Namai

Kuo pasižymi lietuviški vaizdo klipai?

Print Friendly, PDF & Email

Vaizdo klipų kūrimas Lietuvoje pradėtas nelabai seniai, tačiau ši meno šaka pamažu įsibėgėja ir yra atsidūrusi vystymosi stadijoje. Interneto socialiniuose tinkluose vaizdo klipai pagaliau pasiekė savo publiką ir dabar sėkmingai atlieka jiems skirtą vaidmenį. Savo nuomonę apie lietuviškus vaizdo klipus galite pareikšti internetinėje platformoje: https://pickvibe.lt/.

Kokioje vystymosi stadijoje yra dabartiniai lietuviški vaizdo klipai?

Kaip mano video klipų vertintojai, kad ir kaip bebūtų gaila, juos nuvilia tai, kad šiame žanre į akis krenta kūrėjų neturėjimas ką pasakyti. Neužtenka išmokti vien gražiai nufilmuoti ir sumontuoti vaizdinę medžiagą, reikia išreikšti ir vienokią ar kitokią nuomonę.

O dabar dažniausiai į akis krenta tik vaizdo klipų herojų grožėjimasis savimi, arba banalios, nuvalkiotos minties pateikiamas taip, lyg ji būtų esanti XXI amžiaus atradimas. Tai atitinka kūrybinės paauglystės būseną, kai ne pats klipas dainą kilsteli į aukštesnį kokybės lygmenį, o atvirkščiai – klipą išgelbsti gera daina.

Kokie vaizdo klipai yra laikomi sėkmingesniais?

Manoma, jog sėkmingiausi yra tie muzikiniai vaizdo klipai, kuriuose daugiau dėmesio skiriama fantastinių, pasakas primenančių erdvių kūrimui. Ir tai suprantama, nes tam tikra dalis Lietuvos muzikantų gyvena gretutiniame pasaulyje, kuris neturi nė menkiausio ryšio su pilka kasdienybe, socialine tikrove. Labai mažai tokių vaizdo klipų, kuriuose būtų labiau atsiplėšiama nuo savo individualumo ir pažvelgiama į supančią aplinką plačiau.

Kokie yra pagrindiniai vaizdo klipų stereotipai, kurie į pasaulį žvelgia standartiškai?

Primityviais vaizdo klipais galima pavadinti tuos, kurių turinį sudaro patriotizmo idėjų kėlimas. Juose šabloniškai šmėkščioja trispalvė, valstybės vėliava su Vyčiu, Gedimino pilies bokštas su kalnu, Valdovų rūmų ansamblis, iš aukštai nufilmuoti Vilniaus katedros, šalia jos esančius bokšto laikrodžio ir aikštės vaizdai, Trijų kryžių kalnas ir pan.

Vienu iš pagrindinių štampų – žygiavimas su vėliava rankose per tėvynės laukus. Dar vienas vaizdo klipų štampas – erdvinė aplinka atsiskleidžia labai lėtai – vos ne pusę klipo prieš akis stambiu planu šmėžuoja atlikėjų veidai, ir tik po to plačiau pateikiama aplinka, kurioje vyksta filmavimas.

 Pranešimo organizatorių nuotr. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.