Aktualu

Lietuvių restoranas Stokholme: „Ateina laikas, kai supranti, kuo nori būti, kai užaugsi”

Print Friendly, PDF & Email

Feisbuke jau pasidžiaugėme, kad balandžio 21–24 d. Stokholme į edukacinę konferenciją „Aš – versli mama“ atvykstančios verslios mamos susipažinimo vakarienės rinksis naujai įkurtame švediškame restorane su lietuvišku prieskoniu Plyms kök & bar. Kas gi tie svetingieji jo šeimininkai?

„Esame šeima, mėgstanti iššūkius”, – šypsosi šiek tiek daugiau nei 10 metų Stokholme gyvenantys Jaroslav ir Jūratė Stankevič. Idėja atidaryti savo restoranėlį, pasak Jūratės, pradėjo kirbėti prieš porą metų, bet tebuvo tik svajonė, o ne realūs planai, kol prieš porą mėnesių į rankas nepateko skelbimas apie parduodamą restoraną. „Atvažiavome, pamatėme ir įsimylėjome šią vietą iš pirmo žvilgsnio”, – apie antraisiais namais dabar jau vadinamą Plyms kök & bar meiliai kalba šeimininkai.

Sutrumpintai Jariu prisistatantis restorano virtuvės šeimininkas karjerą pradėjo Vilniuje, kur dešimtmetį dirbo barmenu. Vėliau buvo Airija ir keli metai viešbučio restorane, paskui gyvenimas nukėlė į Švedijos sostinę. Išmėginęs jėgas įvairiuose restoranuose, galiausiai Jaris atsidūrė bistro „Voltair“, kur pastaruosius 7 metus ėjo virtuvės šefo pareigas.

Kaip pats sako, per tą laiką įgijo daug patirties, susipažino ne tik su švediškais patiekalais, bet ir ekologiška virtuve. Kompanija, kurioje Jariui teko dirbti, šalies rinkoje yra išsikovojusi tvirtas pozicijas kaip propaguojanti novatorišką maisto filosofiją – tiekti stilingą, paprastą ir gerą maistą, dažniausiai gaminamą iš sezoninių ir ekologiškų produktų.

Jaukus restoranėlis su nuostabiu vaizdu į jūrą, Jūratės žodžiais tariant, į jų šeimos gyvenimą atėjo tuo laiku, „kai supranti, kuo nori būti, kai užaugsi”. Šiuo metu jame patiekiami tik pietūs (lunch), bet greitu laiku durys svečiams bus atviros ir vakarais. „Mūsų credo – gaminti paprastą ir visada šviežią maistą. Be to, nebijome eksperimentuoti – stengiamės patiekti klasikinius patiekalus naujai. Bet ką čia kalbėti – verčiau užsukite ir paragaukite!” – kviečia kaip visada svetingi lietuviai, ir mes nekantraujame su jais susitikti 🙂

Verslių mamų kelionė po Stokholmą prasidės jau balandžio 21 d. Išsami jos programa pateikiama čia, o registracijos forma – teksto pabaigoje. Atkreipiame dėmesį, kad nebrangių skrydžio bilietų Vilnius–Stokholmas–Vilnius galima įsigyti iš kompanijos Norwegian Airlines.

Pyms kök & bar

Vikingavägen 17A | 13333 Saltsjöbaden | El. p. Info@plyms.se |Tel.  08-7171560

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.