Ką daryti norint pasirūpinti šuns sąnariais?

Print Friendly, PDF & Email

Mūsų šunims senstant, didėja artrito ir kitų su sąnariais susijusių problemų tikimybė ir kyla daugiau problemų. Tai gali būti blogiau kai kurioms veislėms, kurios veisiamos pagal tam tikrus bruožus, tačiau susiduria su kaulų sveikatos problemomis. Sąnarių skausmas atsiranda dėl sąnarių susidėvėjimo ir per didelio krūvio. Daugelis sužalojimų, įvykusių ankstyvame gyvenime, linkę parodyti pasekmes šuniui senstant. Klubo sąnario displazija ir kitos problemos rodo pastebimą poveikį vėliau, nors jos galėjo atsirasti jau kurį laiką.

Kaip sužinoti, ar mano šuo turi sąnarių skausmą? Nors daugumai šunų gresia sąnarių skausmas, kai kurie yra jautresni. Tai yra nutukę šunys, darbinės veislės, atletiški šunys, diabetu sergantys šunys ir tie, kurie patyrė traumą ar sužalojimą. Kadangi šunys puikiai slepia skausmą, jūsų kačiukai simptomai pasireiškia tik tada, kai jis tampa nepakeliamas. Dažni požymiai yra nenoras lipti laiptais ar daug vaikščioti; jūsų šuo gali net sunkiai stovėti pabudęs ar pažaidęs parke. Kaip pagerinti šuns sąnarių sveikatą? Pridėkite gliukozamino į savo šuns racioną. Du junginiai gali būti naudingi jūsų šuns sąnariams ir artritui. Tai gliukozaminas ir chondroitinas. Pirmasis yra junginys, sudarytas iš gliukozės ir glutamino, kuris padeda sukurti molekules, kurios sudaro sąnarių kremzles. Tai padeda sumažinti uždegimą ir standumą. Kita vertus, chondroitinas yra medžiaga, kuri natūraliai suminkština jūsų šuns sąnarius ir mažina jų gedimą. Šuniukui galite duoti sintetinių papildų, vitaminai šunims sąnariams,  kuriuos paskyrė veterinaras, arba yra natūralių maisto šaltinių, kuriuose yra šių dviejų junginių. Jūsų šuneliui trachėja patiks kaip kramtomasis patiekalas, arba galite jam išsivirti skanaus kaulų sultinio – abu yra sveiki gliukozamino šaltiniai; gyvūnų kaulai su šereliais yra naudingas chondroitino šaltinis.

Išlaikykite idealų savo šuniuko svorį. Jei jūsų šuniukas turi antsvorio, jo kaulai ir sąnariai turėtų būti labiau apkrauti, todėl gali būti pažeisti. Labai svarbu išlaikyti idealų šuns svorį, kad būtų pagerinta sąnarių sveikata ir judrumas. Geriausias būdas tai padaryti – išmatuoti šuniuko suvartojamo maisto kiekį ir maitinti jį subalansuota mityba.

Nėra komentarų