Lauko darželis bus reglamentuotas jau nuo kitų metų gegužės

Print Friendly, PDF & Email

Nuo kitų metų gegužės leidimą-higienos pasą galės gauti ne tik tokia įstaiga, kuri ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo veiklą vykdo patalpose, bet ir ta, kuri veikia lauko sąlygomis, t. y., vadinamasis lauko darželis.

Taip nusprendė Seimas, pritaręs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teiktiems siūlymams aiškiai reglamentuoti lauko darželių veiklą. Sprendimas priimtas siekiant sudaryti tinkamas sąlygas vaikų ugdymui bei sveikatai ir atsižvelgus į tėvelių ir tokią veiklą vykdančių verslų pageidavimus.

Ar leistumėte savo vaiką į lauko darželį?

Ministro teigimu, tokių darželių veikla pripažinta ir sėkmingai vystoma ne vienoje šalyje. Tuo metu Lietuvoje iki šiol teisiškai buvo reglamentuota tik tokia ugdymo veikla, kurios didžioji dalis vykdoma patalpose.

Konkretūs reikalavimai norintiems atidaryti lauko darželius, kad būtų užtikrinta vaikų sauga ikimokyklinį ar priešmokyklinį ugdymą vykdant lauko sąlygomis, bus numatyti poįstatyminiuose teisės aktuose. Juos numatyta parengti iki 2020 m. balandžio 30 d.

Ugdymo įstaigos, savo veiklą vykdančios lauke, nėra naujiena užsienio šalyse. Lauko darželis pripažįstamas ir įteisintas Čekijoje, Jungtinėje Karalystėje, Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, Austrijoje. Tokia ikimokyklinio ugdymo įstaiga vaikų ugdymą vykdo lauke, dažniausiai miške, parke ar panašioje aplinkoje.

Buvimas gamtoje ir žaidimas lauke turi teigiamos įtakos vaikų vystymuisi, sveikatai ir pasiekimams.

Pripažįstama, kad kai kuriems vaikų vystymosi aspektams yra palankesnė lauko aplinka: vaikai būdami lauke yra fiziškai aktyvesni, taip pat vaikų žaidimas lauke siejamas su teigiamu poveikiui jų bendravimo gebėjimų vystymuisi, savivertei.

Vis dėlto prieš nutardami leisti savo vaiką į lauko darželį, tėvai turėtų apgalvoti visas alternatyvas, nes toks ugdymo būdas gali tikti ir būti priimtinas ne visiems vaikams.

Veros Gorbačevos nuotr. | © VG Kids&Family Photography


Taip pat skaitykite:

Versli mama Alina ir jos Baltų šalelė ruošiasi naujiesiems mokslo metams (II)

Latest comment
  • Labai gera ideja kuo daugiau laiko leisti lauke. Vaikai patys susigalvoja veiklos. Net nereikia daugybes priemoniu, pakanka supyniu, smelio dezes, o tai ilgalaikes investicijos, svarbu tinkamai priziureti, o tai nera sudėtinga, svarbu tinkamai parinkti medienos impregnantai ir specialūs dažai, nes vaikams spalvų tikrai reikia.