Pinigai

Lietuvos paštas kviečia bendradarbiauti nevyriausybines organizacijas

Print Friendly, PDF & Email

Lietuvos paštas kviečia savo gaminiais prekiaujančias nevyriausybines organizacijas teikti paraiškas prekybai Lietuvos pašto skyriuose.

Lietuvos pašto paslaugomis kasdien naudojasi tūkstančiai žmonių: pašto skyriuose galima ne tik išsiųsti ar gauti siuntą, atlikti piniginę perlaidą, bet ir įsigyti įvairiausių prekių. Lietuvos paštas siūlo savo prekybos vietose prekiauti ir nevyriausybinių organizacijų gaminiais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, šalyje veikia apie 11 tūkst. nevyriausybinių organizacijų (NVO). Kai kurios lėšas savo tikslams siekti telkia gamindamos ir parduodamos unikalius, daiktus. Lietuvoje jau tapo įprasta prieš Kalėdas įsigyti Carito žvakelių, Kaziuko mugėse populiarūs vėžiu sergantiems vaikams padedančio fondo „Rugutė“ vėjo malūnėliai. Dažna neįgaliųjų ar senjorų organizacija prekiauja savo narių su meile pagamintais rankdarbiais.

„Norime mūsų klientams pasiūlyti įdomių, socialinę žinutę nešančių prekių, kurias pirkdami jie galės palaikyti įvairias gerus darbus dirbančias nevyriausybines organizacijas – pajamos iš mūsų skyriuose parduotų NVO gaminių bent šiek tiek prisidės prie organizacijų finansinių galimybių vykdant savo misijas“, – sako Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas.

Paraiškas dėl bendradarbiavimo kviečiamos teikti nevyriausybinės organizacijos, gaminančios įvairaus tipo produkciją. Lietuvos paštas organizacijas gaminius prekybai atsirinks atsižvelgiant į organizacijos tikslus, prekių išskirtinumą, tvarumą ir reprezentatyvumą.

„Nevyriausybinės organizacijos vaidina svarbų vaidmenį siekiant sumažinti socialinę atskirtį šalyje. Visuomenininkai atkreipia valstybės institucijų, verslo ir šalies žmonių dėmesį į svarbias problemas tiek nacionaliniu mastu, tiek ir vietos bendruomenėse, prisideda prie jų sprendimo. Siekiame padėti nevyriausybinėms organizacijoms, remiame jas finansiškai. Tačiau labai svarbus yra ir visuomenės indėlis. Prisidėti prie nuolatinio nevyriausybinių organizacijų stiprinimo galima įsigyjant jų produkciją“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus.

Paraiškų prekybai registracija vyksta iki birželio 26 d., dalyvavimo sąlygos ir kita konkurso informacija pateikiama Lietuvos pašto internetiniame puslapyje.

Lietuvos paštas 2020 m. tarp savo veiklos prioritetų patvirtino darnų vystymąsi, kurio siekiant vykdomi socialinę integraciją skatinantys projektai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.