Pinigai

Laukiantiems gandrų – 5 patarimai, kaip lengviau susidoroti su finansais

Print Friendly, PDF & Email

Kol nauji tėvai po eglute rado naujagimį, o kiti su džiaugsmu dar laukia vaikelio ir ruošiasi, yra vienas aspektas, kurio negalima praleisti pro akis – tai finansų planavimas. Nors artėjantis naujo etapo džiaugsmas yra neišmatuojamas, biudžeto sudarymas naujam šeimos nariui gali būti nelengva užduotis. Net jei ir nepirksite to brangaus vežimėlio, dar nėštumo pradžioje vertėtų pagalvoti, kaip apmokėsite išlaidas, kurios jau visai netrukus taps realybe. Finansų valdymo ekspertė pataria, kaip planuoti pasikeitusį šeimos biudžetą ir kokias pigesnes alternatyvas rinktis ruošiantis kūdikio atėjimui. 

Vaiko laukimas dažnai siejamas su džiaugsmu ir teigiamomis emocijomis, tačiau gali sukelti ir streso, ypač kai kalba eina apie finansus ir naujas išlaidas. Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Creditea“ Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė sako, kad vaiko išlaidos tikrai gali pasirodyti didžiulės, tačiau tinkamas planavimas ir biudžeto sudarymas gali padėti pasiruošti naujam laikotarpiui ir pašalinti nereikalingą stresą.

„Reikėtų ruoštis iš anksto, vos prasidėjus nėštumui. Geriausias būdas yra pradėti nuo išlaidų įvertinimo. Sukurkite būsimų vienkartinių pirkinių sąrašą – tai leis aiškiau matyti finansines ribas ir įvertinti, kiek iš tiesų viskas kainuos. Tada atnaujinkite šeimos biudžetą, įtraukiant naujo šeimos nario išlaidas. Iš pradžių, mėnesines vaiko išlaidas apima tokie dalykai, kaip maistas ir sauskelnės, ir vėliau keičiasi vaikui augant. Atminkite, kad ir jūsų asmeninės išlaidos jau nebebus tokios pat kaip tuomet, kai dar abu dirbote. Pavyzdžiui, išlaidas už vieno iš partnerių kelionę į darbą ar pietus darbe galite išbraukti bent kuriam laikui”, – pasakoja D. Stoškuvienė.

Pasak jos, ruošiantis šeimos pagausėjimui, svarbu atsidėti ir netikėtumams. Turint atskirą taupymo sąskaitą vaiko išlaidoms, į kurią dėsite nustatytą mėnesinį įnašą, galėsite lengviau atsipalaiduoti, o prireikus, padengti neplanuotas išlaidas. Jei biudžeto planavimu nepasirūpinote iš anksto, D. Stoškuvienė sako, kad planuojant einamąjį biudžetą svarbu teisingai paskirstyti prioritetus. Tada mėnesio pabaigoje neteks taikytis su ribotais finansais.

Finansų valdymo ekspertė dalijasi keletu patarimų, kurie pravers iš anksto planuojant vaiko išlaidas ir padės neišleisti daugiau nei planavote.

Išsigryninkite brangiausius pirkinius

Yra keletas didelių pirkinių, į kuriuos turėsite investuoti, kad paruoštumėte automobilį ir namus vaikelio atvykimui. Baldai, tokie kaip lovytė, čiužinys ir vežimas yra vieni iš didesnių daiktų, kuriuos turėsite nusipirkti, o autokėdutė yra būtina. Šiuos pirkinius vertėtų planuoti iš anksto, kad galėtumėte palyginti kainas. Jei apie tai pradėsite galvoti anksčiau, reikalingą sumą galėsite po truputį sutaupyti nėštumo metu. Visa tai palikus paskutinei minutei, gali tekti gerokai išlaidauti.

Pagalvokite, ką pirksite naują, o ką padėvėtą

Sudarius visų reikalingų vienkartinių daiktų sąrašą, nuspręskite, ar įsigysite juos naujus, naudotus, o galbūt įtrauksite į dovanų sąrašą, jei tokio prašė artimieji. Kūdikių prekių kainos gali gerokai nustebinti. Pasvarstykite, ar jums tikrai reikia visiškai naujų drabužėlių, kai pradžioje jie tarnauja tik nuo trijų iki šešių mėnesių? Galbūt giminaičiai su mažais vaikais turi drabužėlių, žaislų ar net brangesnių daiktų, tokių kaip lovytė, kuriuos mielai perleistų.

Apsipirkite ne sezono metu ir sekite nuolaidas 

Norint sutaupyti, drabužius rekomenduojama pirkti ne sezono metu. Tik tada reikėtų rinktis didesnius dydžius, kad drabužėliai tiktų kitą vasarą ar žiemą. Taip pat palyginkite kainas skirtingose parduotuvėse ar internetinėse platformose. Dažnai galite rasti geresnių pasiūlymų ir išleisti mažiau už tuos pačius produktus. Stebėkite akcijas ir nuolaidas parduotuvėse – tai gali būti puiki galimybė reikalingus daiktus įsigyti už mažesnę kainą.

Venkite impulsyvių pirkinių 

Vaikštant po vaikų parduotuves, gali atrodyti, kad jūsų naujagimiui reikia visko, ką mato akys, o jums būtina kažkokiu būdu atnaujinti visą savo gyvenimą. Daugelis sprendimų dėl pasiruošimo vaikelio atėjimui yra paremti emocijomis, todėl svarbu tam nepasiduoti. Eidami į parduotuves, su savimi turėkite pirkinių sąrašą su būtiniausiais daiktais. Tai padės išvengti impulsyvių pirkinių ir daiktų, kurių nėra būtinaįsigyti.

Patarimų klauskite artimų draugų

Yra daug daiktų, kurios atrodo būtų gera turėti, tačiau jie visai nebūtini. Dėl to rekomenduojama kreiptis į jau patyrusius draugus, kurie susidūrė su tokiais iššūkiais. Jie gali pasidalinti savo patirtimi ir suteikti vertingų patarimų apie tai, kas iš tiesų yra reikalinga ir kas visai nepasiteisino, todėl gali tapti nereikalingomis išlaidomis. Taip būsimi tėvai gali lengviau priimti finansinius sprendimus ir užtikrinti, kad jų pasirengimas būtų sutelktas į tai, kas tikrai svarbu.

Pranešimo organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.