad nebijodami skleistų savo išmintį. Šis miestas įkvepia visus kūrybiškus žmones. Jame visada tvyro savaitgalio nuojauta ir į nieką pernelyg rimtai nežiūrima. Čia niekas tavęs nepastebi, priekabiai nevertina, nesmerkia, neliaupsina, todėl jautiesi laisvas daryti tai, ką pats nori, o ne tai, ką siūlo aplinka ar savo lūkesčius ant pečių tau užkrovę artimieji.

 

Kelionės į III edukacinę konferenciją „Aš – versli mama“ programa dalyvėms, vykstančioms iš Lietuvos, yra čia.

Registruotis el. p skaidre@remedium.lt iki gruodžio 21 d. Už pradinę 249 € kainą šiuo metu yra likusios 6 vietos.

 

  1. Versli mama says:

    Konferencija įvyks tik sausio 14 d., tad dar galite suspėti 🙂 Maloniai kviečiame susisiekti ir prisijungti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.