Renginiai

Fondas FRIDA ir aštuntasis Baltojo Kaspino festivalis klausia – ar karo veidas tikrai nemoteriškas?

Print Friendly, PDF & Email

Labdaros ir paramos fondas “Frida”, dirbantis su smurto lyties pagrindu prevencija, šiuo metu vykdantis  projektą „Refugees’ Resilience: FRIDA supporting Ukraine Women“ kviečia į aštuntojo „Baltojo kaspino“ festivalio atidarymą lapkričio 26 d. sekmadienį 17 val. Kauno kultūros centre.

Kaip ir kasmet, Festivalis dedikuojamas pasaulinėms „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“, o karui Ukrainai tebesitęsiant, natūrialiai išryškėjo pagrindinė jo tema – moterų padėtis karo metu, jų patiriama seksualinė prievarta ir jos, bei kitų karo traumų pasekmės.

Festivalį atidarys Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių menininkių Elviros Drozdovos ir Irynos Rogovets paroda „Prievarta prieš moteris – karo ginklas“. Irynos darbai persmelkti šių dienų karo Ukrainoje realybės. Autorė tiki, kad menas – tai dar vienas instrumentas ugdyti ir auginti visuomenę. Elviros darbų ciklas – tai įvairių psichologinių būsenų ir žmonių emocijų, patirtų dėl psichologinių ir fizinių traumų, tyrimas.

Parodos atidaryme dalyvaus ir dar stipresnę emociją kurs aktorė Kristina Švenčionytė su performatyviais skaitymais „Mūsų kūnai – jų karo laukas“.

Seksualinė prievarta – opi probema ne tik karo metu. Lietuvoje iki šiol neturime NĖ VIENO centro, kur moterys, nukentėjusios nuo seksualinės prievartos, gautų realią kompleksinę specializuotą pagalbą, todėl tokios pagalbos negalime pasiūlyti ir pas mus atvykusioms ukrainietėms. Šią problemą gvildensime kitame festivalio renginyje – konferencijoje „Karas ir moterys“, kurios metu ekspertės: Kristina mišinienė (KOPŽI), Marija Dubickienė („Saulės smiltys“), Julia Krasnovidova (Ukrainiečių integracijos centras “MALVA”) dalinsis įžvalgomis apie karo zonoje ir iš jos pasitraukusių mokerų poreikius bei mūsų galimybes joms padėti (registracija).

Festivalį užbaigs lietuvių ir ukrainiečių grupės „Usnis“ (Будяк) koncertas.

Mūsų vykdomo projekto tikslas – suteikti Ukrainos moterims, gyvenančioms Kaune (įskaitant moteris su vaikais), prieigą prie sociokultūrinių, psichologinių bei teisinių paslaugų  skatinant savitarpio parama paremtą bendruomenę.

Daugiau informacijos apie projektą ir registracija į projekto veiklas rasite čia.

Visa festivalio programa.

Visi projekto ir Festivalio renginiai NEMOKAMI, todėl juose dalyvauti galės plačiosios visuomenės atstovai, taip pat ir turintys mažiau galimybių  (jaunimas, senjorai, asmenys, esantys rizikoje patirti smurtą bei patiriančios smurtą moterys).

Festivalį ir projektą finansuoja Jungtinių Amerikos valstijų ambasada Lietuvoje.

Daugiau informacijos: Daiva Baranauskė LPF FRIDA direktorė, +37065052858, info@frida.lt

Pranešimo organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.