Moteriškai

Kaip „nepamesti“ savęs esant santykiuose?

Print Friendly, PDF & Email

Norint išlaikyti sveikus ir laimingus romantinius santykius, svarbus ne tik pasitikėjimas vienas kitu, bet ir savimi. Įsimylėjimo stadijoje visą dėmesį skiriame mylimajam, todėl mažiau laiko lieka mylimiems pomėgiams. Neretai praėjus šiai stadijai ir ypač ilgai trunkančiuose santykiuose pradedama abejoti savo pomėgiais, gal net jausti sumažėjusį pasitikėjimą savimi – ką aš mėgstu, kaip aš būnu su savimi, kaip save palepinu? Tad šiame straipsnyje dalinamės patarimais, kurie primins skirti laiko sau ir ne tik „nepamesti“, bet ir nuolat ieškoti savęs būnant santykiuose.

Laikas sau: skirkite laiko tik savo mintims ir kūnui

Pasitikėjimas savimi lemia gerą savijautą ir atsipalaidavimą. Net jei esate neišskiriami ir turite tuos pačius pomėgius, labai svarbu laiko skirti ir tik sau, savo mėgstamoms veikloms. O svarbiausia – savoms mintims. Tik būdami vieni įsiklausome į save, išgirstame savo poreikius, pastebime tam tikrus pokyčius. Tam puikiai tiks tiesiog pasivaikščiojimas vienumoje, ryto dienoraščio pildymas.

Nepamirškite ir kūno. Ir tai ne tik apie aktyvias veiklas, bet ir savo kūno pažinimą, intymų laiką su savimi. Seksologai skatina nebijoti ieškoti naujų potyrių, kurie suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, leidžia geriau pažinti ir pamilti savo kūną, galiausiai – mėgautis geresniu intymiu gyvenimu ir poroje. Intymias prekes ne tik greitai, bet ir konfidencialiai galite įsigyti internetinėje parduotuvėje Romantika.

Aiškiai komunikuokite

Tai, kaip komunikuojame, daro didelę įtaką santykių kokybei. Dėl to itin svarbu aiškiai išsakyti mintis, kurios kelia nerimą, stresą ar kitas nemalonias emocijas. Žinoma, taip pat svarbu pasidalinti ir teigiamomis mintimis. Būtinai iškomunikuokite savo mintis, o jeigu tam tikromis temomis kalbėtis sunku, pasistenkite paieškoti tinkamos formos, laiko. Galbūt jums bus paprasčiau, pavyzdžiui, išdėstyti mintis laiške. Be to, svarbu mokėti ir išklausyti, todėl ne tik išsakykite savo mintis, bet ir išklausykite mylimąjį, inicijuokite pokalbį.

Būkite savimi

Nesvarbu, kurioje santykių stadijoje esate, visuomet stenkitės būti savimi. Klausykite savo mėgstamos muzikos, gaminkite savo mėgstamus patiekalus ir žiūrėkite mėgstamiausių žanrų filmus, serialus. Manydami, kad kuri nors asmenybės dalis nebus priimta mylimo žmogaus, greičiausiai, stengsitės tai nuslėpti. Tokiu atveju pakenksite ne tik santykių kokybei, bet ir sau.

Pastebėkite savo stipriąsias savybes

Kai „pametame save“ santykiuose ir patys sau tampame neįdomūs, dažniau pastebime savo trūkumus nei stiprybes. Stenkitės sąmoningai pastebėti savo stipriąsias savybes, dėl kurių tapote tuo, kuo esate šiandien. Tai galite sakyti garsiai, pagalvoti mintyse ar užsirašyti ant popieriaus lapo. Svarbiausia šias mintis išgryninti.

Natūralu, kad norisi mylimam žmogui skirti visą savo laiką ir mintis. Vis dėlto, paradoksalu tai, kad tik skirdami laiko sau ir išties pamildami save patį, galime dar geriau suprasti, pažinti ir mylėti kitą. Tebūnie tai mažas priminimas, šįkart susiplanuoti pasimatymą ne su antrąja puse, bet savimi.

Pranešimo spaudai organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.