Aktualu

Drąsus agentūros pasiūlymas – auklės paieška išsimokėtinai

Print Friendly, PDF & Email

Agentūra „Mama ir auklė“ siūlo naujieną rinkoje – mokėti agentūrai kas mėnesį po 100 eurų, šitaip sumažinant pradinį finansinį iššūkį, susijusį su auklės samdymu. Į mokestį įeina ne tik auklės parinkimas, bet ir pakeitimo garantijos, mokymai ir konsultacijos auklei. „Mokėkite už auklę kaip už sporto klubą“, – pranešime spaudai kviečia „Mamos ir auklės“ vadovė Ieva Augustinienė ir stebisi, kodėl to sprendimo pati nesugalvojo anksčiau.

Vienerius ar dvejus metus gaunant išmokas vaiko auginimui, o ne pilną atlyginimą, be to, leidžiant pinigus ir mažylio poreikiams, šeimos finansai būna prastesni nei dirbant vėl. Todėl auklės suradimas per agentūrą tampa iššūkiu: geros auklės reikia ir rizikuoti nesinori, o mokestis už atranką – nemažas.

Profesionalioms, patyrusioms auklių agentūroms dirbti šioje rinkos situacijoje taip pat sudėtinga, kaip ir kitoms personalo atrankų tarnyboms: darbuotojus rasti ir profesionaliai atrinkti kainuoja daug daugiau laiko ir pastangų nei prieš pandemiją.

Pasak auklių agentūros vadovės, procesas tapo sudėtingas, o ieškant psichiškai stabilių, jautrių ir vaikus mėgstančių žmonių, mažinti kriterijų ir daryti prastesnę atranką neleidžia moralė. Juk kalbama apie vaikus ir jų gerovę.

Su auklės samdymu susiję daug iššūkių

„Stengiuosi apie klientus pagalvoti kaip apie save: kas aktualu būtų šiuo metu, jei mano dukros būtų mažesnės? O šiais laikais šeimų gyvenimas – kaip skrydis esant gūsingam vėjui“, – sako I. Augustinienė.

Tėvų, kuriems reikia auklės, finansų  spragos ypač pasijunta sudėtingesnėmis rinkos sąlygomis: kai pabrangsta kreditai už namą, kai tenka mokėti daugiau už dujas, šeimų verslai nukenčia nuo padidėjusių mokesčių, sumažėjusių klientų srautų.

Vos prakutusį mažylį išleisti į darželį – irgi ne išeitis: vaikai daug serga ir tenka ieškotis pagalbos jų priežiūrai. Darbas „iš namų“ tokiais atvejais gali vesti į perdegimą – dirbti per pietų miegą ir naktį žmogus gali tik ribotą laiką. Pažymima, kad moksliniai tyrimai rodo, jog netinkamas poilsis ir nesubalansuota vaikų priežiūra yra tarp pagrindinių masinio nuovargio priežasčių.

– Kodėl negrįžti į darbą?
– Norėčiau, bet neturiu auklės.
– Kodėl nepasirenki?
– Bijau rizikuoti. O kas, jei žmogus netinkamas?
– O į auklių agentūrą bandei skambinti?

Tuo tarpu auklę galima pasirinkti šeimai tinkamu grafiku: pavyzdžiui, medikai dažnai turi budėjimų naktį, savaitgalį, konferencijų ir mokymų, o auklė gelbsti lanksčiai. Esama auklių, kurios dirba kintamu grafiku, keliauja kartu su šeima, prižiūri ypatingų poreikių vaikus, dvynukus, trynukus, dirba labai retai ar specifiškai.

Agentūros įkūrėjos nuomone, pristatoma naujovė mokestį už auklės atranką išdėstyti dalimis – puikus sprendimas. Jis finansiškai esą neapsunkins labiau nei sporto klubo abonementas, o šeimai leis mokslus, karjerą ar verslo augimą derinti su vaikų auginimu.

Kaip vertinate galimybę už auklės atranką atsiskaityti išsimokėtinai?
  • Pridėk savo atsakymą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.