Moteriškai

Intymios inovacijos po gimdymo padeda atjaunėti

Print Friendly, PDF & Email

Intymi sritis – vis dar moteriškų šnabždesių tema. Ji nepatogi bet kokio amžiaus moterims, ypač paauglėms. Tačiau ir specialistai, ir verslios mamos įsitikinusios, kad atvirumas ir žinios šioje srityje – būtinos. Juolab kad mūsų laikmetis ypač gausus inovacijų, ypač praverčiančių po gimdymo.

Pastebima, kad intymia higiena moterys linkusios daugiau domėtis internete, galbūt aptarti su draugėmis, bet ne su šią sritį išmanančiais specialistais. Vis dėlto šie drąsina nesivaržyti ir kalbėtis tiek su savo ginekologe, tiek su vaistininke. „Vaistinėje tikrai galime padėti išsirinkti tinkamiausias kasdienio naudojimo priemones: prausiklius, įklotus ir priemones jau pasireiškus kažkokiems nepageidaujamiems simptomams“, – sako „Eurovaistinės“ vaistininkė Regina Molotkova.

Intymi higiena ir ekologija

Intymi higiena ypač svarbi menstruacijų metu, nes menstruacijų kraujas – labai palanki terpė bakterijoms daugintis, infekcijoms atsirasti ir plisti. Pasak Reginos, sprendžiant, ką pasirinkti – įklotus ar tamponus, geriausia remtis savo patirtimi.

Vis dėlto ginekologai pirmenybę teikia įklotams, nes jie, kitaip nei tamponas, leidžia menstruacijų kraujui laisvai ištekėti iš makšties. Bet to, jie sugeria daugiau skysčio. Teisingai naudojant įklotus ir laiku juos keičiant, pratekėjimo tikimybė yra kur kas mažesnė nei naudojant tamponus.

Populiarėjančios tvarumo ir ekologijos idėjos pasiekia ir moterų intymios higienos sritį. Vaistininkai pastebi, kad vis daugiau moterų renkasi labiau ekonomiškas ir ekologiškas higienos priemones. „Populiarėja daugkartiniai įklotai ir menstruacinės taurelės. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad daugkartinių įklotų apsauga gali būti mažiau patikima, jie yra ne visada patogūs naudoti. Naudojant menstruacijų taureles, svarbu jas reguliariai ištuštinti, turėti galimybę dezinfekuoti ar išplauti“, – pranešime spaudai kai kurias moteris atbaidančius trūkumus vardija pašnekovė.

Inovacija – menstruacinė taurelė

Menstruacinė taurelė vadinama bene didžiausia intymios higienos srities inovacija. Tiesa, ji buvo sukurta ir patentuota dar 1932 m. JAV, tačiau pradėjo populiarėti tik 8-ąjame dešimtmetyje.

Lietuvoje taurelės pasirodė prieš 8 metus. Pasak vaistininkės, dar ir šiandien nemaža dalis moterų apie jas nieko nežino. „Galima teigti, kad tai yra absoliuti naujovė moterų higienos srityje ir visiškai kitas požiūris į menstruacinę higieną. Skirtingai nuo tamponų ar paketų, menstruacinė taurelė kraują surenka, o ne sugeria jį“, – veikimo principą aiškina specialistė.

Priklausomai nuo kraujavimo gausumo, su taurele galima išbūti jos neištuštinus iki 12 val. Jei kraujavimas yra gausesnis, taurelę tenka ištuštinti 2–4 kartus per dieną. Tinkamai prižiūrima, taurelė gali tarnauti 2–5 metus, o atskirais atvejais – ir iki 10 metų. Keisti taurelę nauja reikėtų tada, kai atsiranda pažeidimų ar susidėvi, tampa lipni, ima dirginti makštį medžiaga, iš kurios ji pagaminta. Laikui bėgant taurė gali natūraliai pasikeisti, tačiau tai nepablogina jos funkcionalumo.

SUŽINOK DAUGIAU: ATJAUNINIMO PRIETAISAS PO GIMDYMO SILK’N TIGHTRA

Nepamiršti saiko

Pasak vaistininkės Renatos, svarbiausia žinoti ir atkreipti dėmesį, kad moterų intymios higienos tikslas – palaikyti normalią makšties mikrofloros rūgštinę terpę. Todėl praustis reikia nei per daug, nei per mažai, naudoti tik specialiai tam skirtas priemones. Įprasta dušo želė ar, dar blogiau, muilas intymioms kūno vietoms gali tik pakenkti, nes sukuria palankią terpę kenksmingoms bakterijoms.

Renkantis intymios higienos priemones, rekomenduojama, kad jų sudėtyje būtų pieno rūgšties, kuri normalizuoja rūgščių ir šarmų pusiausvyrą bei įvairių, geriausia natūralių, antiseptinių sudedamųjų dalių.

Dažniausios jų – ramunėlių ekstraktas, kuris skatina odos ir gleivinės gijimą, mažina niežėjimą ir perštėjimą. Medetkų ekstraktas turi uždegimą slopinančių savybių ir mažina paraudimą. Šalavijų ekstraktas taip pat mažina uždegimą, o alijošiaus ekstraktas – ramina ir drėkina odą, apsaugo nuo sudirgimo.

Rūpinantis intymia higiena svarbu prisiminti, kad priemonių vartojimas turėtų būti ne tik pagrįstas, bet ir saikingas. Prie ilgalaikės intymios higienos priprantama. Tada ji tampa neveiksminga, gali alergizuoti ar sukelti visai priešingą efektą: oda ir gleivinė išsausėja, atsiranda erozijų, pagausėja išskyrų.

