Kaip seną telefoną paversti naujagimio kamera ar nuotoliniu pultu

naujagimio kamera_versli mama

Jeigu išmanusis įrenginys nepakankamai naujas kasdieniam naudojimui, bet per geras išmesti, pritaikykite jį kitokioms funkcijoms. Pavyzdžiui, paverskite naujagimio kamera.

Kūdikio stebėjimo sistema

Kai namuose auga mažas vaikas, kiekviena versli mama žino, kad gyvenimą gerokai palengvina galimybė jį stebėti nuotoliniu būdu. Tada galima tvarkytis, gaminti ar dirbti ir užmetus akį į ekraną žinoti, ar vaikas vis dar miega. Tam sukurta ne viena speciali stebėjimo sistema. Tačiau, pasak specialistų, kur kas pigiau bus vietoje jos panaudoti seną telefoną, jei tik gerai veikia jo kamera.

Viskas, ko reikia paverčiant nenaudojamą telefoną į stebėjimo sistemą – stovas, kuriame galėtumėte palikti įrenginį, ir vaizdo pokalbių programa su nustatymu automatiškai atsiliepti į skambučius.

„Taip galėsite iš bet kur paskambinti vaiko kambaryje esančiam telefonui, šis be garso įjungs prieš jūsų akis kameros vaizdą ir vaikui nepastebėjus galėsite sekti, kas vyksta jo kambaryje“, – aiškina „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone.

Patogiausia šiam tikslui naudoti „Skype“. Sukurkite savo senajam telefonui naują paskyrą ir tapkite draugais su paskyra, kurią naudosite skambindami. Taip pat įsitikinkite, ar nustatymuose nurodyta skambučius priimti tik iš kontaktų sąraše esančių vartotojų, tarp kurių turėtumėte būti tik jūs. Tuomet nustatymuose pasirinkite, kad į visus skambučius paskyra atsilieptų automatiškai ir su vaizdu.

Tai padaryti „Android“ telefone galite „Skype“ programos nustatymuose pasirinkę visus „Answer calls automatically“ pasirinkimus. „iPhone“ įrenginiuose „Skype“ nustatymuose rinkitės „Preferences“, tuomet „Calls“ bei „Answer automatically“ ir galiausiai „Answer automatically with video“.

Seną išmanųjį telefoną galite naudoti ir kaip saugumo kamerą, kuri fiksuoja bet kokį žmogaus ar gyvūno judesį. Jums tereikia atsiųsti tam skirtą programėlę „Alfred Home Security Camera, Baby&Pet Monitor CCTV“ („Android“ ir „iOS“).

Nuotolinis pultelis

Senąjį telefoną galite paversti pagrindiniu savo namų pulteliu, valdančiu visus svarbiausius namų įrenginius. Skirtingi televizorių ar grotuvų gamintojai turi specialias programėles, kurias parsisiuntus galima susieti įrenginį su išmaniuoju, o šį tuomet galite visada palikti toje pačioje vietoje.

„Geriausia tai, jog telefonu valdyti galite net ir savo kompiuterį, tad vienu ekranu pasieksite pačius svarbiausius namų įrenginius. Su programėle „Unified Remote“ galite susieti „Windows“, „Mac“ ar „Linux“ operacinę sistemą su išmaniuoju telefonu ir jo ekrane naudotis pele, pasirinkti reikiamus dokumentus ar perjungti leidžiamą muziką”, – pastebi M. Vrubliauskas.

Palikite su įrenginiais susietą seną telefoną ant sofos ir prisėdus žiūrėti filmo ar žaisti žaidimo nebereikės stotis prietaiso perjunginėti ar ieškoti vieno iš penkių kitų pultelių.

„Unified Remote“ („iOS“, „Android“) turi dvi versijas: nemokamą bei kainuojančią 5 eurus ir suteikiančią daugiau valdymo funkcijų. Atsisiuntę programą, ją turėsite įdiegti ir savo kompiuteryje – tuomet pakanka abu įrenginius prijungti prie to paties Wi-Fi tinklo ir pati programėlė paaiškins, kaip pradėti ja naudotis.

Įrankis mokslui

Šis būdas išnaudoti seną telefoną, ko gero, labiausiai neįprastas ir tuo pačiu labiausiai intriguojantis. Ne, savo telefono nereikėtų išsiųsti į kitą pasaulio pusę, jis ir toliau galėtų gulėti jūsų namuose, tik jį nuotoliniu būdu išnaudotų daugiau skaičiavimo galios ieškantys moksliniai projektai.

„Nepamirškime, kad net atgyvenusio išmaniojo telefono procesorius vis tiek yra ne kas kita, o kišenėje telpantis kompiuteris. Egzistuoja visa aibė mokslinių projektų, kurie prašo žmonių suteikti jiems prieigą prie senų išmaniųjų įrenginių, ir tuomet nuotoliniu būdu panaudoja įrenginio procesoriaus galią sau reikalingiems skaičiavimams. Kuo daugiau žmonių pasirenka prisidėti prie šių iniciatyvų – tuo greitesnis jų progresas“, – ragina M. Vrubliauskas.

Vienas garsiausių tokios iniciatyvos pavyzdžių – Berklio universiteto programėlė „BOINC“ („Android“), parodanti vartotojui kokiems iš daugybės skirtingų mokslinių projektų naudojamas jo įrenginys. Ne mažiau gerai žinoma ir „IBM World Community Grid“, kurios projektai skirti tvarumui ir gamtos išsaugojimui.

Kamera ekstremaliems potyriams

Iš asmeninės perspektyvos vaizdą fiksuojančios kameros, pamėgtos dviratininkų ar alpinistų, paprastai kainuoja šimtus eurų. Nusipirkus laikiklį, kuris pritvirtintų telefoną prie šalmo ar dviračio, keliones filmuoti galima ir su paprasčiausiu telefonu. Tiesa, vaizdo kokybė visiškai priklauso nuo telefono kameros – „GoPro“ kameras ji prilygs tik jei telefonas geba filmuoti HD kokybe.

Dar patogiau kamerą išnaudosite nusipirkę „Bluetooth“ nuotolinio valdymo mygtuką, kurį paspaudus bet kada įjungsite ar išjungsite kamerą neprivalėdami kaskart to daryti rankiniu būdu.

Iliustracija iš portalo VERSLI MAMA archyvų.

__________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Papildyta realybė internetinėje parduotuvėje leidžia pasimatuoti madą virtualiai


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.