Renginiai

Kai skyrybos tampa neišvengiamos: nauja pagalbos grupė nuo gegužės 3 d.

Print Friendly, PDF & Email

Lietuvoje 2021 metais išsiskyrė penktadaliu daugiau porų, nei 2020-aisiais. Santykius pablogino pandeminė situacija, kai žmonės užsidarę namuose neturėjo galimybės dalyvauti bendruomenės veiklose, atsipalaiduoti už namų sienų. Susikaupę negatyvūs jausmai pirmiausiai išsiliedavo šeimos narių atžvilgiu, o kreiptis pagalbos mažai kas išdrįsdavo.

Jei skyrybos tampa neišvengiamomis, tuomet su tuo reikės išmokti gyventi. „Bendrakeleiviai“ ragina nelikti vieniems su savo skausmu. Pas mus „Išėjimo iš skyrybų krizės“ grupės organizuojamos jau 20 metų. Sukaupta patirtis rodo, kad negalima užrakinti savyje skyrybų sukeliamų jausmų. „Skyrybų metu išgyvenamas gėdos, pykčio, šleikštulio, paniekos emocijas reikia paleisti“ – sako psichologas A. Jasiūnas. Jei nepaleisite – tai užnuodys jūsų gyvenimą, neigiamai atsilieps fizinei, psichinei sveikatai ir darbingumui.

Psichologas dalijasi, kad grupiniuose užsiėmimuose skyrybų krizę išgyvenantys žmonės pajunta, kad jie yra ne vieni, kad yra daug žmonių, kurie išgyvena panašią situaciją. Skyrybų aplinkybės gali būti skirtingos, tačiau visus vienija tie patys prieštaringi jausmai. Palengvėja juos identifikavus, pripažinus ir išdrįsus pasidalinti.

Šiuo metu „Bendrakeleiviai“ grupinius užsiėmimus skyrybas išgyvenantiems žmonėms organizuoja tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu. Tai atveria galimybes užsiėmimuose dalyvauti ir mažuose miesteliuose ar net užsienyje gyvenantiems žmonėms. Nuotoliniai užsiėmimai turi savų privalumų – žmonės lengviau atsiveria būdami saugioje namų aplinkoje.

Šiuo metu renkama nauja „Išėjimo iš skyrybų krizės“ grupė, kurios pradžia – gegužės 3 d. Tai uždara grupė, kurioje gali dalyvauti iki 12 žmonių. Užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu, dirbs psichologas bei sielovadininkas.

„Bendrakeleiviai“ vykdo ir tęstinę veiklą, tad pabaigę grupinius užsiėmimus, asmenys gali prisijungti prie bendruomenės organizuojamų žygių, stovyklų vaikams ir suaugusiems. Bendrystė padeda išgydyti sielos žaizdas ir atsitiesti po skyrybų proceso. Mes galime ir norime jums padėti.

Daugiau informacijos apie gegužės 3 d. startuojančią naują „Išėjimo iš skyrybų krizės“ grupę ir kitas „Bendrakeleivių“ vykdomas veiklas interneto svetainėje https://www.bendrakeleiviai.lt/ bei elektroniniu paštu info@bendrakeleiviai.lt arba tel. 8 698 22309.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.