Aktualu

Įspūdžiai ir naudingi patarimai iš lyderių dienos

Print Friendly, PDF & Email

Vakar aš – portalo administratorė Monika – ir versli bei veikli mama Rūta, kurios dar jums nespėjome pristatyti, bet tą greitu laiku tikrai padarysime, lankėmės lyderio dienoje.

Noriu pasidalinti savo patirtimi, kuri tikrai buvo verta net gražiausio pavasario oro, ir išgirstais naudingais patarimais, kuriuos jau šiandien ėmiau taikyti praktiškai.

Taigi pirmiausiai apie patirtį:

Šeštadienis. Atsikėliau 6 val. 30 min. Ir jūsų nuostabai – be žadintuvo! Dušas, kava su rytinėmis naujienomis tokioje ramybėje, kad net buvau pamiršusi ją iš vis egzistuojant. Jausmas toks, lyg lauktų kažkas ypatingo.

Lyderio dienos pradžia tik 10 val., vadinasi, galėjau neskubėti. Įjungusi skalbimo mašiną ir paruošusi šeimai pusryčius, nusprendžiau, kad negali būti puikesnio meto knygos skyriui. Regis, perskaičiau du (šypsausi).

Nuo 10 val. prieš mano ir dar keliasdešimt auditorijoje sėdinčių pasirodė gražios, dailios, savimi pasitikinčios bei daug pasiekusios moterys, atrodančios trumpai tariant autoritetingai. Jos dalinosi savo patirtimi, mokė ir svarbiausiai perteikė tokį galingą motyvavos užtaisą, kad aš patikėjau galinti absoliučiai, patikėkit, absoliučiai viską! Juk „Dievas neleidžia įsivaizduoti to, ko mes negalime“, juk reikia taikyti į žvaigždes, o jei į jas ir nepataikysim, vis tiek skrisime virš medžių“, juk „ieškom arba priežasčių, arba galimybių“.

Grįžau lyg ant sparnų, pilna energijos ir įkvėpimo. Net nepamenu, kada buvo taip gera, gera kitaip. Ir ne dėl to, kad bene pirmą kartą palikau dukrytę visai dienai, tiesa, puikiose rankose – su tėčiu. Nors gal ir dėl to (šypsausi): taip gera buvo matyti, kaip dukrytė pasiilgo manęs, nuostabu ją vėl glausi prie krūtinės, reikia pripažinti, kad kiek smagu matyti ir vyrą nuo kojų nusivariusį (šypsausi), nors, tiesa, jis puikiai tvarkėsi (nei vieno SOS skambučio ar žinutės), bet pripažino, kad nieko kito be vaiko priežiūros nenuveikė, taigi, regis, pasijutau čempione pagalvojus, kad aš šalia vaiko priežiūros dar tiek spėju, nors kartais gi atrodo visai priešingai. Viena aišku, man dažniau reikia tokių dienų ir apie tai savo vyrui jau pareiškiau (šypsausi). Dabar esu ryžtingai nusiteikusi tiek daug visko nuveikti. Žinoma, mano gyvsidabris greitai mane grąžino į realybę, bet juk laiko trūksta tada, kai nėra tikslo, ar ne?

O dabar keli išgirsti naudingi patarimai:

 • jei dar neskaitėte, tikrai verta perskaityti Laurent Gounelle knygą „Dievas visada keliauja incognito“
 • labai pravartu atsakyti sau į klausimus: ką tu padarei, kad turėtum? Ką darytum, jei nebijotum ir nebūtų jokių jeigu?
 • ar žinote, kuo skiriasi „noras“ nuo tikslo? Aš jau žinau: tikslas turi datą, yra aišku, kada tai įvyks, o norai gali išsipildyti, gali ne, be to, nėra aišku kada tai bus. Patariama susirašyti šimtą „noriu“ sąrašą, tada iš jų išsigryninti perliukus ir juos suskirstyti į tris grupes: pirmu numeriu pažymėti, tai, ką būtinai nori pasiekti, antru, ką planuoji, bet tai nėra būtina, o trečiu pažymėti tai, dėl kurių siekimo tu dar gerai pagalvosi. Tai, kas pažymėta pirmu numeriu, yra tavo prioritetai ir jiems privalai nustatyti GPS‘ą (žiūrėti žemiau).

Kaip nustatyti GPS‘ą (arba lietuviškai TNS, t.y. Tikslų Nustatymo Schema)?

 1. Įvardinkite tikslą arba užduotį;
 2. Nustatykite datą, kada šis tikslas turi būti pasiektas;
 3. Apibrėžkite, kokie reikalavimai/sąlygos šiam tikslui keliami;
 4. Įvertinkite, ką iš to, kas reikalinga, jau turite;
 5. Išsiaiškinkite, ko norite iš to tikslo? (pavyzdžiui, noriu pradėti verslą, iš verslo noriu pajamų, iš pajamų noriu naujo namo, iš naujo namo noriu patogaus gyvenimo, iš patogaus gyvenimo noriu… ir taip toliau, ir taip toliau) Taip suprasi, ko būtent tu nori. Gal siekiamas tikslas visai nėra priemonė tai pasiekti?;
 6. Atsakykite į klausimą, kaip pasieksite tikslą? Pasitelkite minčių lietų, rašykite viską, kas šauna į galvą;
 7. Iš minčių lietaus geriausias idėjas perkelkite į veikslų planą. Jis turi būti toks tikslus ir aiškus, kad bet kam jį perskaičius būtų aišku, ką daryti;
 8. Perkelkite veiksmų planą į kalendorių: kada ką tiksliai atliksite;
 9. Vykdykite veiksmų planą ir stebėkite bei užsirašykite, kas atliekama gerai, o kur dar reikia tobulėti;
 10. Būkite sistemingi, t.y. tai, kas duoda rezultatų, tai, ką atliekate gerai, kartokite ir kartokite.

Siūlau nedelsti ir bent jau per artimiausias 72 valandas nustatyti savo GPS’ą svarbiausiam tikslui pasiekti. Pirmyn!

Ir dar: noriu labai padėkoti Rūtai, kuri mane ir pakvietė į lyderio dieną, o mes dar per pietų pertrauką spėjome taip smagiai papliurpti apie savo atžalas ir gyvenimą. Ačiū, Rūta!

Beje, išduodu paslaptį, kad kitas toks renginys vyks kitą mėnesį, be to, jis yra nemokamas. Esu tikra, kad susidomėjusioms Rūta dar turės kvietimų. Jei ką, kreipkitės! Tiesa, lyderio dienos metu yra ir reali galimybė pradėti pelningą veiklą.

 

 1. Sveiki,

  noreciau suzinoti kada vyks lyderiu dienos renginys kita menesi? Gal butu galima apie si rengini placiau suzinoti? Kokiame internetiniame puslapyje?Nepavyko paciai atrasti:)

  Labai aciu.
  Kristina

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.