Aktualu

Kaip šeimos kortelė padeda kasdieniame gyvenime

Print Friendly, PDF & Email

Nuo 2019 metų rugsėjo gausios ir negalią turinčius vaikus, nepaisant jų amžiaus, auginančios šeimos gali pasinaudoti Šeimos kortele, kuri užtikrina nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms. Šia kortele visoje Lietuvoje jau naudojasi daugiau nei 32 tūkstančiai šeimų.

Naudojasi beveik kasdien

Keturis vaikus – Armaną, Timurą, Ariną ir Amirą – auginanti Inga su vyru Artūru Šeimos kortele naudojasi kone kiekvieną dieną ir sako, kad tai yra didžiulis palengvinimas gausioms šeimoms.

„Gausioms šeimoms reikalingos ne tik maisto prekės, drabužiai ar buitį palengvinančios prekės, bet ir kiti dalykai. Kadangi gyvename name, ypač vasarą šeimos išlaidų sąraše atsiranda sėklos ir sodinukai, trąšos, vazonai, durpės, juodžemis, sodo įrankiai, baseino, smėlio ir griliaus prekės“, – vardija daugiavaikė mama.

Gausi Ingos šeima gyvena name, tad vasarą su Šeimos kortele mielai įsigyja sėklų ir sodinukų, trąšų, vazonų, durpių, juodžemio, sodo įrankių, baseino, smėlio ir griliaus prekių.

Rudenį vaikus reikia suruošti į mokyklą, tad reikia kuprinių, kanceliarinių prekių. Pasak Ingos, šeima stengiasi atnaujinti šviestuvus, lemputes, kartais – ir baldus.

Nesekame, kiek kiekvienais metais išleidžiame pinigų ne maisto prekėms, stengiamės viską supirkti per nuolaidų ar akcijų laikotarpius, tačiau tikrai galime pasakyti, kad susidaro didelės sumos.

Ingos manymu, tokioms šeimoms kaip jų tikrai aktuali parduotuvės „Ermitažas“ nuolaida, suteikiama su Šeimos kortele, nes reikalingus buityje daiktus galima įsigyti čia ir dabar, kai jų labiausiai reikia. „Nesvarbu, ar tai skalbimo priemonės, ar sąsiuvinys, ar sodo grėbliukas. O svarbiausia, kad šioje parduotuvėje yra visos bent jau mūsų šeimai reikalingos prekės – nuo smėlio žaislų iki svetainės šviestuvo“, – pasakoja Inga.

Į baseiną ir kiną – pigiau

Ingai antrina Karolina, kuri sako, kad Marijampolėje su Šeimos kortele randa puikių nuolaidų. „Šią kortelę mes naudojame labai dažnai – turime du vaikus, einame į miesto baseiną arba į kino teatrą net su 50 procentų nuolaida. Taip pat nuolaidos teikiamos ir vaistinėje“, – pasakoja moteris.

Ji atvira – nuolaida praverčia ir išsiruošus pramogauti: „Labai naudingos nuolaidos einant į muziejų, žaidimų kambarius, renkantis edukacijas.“

Į muziejų – visiškai nemokamai

Šeimos kortele aktyviai naudojasi ir vilnietė Nijolė. Ji sako, kad dažniausiai nuolaidos pasiteisina vaistinėse ir maisto prekių parduotuvėse.

Nijolės šeimai su kortele gaunamos nuolaidos praverčia parduotuvėje „Kika“, žaidimų kambaryje „Adventica“, muziejuose ir pramogų parkuose

„Mūsų šeimai nuolaidos praverčia ir parduotuvėje „Kika“, žaidimų kambaryje „Adventica“. Esame pasinaudoję privilegijomis jūrų muziejuje, pramogų parke. Ypač džiaugėmės, kai į Geležinkelių muziejų Vilniuje patekome visiškai nemokamai – vaikai buvo labai laimingi“, – pasakoja vilnietė.

Mama Nijolė atvira – norėtų, kad nuolaidas teiktų ir knygynai, ypač prieš mokslo metus, kai vaikams reikia nupirkti daug įvairių prekių į mokyklą.

Šiuo metu Šeimos kortelės programoje dalyvauja apie 290 partnerių. Prekes ar paslaugas su šios kortelės naudomis galima įsigyti maždaug 2,3 tūkstančiuose vietų, plečiasi internetu veikiančių įmonių iniciatyvos.

Vyksta bendradarbiavimas ir su užsienio partneriais iš Baltijos šalių.

Ypač reikšmingai prasiplėtė partnerių ratas Latvijoje – šiuo metu jų yra daugiau kaip pusė šimto, naudas su lietuviška Šeimos kortele galima gauti daugiau nei 100 vietų Latvijos teritorijoje.

Kam skirta kortelė

Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir negalią turinčius vaikus auginančios šeimos.

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar nuolatinai globojamų globotinių iki 18 metų amžiaus.

Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų.

Jeigu išsiskyręs asmuo su vaikais sukuria naują šeimą su asmeniu, kuris taip pat turi vaikų, vaikų skaičius šeimoje yra vertinamas bendrai.

Iliustracijos – Šeimos kortelės partnerių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.