Pinigai

Jaunas verslas, socialinio poveikio projektai ir ukrainiečių įsteigtos įmonės dalinsis 5 mln. EUR

Print Friendly, PDF & Email

Startuoja priemonė „Startuok“, skirta verslams iki 3 metų amžiaus, socialinio poveikio projektus vykdančioms įmonėms iki 5 metų amžiaus, taip pat įmonėms, kurių dalyvis ar savininkas yra leidimą gyventi Lietuvoje turintis Ukrainos pilietis ar Ukrainos juridinis asmuo.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Ekonomikos ir inovacijų ministerija priemonei „Startuok“ papildomai skyrė 5 mln. Eur, atsižvelgdama į tai, kad paskoloms teikti skirta 18,9 mln. Eur suma greitai bus išnaudota. Priemonę administruoja nacionalinės plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

„Startuok“ skirta iki 3 metų veikiantiems verslams arba socialinio poveikio projektus vykdančioms įmonėms, siekiančioms spręsti visuomenės, socialines ekonomines ir poveikio aplinkai problemas, veikiančioms iki 5 metų.

Priemone taip pat gali pasinaudoti įmonės, įsisteigusios Lietuvoje ne anksčiau kaip 2022 m. vasario 24 d., kurių dalyvis (akcininkas, narys, dalininkas) ar savininkas yra leidimą gyventi Lietuvoje turintis Ukrainos pilietis ar Ukrainos juridinis asmuo, veikiantis ne ilgiau kaip penkerius metus.

Ukrainos asmenų įkurtoms įmonėms yra suteikiama papildoma 30 proc. nuolaida paskolos palūkanoms.

Investicijų finansavimo atveju didžiausia galima paskola yra 3 mln. Eur, o paskolos trukmė – 10 metų.

Apyvartinių lėšų papildymo atveju didžiausia galima paskola yra 200 tūkst. Eur, o paskolos trukmė – 3 metai.

Šios paskolos teikiamos rinkos sąlygomis, o verslo subjektams, vykdantiems socialinio poveikio projektus ir Ukrainos asmenų įkurtoms įmonėms, suteikiama papildoma 30 proc. nuolaida paskolos palūkanoms.

Paraiškos priimamos iki 2023 m. gegužės 19 d. imtinai, o paskolų sutartys gali būti pasirašomos iki 2023 m. birželio 30 d.

Su priemonės sąlygomis verslas kviečiamas išsamiau susipažinti INVEGOS internetinėje svetainėje.

Priemonė „Startuok“ finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Nuo 2021 m. rugsėjo iki 2022 m. pabaigos ja pasinaudojo 51 verslas, gavęs paskolų už daugiau kaip 14 mln. Eur.

Nuotrauka asociatyvinė © Canva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.