Aktualu

Čia vienu daugiau – daugiau nei tik ženkliukas

Print Friendly, PDF & Email

Sauliaus Žiūros nuotr.

Sostinėje prasideda socialinė kampanija Čia vienu daugiau, kuria viešojo transporto keleiviai skatinami pasirūpinti saugesne besilaukiančių moterų kelione.

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su SĮ „Susisiekimo paslaugos“ būsimoms mamoms dovanoja specialius ženkliukus, o keleivius ragina pastebėti jas ir užleisti vietą. Taip tikimasi padėti puoselėti draugišką elgesį ir kurti bendravimo kultūrą sostinės autobusuose bei troleibusuose.

Pirmieji ženkliukai Čia vienu daugiau būsimoms mamoms pradėti dalinti pat ankstyvo birželio 12 dienos, antradienio, ryto iki 20 val. vakaro Katedros aikštėje. Socialinės kampanijos pradžią pažymi ir šioje erdvėje į specialią apsaugančią medžiagą „įvilktas“ autobusas. Šia idėja siekiama parodyti, kad viešuoju transportu keliaujančiomis besilaukiančiomis moterimis gali pasirūpinti kiekvienas keleivis, savo dėmesingumu kuriantis saugesnę aplinką.

„Patogumas ir saugumas viešajame transporte svarbus visiems, o būsimoms mamoms, kurioms būtina pasirūpinti ne tik savimi, bet ir netrukus pasaulį išvysiančiu kūdikiu, tai dar aktualiau. Pristatydami ženkliukus Čia vienu daugiau, siekiame paskatinti keleivių supratingumą ir būsimųjų mamų elgesio pokytį“, – teigia SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė, šiuo metu esanti motinystės atostogose.

Dažnai besilaukiančios moterys yra kuklesnės, linkusios neišsiskirti iš minios. Tačiau labai raginame jas įsisegti ženkliuką ir taip aplinkiniams parodyti, kad po savo širdimi saugote dar vieną gyvybę, kurią reikia ypač prižiūrėti ir globoti. Tik visi kartu galime sukurti saugesnę aplinką į pasaulį keliaujantiems mažyliams ir jų mamoms, taip pat ir jaukesnę viešojo transporto atmosferą.

Gydytoja Regina Giliasevičienė primena, kad nėštumas ne visuomet yra akivaizdžiai pastebimas, todėl viešojo transporto keleiviai turėtų būti dėmesingesni, o pačios būsimos mamos – atsargesnės.

„Nėštumas ne visuomet būna pastebimas, ypač pirmaisiais mėnesiais, o kartais ir vėlesniu laikotarpiu. Staigiai stabdant transporto priemonę ar atliekant kitą manevrą kelyje, būsimos mamos rizikuoja atsitrenkti ar nukristi. Todėl pastebėjus besilaukiančią moterį, kiekvieną viešojo transporto keleivį skatinu draugiškai užleisti vietą, nes važiuojant būsimai mamai sėdėti yra ne tik patogiau, bet ir saugiau nei stovėti, ypač jei kelionė ilgesnė“, – sako gydytoja.

Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, pernai sostinėje pasaulį išvydo daugiau nei 11,2 tūkst. mažųjų vilniečių. Čia vienu daugiau ženkliukai būsimoms mamoms bus dovanojami Vilniaus gimdymo namuose, Antakalnio poliklinikoje, Centro poliklinikoje, Grigiškių sveikatos priežiūros centre, Naujininkų poliklinikoje, Naujosios Vilnios poliklinikoje, Lazdynų poliklinikoje, Karoliniškių poliklinikoje, Šeškinės poliklinikoje, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Medicinos diagnostikos centre, „Maxmeda“ medicinos centre, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ klientų aptarnavimo centruose Gedimino pr. 9A ir Geležinkelio g. 16.

Daugiau informacijos apie socialinę kampaniją „Čia vienu daugiau“ skaitykite čia.

VMS_8157Norėtumėte tokio ženkliuko sau arba žinote, kam jo reikėtų? Rašykite savo arba būsimos mamos, kuriai norite skirti ženkliuką, vardą komentaruose po šiuo straipsniu, ir mes visoms jį padovanosime be jokių papildomų sąlygų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.