Lapkritį vilniečius kviečia Šeimų mokyklėlė

šeimų mokyklėlė

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščių ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius, nėščiosioms organizuojamos mankštos. Visos paskaitos ir užsiėmimai – nemokami!

Lapkričio mėnesio paskaitų grafikas:

Lapkričio 3 d. 14.30-16 val. „Sėkmingas žindymas arba žindymo mokslas paprastai“. Veda tarptautinė laktacijos ir žindymo valdymo konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner. Paskaitos metu susipažinsite su mokslo įrodytais žindymo privalumais kūdikio ir mamos sveikatai. Aiškinsimės, kaip pasinaudoti gamtos numatytomis galimybėmis, nepadaryti klaidų ir sėkmingai žindyti.

Lapkričio 5 d. 15:30–17 val. „Sportuojanti mama – laiminga mama”. Veda visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė kineziterapeutė Milda Navaslauskaitė. Pagrindinės temos: fizinis aktyvumas belaukiant kūdikio ir pirmaisiais mėnesiais po gimdymo; pagrindiniai mankštos tikslai skirtingais kūdikio laukimo etapais ir kaip teisingai mankštintis bei pasirinkti sporto krūvį. Kalbėsime apie moters kūno pokyčius nėštumo periodu ir pagrindinius mitus besilaukiant, taip pat sužinosime, kodėl tikėjimas jais gali būti labiau žalingas negu naudingas.

Lapkričio 12 d. 15.30–17 val. „Vaikų infekciniai susirgimai. Vaikų skiepų kalendorius“. Veda šeimos gydytoja Jūratė Grigė. Vaikų profilaktinių skiepų kalendorius. Lietuvoje bei rekomenduojami, bet valstybės lėšomis nekompensuojami skiepai. Infekcinių ligų statistika Lietuvoje ir pasaulyje. Vaikų infekciniai susirgimai: ligų požymiai, komplikacijos, gydymo ir profilaktikos būdai. Pateikiama sezoninio gripo statistika, užsikrėtimo keliai, ligos požymiai, komplikacijos, gydymo būdai, profilaktikos svarba motinos ir kūdikio sveikatai.

Lapkričio 17 d. 13–14.30 val. „Nėščiosios ir vaiko burnos sveikata“. Veda gydytoja odontologė Daiva Aškinytė. Paskaitos metu sužinosite, kaip kovoti su nėščiųjų dantenų uždegimu, kada ir kaip dažnai galima ir reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą nėštumo metu, kokias procedūras saugu atlikti nėščiosioms, kaip prižiūrėti kūdikio burną, kada turi dygti dantys, kaip taisyklingai juos prižiūrėti, ką daryti, jei vaikas susirgo stomatitu. Praktiškai mokysimės taisyklingos burnos priežiūros įgūdžių, padėsiančių išsaugoti mamos ir vaiko burnos sveikatą.

Lapkričio 24 d. 15.30–17 „Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas“. Veda visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova. Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose,vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama, kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose. Patariama,kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui ir nudegimo atveju.

Visos paskaitos vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12 (Užupis).

 Išankstinė registracija: renginiai@vvsb.lt arba tel. 8 5  205 3417

Daugiau apie tai skaitykite:
www.vvsb.lt


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.