Pinigai

Kuriate prekės ženklą? 3 teisininkų patarimai sėkmingam startui

Print Friendly, PDF & Email

Šiandien kaip niekad paprasta savo idėjas pristatyti plačiajai auditorijai ir gal net paversti jas sėkmingu verslu. Skaitmeninė rinkodara, socialiniai tinklai, sumanios SEO taktikos – visa tai atveria duris ne tik į vietos rinką, bet ir globalius vandenis. Vis dėlto dalis originalių idėjų nepasiteisina dėl labai elementarių „techninių“ priežasčių. Patyrę teisininkai teigia, kad daliai jų kelią galima užkirsti dar prieš žengiant į rinką. Taigi, kokie 3 žingsniai veda sėkmingos ir pelningos naujos idėjos realizacijos link?

Tvirtas startuolio pamatas, arba 3 kertiniai žingsniai

Kiekvienas verslo kūrimo, o vėliau ir vystymo ar plėtros etapas paremtas teise. Ypač dabar, kai modernios įmonės neatsiejamos nuo skaitmeninės erdvės. Natūralu, atsiveriančios platesnės galimybės reiškia daugiau atsakomybių.

Būtent dėl šios priežasties kiekvienam inovatyviam startuoliui būtina ne tik stipri kūrybinė komanda, bet ir teisės žinovai, puikiai išmanantys nišinių teisės sričių aspektus. Jei reikėtų išskirti 3 specifines sferas, nuo kurių turėtumėte pradėti darbus, tai būtų: intelektinė nuosavybė, efektyvi mokestinė sistema ir duomenų apsauga.

1) Pasirūpinkite saugia intelektine nuosavybe

Viskas prasideda nuo savitos idėjos – jos oficialaus įteisinimo. Kitaip tariant, nuo intelektinės nuosavybės (IN) objektų registravimo. Šis etapas globalių užmojų turintiems verslams aktualus tiek lokaliu, tiek globaliu mastu. Žinoma, tuomet būtina susitvarkyti dokumentaciją, jei reikia, sudaryti sutartis. Tačiau, priešingai, nei gali pasirodyti, IN apsauga nėra baigtinis procesas, kurį galite pamiršti vos prekės ženklas yra užregistruojamas.

Ką tiksliau tai reiškia? Konkurencingoje rinkoje, kad ir kokia prekė ar paslauga tai būtų, intelektinės nuosavybės teisinius dokumentus reikia nuolat peržiūrėti, pritaikyti, atnaujinti. Augant įmonei, kartu daugėja ir su specifine sritimi susijusių dedamųjų – nuo licencinių sutarčių iki ginčų ar net kovos su nesąžininga konkurencija.

Norite sužinoti daugiau ir tinkamai pasirūpinti savos verslo idėjos saugumu? Čia rasite naudingos informacijos apie tai, kas yra intelektinės nuosavybės teisė ir kas į ją įeina, o prireikus ir profesionalias konsultacijas: https://motieka.com/lt/paslaugos/duomenu-apsauga-it-ir-in/.

2) Išsiaiškinkite visas mokestinės sistemos subtilybes

Antras nekvestionuojamos svarbos žingsnis – efektyvios mokestinės sistemos kūrimas. Žinoma, atsižvelgiant į aktualią šalies ar kelių šalių mokesčių teisę. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kitaip, mokestinė sistema yra itin dinamiška. Juk kaskart atsiradus naujai susisiekimo priemonei ar atsiskaitymo būdui – šį reikia teisiškai pagrįsti, apsaugoti.

Ruošiatės atidaryti elektroninę parduotuvę ir prekiauti visoje Europoje ar net pasauliniu mastu? Tuomet laikas pasidomėti elektroninės prekybos mokestine sistema. Tiesa, ne tik čia, Lietuvoje, bet ir Europoje, o jei aktualu – ir kituose žemynuose.

3) Iš anksto pasirūpinkite savo bei potencialių klientų duomenimis

Pastaruoju metu padaugėjo duomenų nutekėjimo atvejų, o kartu vis didesnė ir skaudesnė žala dėl nusikalstamos sukčių veikos. Duomenų saugumas susideda iš dviejų esminių dalių:

  • fizinio ir virtualaus programinės įrangos saugumo užtikrinimo;
  • Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) išmanymo ir taikymo.

Pirmoji sąlyga priklauso nuo patikimo duomenų centro ir serverių nuomos paslaugos teikėjų pasirinkimo. Antroji – tiesiogiai nuo jūsų arba patikimos jūsų verslą lydinčios teisininkų komandos. Jei iki šiol negirdėjote trumpinio BDAR arba neturite aiškios duomenų rinkimo, saugojimo ir perdavimo sistemos, laikas dairytis advokatų kontoros. Tokios, kuri vienija skirtingų teisės sričių ekspertus, galinčius pasirūpinti teisiniu prekės ženklo pamatu nuo A iki Ž.

Galbūt tiesa, kad įmonė kokybiškai funkcionuoja tik tada, kai kiekvienas specialistas dirba savo darbą. Net tada, kai verslas egzistuoja dar tik kelių žmonių galvose. Tam, kad jūsų startuolis nuo pat pradžių būtų saugus ir sėkmingas, reikia pasirūpinti kiekviena unikalios idėjos įgyvendinimo proceso dalimi. Teisinė dalis – viena pirmųjų.

Partnerio turinys

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.