Pinigai

Ką reikia žinoti apie ataskaitų teikimą VMI?

Print Friendly, PDF & Email

Valstybinė mokesčių inspekcija, trumpiau žinoma VMI pavadinimu – svarbiausia mokesčių surinkimo ir mokestinių prievolių laikymosi priežiūros institucija Lietuvoje. Paprasčiau kalbant, Valstybinė mokesčių inspekcija yra atsakinga už tai, kad būtų surinkti mokesčiai, o įmonės bei privatūs asmenys laikytųsi mokestinių įsipareigojimų, numatytų įstatymuose.

Norint laiku pristatyti reikiamas ataskaitas VMI, įmonė turi surinkti reikiamus duomenis. Tai dažniausiai reikalauja labai daug dėmesio ir laiko. Visgi taip būti neprivalo. Viską galima atlikti ir paprasčiau. Būtent palengvinti šiuos procesus padės standartizuoti įrankiai, kurie supaprastina ir pagreitina ataskaitų teikimą VMI.

Kaip supaprastinti buhalterinės apskaitos duomenų rinkmenos teikimą iš SAP sistemų

Turbūt žinote, kad kai kurias ataskaitas VMI reikia teikti kartą metuose, kai kurias – kartą per mėnesį, ar kitais intervalais. Taigi, tai nėra vienkartinio pobūdžio veiksmas, o nuolatinio įmonės personalo įsitraukimo reikalaujantis procesas. Pavyzdžiui SAF-T rinkmena privalo būti pateikta tik VMI pareikalavus, o i.SAF rinkmena – kiekvieną mėnesį. Tam, kad šių rinkmenų/ataskaitų teikimas būtų paprastesnis ir nereikalautų labai daug laiko ar kitų resursų, praversti gali specialūs i.SAF ir/ar SAF-T sprendimai, padedantys automatizuoti ataskaitų teikimo procesą.

Mūsų aptariami SAF-T ir i.SAF įrankiai, skirti SAP sistemas naudojančioms kompanijoms Lietuvoje. Diegiantis tiek vieną, tiek abu sprendimus, konfigūravimas atliekamas vieną kartą, duomenys koreguojami nebent tuo atveju, jeigu kažkas pasikeičia kompanijos apskaitoje. Įdiegus sprendimą, naudotojas pagal poreikį automatiškai sugeneruoją bylą xml. formatu, kuri vėliau įkeliama į VMI sistemą. Įrankis generuoja reikalingus duomenis, todėl daug procesų automatizuojami, numatytasis ataskaitų formatavimas jau atitinka VMI reikalavimus, o naudojimosi funkcijų nereikia mokytis papildomai.

Sprendimų diegėjas taip pat užtikrina atnaujinimų pateikimą. Vos tik VMI paskelbia apie pakeitimus ar naujoves, atnaujinimai įdiegiami nuotoliniu būdu. Taip užtikrinamas naujausios įrankių versijos naudojimas bei rinkmenos atitikimas visiems VMI reikalavimams.

Partnerio turinys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.