PROJEKTAI Renginiai

FLIGHT Integracijos diena kviečia dalintis ukrainiečių moterų įgalinimo džiaugsmais ir iššūkiais

Print Friendly, PDF & Email

Lapkričio 15 d., trečiadienį, 15–19.30 val., Vilniaus miesto savivaldybėje rengiama FLIGHT Integracijos diena, skirta ukrainiečių karo pabėgėlių moterų įgalinimo praktikoms ir iššūkiams apžvelgti. Renginį organizuoja NVO „Versli mama“ kartu su partneriais „International House of Vilnius” ir Užimtumo tarnyba.

„Angliškas žodis FLIGHT, reiškiantis skrydį, renginio pavadinime atsirado neatsitiktinai. Tai yra mūsų organizacijos kartu su partneriais vykdomo projekto, skirto iš Rytų Europos persikėlusių moterų integracijai į Europos ekonominę erdvę, pavadinimo žodžių santrumpa. Tikimės, kad per dvejus glaudaus bendradarbiavimo metus mums pavyko suteikti šioms moterims sparnus sėkmingam skrydžiui į finansinę laisvę, tarpusavio bendrystę ir glaudesnį santykį su vietos žmonėmis“, – sako projekto vadovė Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė.

Erasmus+ programos finansuojamame projekte be Lietuvos dalyvauja dar keturios šalys: Lenkija, Vokietija (Berlynas), Danija ir Norvegija. Kiekvienoje jų ukrainietės karo pabėgėlės ir  kitų rytinį Europos pakraštį krečiančių politinių negandų išblaškytos moterys susibūrė į neformalius Pagalbos klubus. Čia jos tobulina skaitmeninio ir finansinio raštingumo žinias, mokosi suprasti priėmusios šalies mokestinę sistemą ir verslo kūrimo aplinką, gilinasi į vietos kalbą ir kultūrą. Visa tai – tam, kad jaustųsi visavertėmis jas priėmusių bendruomenių narėmis.

Vis dėlto, pasak organizatorių, užvis svarbiausia, kad klubuose moterys atranda bendravimą ir bendrystę. Iš viso tokie klubai visose penkiose šalyse sujungė apie 100 moterų. Absoliuti dauguma jų – ukrainietės, tačiau yra ir rusių, baltarusių, lenkių. Lietuvoje klubo susitikimus organizuoti padeda socialiniai partneriai – Užimtumo tarnybos Širvintų skyrius ir „International House of Vilnius“.

Siekdami padėti atvykėlėms sklandžiau integruotis į gyvenimą Europos Sąjungoje, partneriai per 2021–2023 metus sukūrė 3 suaugusiųjų švietimo programas, skirtas skaitmeninio finansinio raštingumo, taupymo ir investavimo bei duomenų apsaugos žinioms pagilinti. Programas papildo įvairios interaktyvios mokomosios priemonės: diagnostinės viktorinos, Asmeninės finansinės rizikos įsivertinimo testas ir Romantinio sukčiavimo simuliacinis įrankis.

Kviečiame aktyviai dalyvauti 2023 m. lapkričio 15 d. 15.00–19.30 val. rengiamoje FLIGHT Integracijos dienoje, kuri vyks Vilniaus miesto savivaldybės Posėdžių salėje (Konstitucijos pr. 3, II aukštas). Dalyvauti galima ir nuotoliniu būdu per programą Zoom.

PROGRAMA

15.00–15.15 Pasitikimo kava
15.15–15.30 Sveikinimo žodžiai. Dalyvauja Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė
15.30–16.00 Darbo rinkos situacija Vilniaus regione: Užimtumo tarnybos paslaugos Ukrainos karo pabėgėliams. Pranešėja – Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Bražinskienė.
16.00–16.30 BSI_4Women – moterims verslininkėms ir inovatorėms iš Ukrainos. Interreg BSR projekto „BSI4_Women, kurį įgyvendina Kauno mokslo ir technologijų parkas, veiklos organizavimo direktorė Vaiva Kelmelytė ir Živilė Paužaitė, kokybės vadovė.
16.30–17.00 Apskritojo stalo diskusija.
17.00–17.15 Kavos pertraukėlė ir ukrainietiškos vaišės
17.15–18.00 Kuo gali padėti Pagalbos klubas? Nevyriausybinės organizacijos „Versli mama“ lektorė ir Pagalbos klubo mentorė Vilma Dainienė.
18.00–18.30 Apskritojo stalo diskusija.
18.30–18.45 Renginio refleksijos ir fotosesija.
18.45–19.30 Dalykinė tinklaveika.

Apskritojo stalo diskusijose dalyvaus ukrainietės, dalyvaujančios Pagalbos klubo veiklose ir lietuvių kalbos bei kultūros pamokose, nevyriausybinių organizacijų, besirūpinančių ukrainiečių
integracija atstovai.

Tinklaveikos metu taip pat bus galima iš arčiau susipažinti su pagalbos depresiją po gimdymo patiriančioms mamoms iniciatyva „Mama mums rūpi“, užmegzti naudingų pažinčių ir šiltai pabendrauti su bendraminčiais prie vaišių.

RENGINYS NEMOKAMAS. Konferencijos metu bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ir (ar) ar vaizdo įrašuose, viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijų priemonėse. Medžiaga bus naudojama projekto #FLIGHT ir renginio viešinimo tikslais.

DALYVIŲ REGISTRACIJA  https://forms.gle/f4CRssxDfyEbNFCA7

Kita svarbi informacija:

  • Dalyvavimo pažymėjimai bus išsiųsti po renginio tuo el. paštu, kuriuo registravotės.
  • Nuoroda prisijungimui prie Zoom platformos bus išsiųsta užsiregistravusiems dalyviams likus dienai iki renginio.
  • Iki lapkričio 14 d. 18 val. negavus nuorodos, prašome kreiptis tel. +370 655 04 777 arba el. p. renginiai@verslimama.lt  
  • Renginio metu iškilus neaiškumams, rašykite renginio organizatoriams į Zoom platformos pokalbių laukelį.

Registracijų lauksime IKI 2023 m. LAPKRIČIO 10 d. 12 VAL.

Turite klausimų? Rašykite renginiai@verslimama.lt

Šis pranešimas spaudai parengtas įgyvendinant Europos Komisijos programos Erasmus+ lėšomis finansuojamą suaugusiųjų švietimo projektą #FLIGHT: Financial Literacy for Investment, Growth, Help and Teamwork. Projekto koordinatorius – NVO VERSLI MAMA. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Lenkijos, Vokietijos, Danijos ir Norvegijos. Europos Komisijos parama šio teksto rengimui nereiškia pritarimo jo turiniui, kuriame pateikiama autorių nuomonė, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už informaciją panaudotą šiame tekste.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.