Namai

Kokiais stilingais namų aksesuarais papildyti svetainės erdvę?

Print Friendly, PDF & Email

Svetainė – namų širdis. Tai erdvė, kurioje susiburia visa šeima, laiką leidžiame po dienos darbų ar tiesiog tinginiaujame ištiesę kojas prie televizoriaus. Tad, nenuostabu, kad svetainės aplinką dažnas siekia sukurti jaukią, šiltą ir kviečiančią leisti laiką. Prie tokios erdvės sukūrimo efektyviai prisideda tinkamų baldų pasirinkimas, tačiau, ne ką mažiau įtakos turi ir namų aksesuarai. Jų dėka, galima stilingai, jaukiai bei efektyviai papildyti svetainės erdvę, sukurti joje norimą įvaizdį ar tiesiog suteikti jai daugiau praktiškumo. Tiesa, aksesuarų skirtų namams galima rasti labai daug ir labai įvairių. Na, o šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie tai, kokiais stilingais namų aksesuarais galima papildyti svetainės kambarį. 

Meno kūriniai, paveikslai 

Vienas iš plačiausiai ir dažniausiai naudojamų aksesuarų namų puošyboje – meno kūriniai bei paveikslai. Dažnoje svetainėje galime rasti viena ar kitą paveikslą, kuris padeda lengvai suteikti erdvei reikiamų spalvų, efektyviai papildo interjerą, stilių ir net gali suteikt erdvei prabangos ir elegancijos. Tiesa, paveikslus naudinga rinktis pagal vyraujantį svetainės stilių ir interjerą. Reikėtų rinktis tokius paveikslus, kurie erdvėje išsiskiria, bet nerėžia akies ir neužgožia erdvės. Paveikslus galima kabinti virš sofos, taip pat, tarpuose tarp durų, langų. Itin dažnas dekoravimo būdas – kelių, skirtingų dydžių paveikslų naudojimas. Tokiu atveju, centre kabinamas didžiausias paveikslas, o mažesni yra komponuojami aplink jį.

Dekoratyvinės pagalvėlės

Standartine svetainės dekoravimo priemone tikrai galime laikyti dekoratyvines pagalvėles. Jos padeda sukurti jaukią atmosferą, suteikia patogumą. Negana to, dekoratyvinės pagalvėlės gali tapti ir puikiu kontrastu erdvėje, suteikiančiu interjerui reikiamą, išskirtinį prieskonį. Renkantis dekoratyvines pagalvėles reikėtų atminti, kad itin svarbus yra jų dydis ir funkcionalumas. Nereikėtų rinktis per didelių pagalvėlių, jei svetainės sofa nėra didelė. Mažesnės pagalvėlės puikiai dera prie gulsčią atlošą turinčių sofų. Taip pat, geriau sluoksniuoti ir naudoti kelias skirtingas pagalvėles nei vieną didelę. Taip pat, svarbu, kad jos būtų ne tik gražios, bet ir patogios. Dėmesį atkreipkite ir į dizainą, spalvą. Galite rinktis vienspalves, neutralių spalvų pagalvėles, jei nenorite, kad jos būtų akivaizdžiai pastebimos. Tuo tarpu, ryškių spalvų pagalvėlės gali tapti pagrindiniu kambario akcentu. Dažnai yra derinamos ir skirtingų spalvų pagalvėlės. Tokiu būdu, erdvei suteikiama daugiau žaismingumo.

Dirbtinės ir džiovintos gėlės

Šiomis dienomis, itin populiaru svetaines papildyti džiovintų, dirbtinių gėlių puokštėmis. Tai priežiūros nereikalaujanti, tačiau, stilingumo ir jaukumo erdvei suteikianti priemonė, kuri lengvai derės prie praktiškai bet kokio svetainės interjero. Dabar itin madinga naudoti įvairias džiovintas, neutralių spalvų smilgas, kurios erdvei suteikia švelnumo. Taip pat, dažnai naudojamos ir dirbtinių gėlių kompozicijos, kurių spalva pasirenkama pagal esantį svetainės stilių, dizainą. Tiesa, būtina pasirinkti ne tik gražias ir derančias gėles, bet ir tinkamą vazą. Vaza taip pat prisidės prie interjero papildymo. Galima rinktis skaidres, o taip pat ir keramikines, nepermatomas vazas.

Žvakės

Svetainės jaukumo atributas – žvakės. Kvapnios, gražiai degančios ir šiluma spinduliuojančios žvakės yra vienas iš populiariausių svetainės ir namų aksesuarų. Dėka itin plataus ir įvairaus žvakių pasirinkimo, kiekvienas gali rasti tokias, kurios efektyviausiai dera prie svetainės interjero bei stiliaus. Žvakės gali būti pagamintos iš natūralaus bičių vaško, papildytos spragsinčia dagtimi. Taip pat, galima rinktis tiek skirtingais kvapais kvepiančias, tiek bekvapes žvakes. Visos jos padeda sukurti raminančią ir jaukią atmosferą. Padėtos ant kavos staliuko ar spintelės žvakės net ir nedegdamos puikiai papuoš svetainės aplinką.

Sieninis laikrodis 

Nors dalis gali ginčytis, bet sieninis laikrodis, iš tiesų, yra vienas iš efektyviausių bei praktiškiausių svetainės aksesuarų. Jis ne tik puikiai užpildo laisvą, vertikalią sienų erdvę, bet ir atlieka labai naudingą ir svarbią praktinę funkciją – leidžia patogiai matyti ir sekti laiką. Šiomis dienomis, sieninių laikrodžių galima rasti įvairiausių. Nuo klasikinių iki modernių dizainų, elektroninių modelių – kiekvienas ras ne tik prie svetainės labiausiai derantį, bet ir patogiausiai naudojamą bei lengvai įskaitomą sieninį laikrodį.

Tai tik keli, pagrindiniai aksesuarai, kuriais galite papildyti savo svetainės erdvę ir tokiu būdu jai suteikti daugiau jaukumo, šilumos ir stiliaus. Tikime, kad užsukę į Varle.lt internetinę parduotuvę lengvai ir greitai rasite visus patinkančius ir reikiamus namų aksesuarus. Čia visada žemos kainos!

Partnerio turinys. Nuotrauka asociatyvinė © Canva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.