Namai

Kiek kainuoja saulės elektrinės?

Print Friendly, PDF & Email

Vis daugiau žmonių namuose diegia įrangas, kurios ne tik pagerina gyvenimo kokybę, tačiau taip pat ir padeda gyventi kur kas tvariau. Svarbu saugoti gamtą, nes tai yra mūsų namai, kurie liks vaikams. Pasirūpinkime, kad jie būtų kuo natūralesni.

Viena dažniau minimų sistemų, kuri šiuo metu Lietuvoje yra ant bangos saulės elektrinės. Ženkliai pakilus elektros kainoms tautiečiai suskubo domėtis ekologiška elektros išgavimo galimybe. Tai ypač aktualu tiems, kurie namus apšildo būtent elektra: oras-vanduo arba oras-oras šilumos siurbliais.

Saulės elektrinės kainos

Daugelis girdi mitą, kad saulės elektrinės kainuoja brangiai. Visgi, išgirsti tik sumą – nėra tikslu, kadangi ji labai varijuoja, juolab, kur kas svarbiau yra įvertinti atsiperkamumą. O kur dar papildomi privalumai kaip ekologija bei nepriklausomybė.

Kaina kinta priklausomai nuo elektrinės komponentų. Visą sistemą sudaro saulės moduliai, pačios elektrinės parametrai, inverterio kaina. Įkainiai kinta priklausomai nuo to, kur bus montuojama elektrinė, kokia yra stogo danga ant kurios komponuojami moduliai, kokia yra stogo konstrukcija, aplinkoje esančių objektų šešėlių tikimybių, kokie papildomi įrangos priedai Jums reikalingi ir panašiai. Esant plačiai pasiūlai galima sukomponuoti tokią sistemą, kuri atitinka Jūsų biudžeto galimybes. Tačiau taupyti per daug neverta. Svarbiausia – našumas.

APVA parama saulės elektrinėms

Svarbu, kad perkant saulės elektrines taip pat galima ir sutaupyti. Į APVA bei ES paramą gali pretenduoti fizinis asmuo, kuris nori pagerinti savo asmeninį būstą: gyvenamojo tipo, sodo namą ir t.t. Parama yra siūloma asmenims, kurie yra įsidiegę iki 10 kW galios įrangą. Tiesa, parama yra siūloma tik naujiems elektrinių naudotojams. Taip pat reikia domėtis detaliomis paraiškų taisyklėms. Jos pateiktos internete, aiškiai, sistemingai, tad nebus sunku įvertinti, ar Jums jos tinka. Galiausiai, daugelis saulės elektrinių prekybininkų teikia nemokamas konsultacijas, kurios padės rasti tokią įrangą, kuri atitinka keliamus APVA reikalavimus.

Kur gali būti montuojamos elektrinės?

Sistemų kainą lemia modulių montavimo vieta. Nors daugelis yra prates juos matyti ant stogo, tačiau kai nėra tokių galimybių – montavimo vieta gali kisti. Šiuo metu siūlome rinktis vieną iš trijų lokacijų (arba jas derinti):

  1. Saulės elektrinės ant šlaitinio stogo. Tinka tokiu atveju, kai stogo šlaitas yra bet kokios krypties nuo rytų iki vakarų. Tinkama kryptis yra labai svarbi, kadangi ji padeda užtikrinti maksimalų elektros energijos pagaminimo kiekį.
  2. Saulės elektrinės ant plokščio stogo ir žemės. Nenaudojamas žemės sklypas gali būti tinkama erdvė elektros gamybai. Lygiai taip pat kaip ir plokščias stogas, kuris iki šiol saugojo tik nuo lietaus.
  3. Saulės elektrinės vietoje stogo dangos. Tai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie planuoja keisti namo stogą. Tokiu atveju ne tik galima bus džiaugtis skoningai atrodančiu stogu, tačiau ir sutaupyti, kadangi nereikės investuoti į dangą.

Taupoma per akcijas

Su detaliomis įrangos komponentų kainomis galima susipažinti internete. Nepamirškite, kad visumoje sumos kinta, svarbu, kad vienos dalys derėtų prie kitų. Taip pat įvertinkite, kad sekant akcijas ir nuolaidas – galima sutaupyti. Tik reikia domėtis. Patogu radus Jums tinkamas prekybos vietas užsiprenumeruoti naujienlaiškį ir asmeniškai bus pranešta, kai tam tikros dalys parduodamos pigiau. Visgi, pasikartosime, kad svarbiausia yra kokybė. Juk galiausiai įranga atsiperka, tad per daug taupyti – neverta.

Partnerio turinys, nuotrauka asociatyvinė © Canva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.