„Nesant galimybės apsiprausti vandeniu (pavyzdžiui, keliaujant), galima naudoti ir drėgnas servetėles, skirtas intymiai higienai. Tik nereikėtų jomis piktnaudžiauti. Kaip ir įprastai prausiantis, servetėlėmis reikėtų valytis nuo makšties išangės link, o pačios servetėlės turėtų būti kuo natūralesnės“, – aiškina Renata.

Vertėtų atkreipti dėmesį, kad skirtingų intymios higienos priemonių paskirtis – nevienoda. Vienos jų palaiko makšties drėgnumą, kitos atkuria natūralią makšties bakterijų ekosistemą ar fiziologinę pH pusiausvyrą. Trečios skatina epitelizaciją ar blokuoja patogeninių bakterijų prisitvirtinimą prie gleivinės. Todėl renkantis priemonę derėtų atkreipti dėmesį į nusiskundimų kilmę ir, reikalui esant, pasitarti su specialistu.

SUŽINOK DAUGIAU: ATJAUNINIMO PRIETAISAS PO GIMDYMO SILK’N TIGHTRA

Loreta Majauskienė_versli mama parduotuvė

Verslios mamos Loretos Majauskienės stichija – sveikatos technologijos. Ji vienintelė Lietuvoje pristato inovatyvų atjauninimo prietaisą po gimdymo, sukurtą Izraelio mokslininkų.

Inovacijos po gimdymo

Po gimdymo ar dėl hormoninių pokyčių intymioji moters zona pasikeičia. Pasikeičia ir pojūčiai: gali sumažėti malonumas sueities metu, varginti makšties sausumas arba šių dienų tylioji epidemija – šlapimo nelaikymas. Ginekologinės estetikos procedūros gana brangios, o chirurginei operacijai ne kiekviena ryžtasi.

Galima išeitis – Izraelio mokslininkų sukurtas prietaisas Silk’n Tightra. Jį į Lietuvos rinką importuoja versli mama, portalo VERSLI MAMA tinklaveikos narė Loreta Majauskienė.

Pasak Loretos, ši naujovė veikia dvipolių radijo dažnių technologijos pagrindu. Prietaisas dailus pažiūrėti ir visiškai saugus naudoti namuose, nesukelia jokių nemalonių pojūčių. Ilgalaikis jo naudojimas gali palengvinti nemalonius intymiosios zonos simptomus be medicininio įsikišimo.

Prietaiso veikimą laiduojanti technologija yra patentuota, o  veiksmingumas patvirtintas klinikiniais tyrimais. Veikimo principas – makšties audinių atnaujinimas, padedant kurtis naujoms elastino ir kolageno skaiduloms. Pagerėjus audinių kraujotakai, sustangrėja makšties vidus ir išorė, sutvirtėja dubens raumenys.

Prietaiso forma primena mentelę, ant kurios yra 16 aukso ir 3 chromo elektrodai. Auksiniai elektrodai veikia naudojant prietaisą iš vidaus, o 3 chromo elektrodai – iš išorės. Naudojimo metu jaučiama maloni šiluma.

Kaip aiškina Loreta, naudojant prietaisą, 16 įmontuotų šilumos jutiklių matuoja odos temperatūrą, kad ji niekada neviršytų 42–43° C. Tai reiškia, kad intymiosios zonos oda visada apsaugota nuo šiluminio pažeidimo.

Dar vienas jutiklis užtikrina, kad prietaisas veiks tik tada, kai gerai liesis su oda. Speciali funkcija automatiškai išjungia prietaisą po 20 minučių naudojimo. Prieš naudojant ant prietaiso svarbu užtepti pridedamo gelio „Silk’n Intimate Gel“. Jis suteikia laidumo.

„Prietaisą paprasta naudoti ir tam nereikia daug laiko. Gamintojai teigia, kad pastebimų rezultatų galima tikėtis po 8 seansų, kurių kiekvienas trunka po 20 minučių“, – teigia Loreta. Pasak jos, prietaisą išbandžiusios moterys tvirtina, kad po 4 savaičių pagerėja ne tik intymiosios zonos išvaizda, bet ir lytinis gyvenimas, mažiau vargina šlapimo nelaikymas.

Tiesa, šį prietaisą rekomenduojama naudoti tik vyresnėms nei 35 metų moterims. Pradėti anksčiau, pasak specialistų, nėra būtinybės, nes savaiminio organizmo audinių atsinaujinimo procesai vyksta pakankamai gerai ir be pagalbos iš išorės. Dar viena svarbi sąlyga – kad po ginekologinės srities operacijų būtų praėjęs ne mažiau kaip pusmetis.


Taip pat skaitykite:

Depresija po gimdymo: motinystė gali tapti našta kiekvienam

  1. Iššūkiai says:

    Po gimdymo tikrai laukia nemažai iššūkių ne tik su naujuoju pasaulio gyventoju, bet ir su moters organizmu. Nėra lengva susitaikyti, kad kūno formos stipriai pasikeitė, nors tai ir laikina. Labai svarbu naudoti kokybiškas liemenėles maitinančioms https://www.atlantic-shop.lt/apatinis-trikotazas-2/liemeneles aš net miegoti be liemenėlės negalėjau, nes nubusdavau pieno baseine. Reikia stengtis pamilti save tokią, nes esi tobula – sugebėjusi padovanoti gyvybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.