Pinigai

Kaip sumažinti automobilio eksploatacines išlaidas?

Print Friendly, PDF & Email

Jeigu kada teko pirkti automobilį, turbūt esate atmetę ne vieną modelį vien dėl galimai didelių eksploatacinių kaštų. Savaime suprantama, galingas visureigis jūsų piniginę paplonins gerokai labiau nei ekonominės klasės hečbekas. Tačiau, labai didelė išlaidų dalis priklauso ir nuo jūsų. Vos keletas pokyčių jūsų įpročiuose gali užtikrinti automobilio ilgaamžiškumą ir ekonomiją.

Laiku keiskite variklio alyvą

Variklio alyva yra kritiškai svarbi. Ji užtikrina mažesnį detalių dėvėjimąsi ir optimalią variklio komponentų temperatūrą. Laikui bėgant alyva praranda svarbiausias savybes ir nebegali tinkamai apsaugoti variklio. Negana to, alyva surenka šiukšles ir suodžius, todėl ji užsiteršia. Alyvą reikia keisti apytiksliai kas 15 000 kilometrų. Šis skaičius gali keistis pagal automobilio modelį, todėl verta pasikonsultuoti su specialistais. Ir visada naudokite tik gamintojo rekomenduojamą alyvos tipą.

Venkite prastos būklės kelių

Žvyrkeliai bei duobėti asfaltai Lietuvoje pasitaiko dažnai. Tai tiesiog drasko automobilio važiuoklę, padangas bei ratlankius. Kad ir kur važinėtumėte, stenkitės apvažiuoti duobes, pristabdyti prieš greičio mažinimo kalnelius ir rinktis ilgesnį tvarkingą kelią vietoje trumpo, bet duobėto.

Pakeiskite vairavimo įpročius

Įprastai didžiausios vairuotojų išlaidos tenka degalams. Pakanka šiek tiek pakeisti vairavimo įpročius, kad sutaupytumėte šimtus eurų degalams kiekvienais metais. Jeigu svarstote, kodėl automobilis naudoja daug kuro, štai ties kuo susitelkti reikėtų pirmiausiai:

  • Stabdykite pavaromis
  • Neskubėkite įsibėgėti
  • Venkite staigių manevrų

Pabandykite pripildyti degalų baką ir kelias savaites pasivažinėti įsibėgėjant lėčiau, vengiant staigių manevrų. Pamatysite, kad degalų sąnaudos sumažės keliasdešimt procentų!

Reguliariai tikrinkite padangų slėgį

Pakanka, kad viena padanga būtų kiek minkštesnė už kitas ir ne tik drastiškai padidės degalų sąnaudos, bet ir greičiau dėvėsis padangos, važiuoklės detalės, pablogės valdomumas. Patikrinkite padangų slėgį bent kartą savaitėje – jis turėtų sutapti su gamintojo rekomendacijomis.

Partnerio turinys. Nuotrauka asociatyvinė ©Canva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.