Maisto papildai – naudinga ar žalinga?

Print Friendly, PDF & Email

Į šių dienų žmonių skubotą ir netaisyklingą gyvenimo būdą įsiveržia – maisto papildai. Vis gi vartoti juos ar susilaikyti? Turbūt tai dažniausiai užduodamas klausimas maisto papildų tema. Žmonės pasiskirstę į dvi barikadas, yra įvairių nuomonių bei sukurtų mitų apie juos, todėl kiekvienas informaciją atsirenka pagal save ir savo suvokimą.

Kaip žinoti kokius pasirinkti? Kada juos reikėtų pradėti vartoti? Tokie ir dar daugėlis klausimų iškyla tiems kurie ieško maisto papildų. Pasirinkus tinkamus maisto papildus, mes savo organizmą papildysime reikalingais vitaminais bei mineralais. Todėl prieš pradedant juos vartoti, nereikėtų tiesiog pasikliauti savo nuojauta, bet pasidaryti tam reikiamus tyrimus, kurie ir parodys tam tikrų vitaminų ar mineralų stoką organizme. Jeigu jūsų organizme nuolatos kažko trūksta, tokiu atvėju yra labai lengva susirgti įvairiomis ligomis. Pavyzdžiui trūkstant vitamino C, susilpnėja imuninė sistema, o vitaminų K, D, E trūkumą galite pastebėti pradėjus trūkinėjant ar pleiskanojant odai.

Apsilankius vaistinėje, nenuostabu, bet išsirinkti maisto papildus yra misija neįmanoma. Į pagalbą galite pasikviesti vaistininką, ar atlikti namų darbus ir susirasti reikalingą informaciją apie tam tikrus jus dominančius maisto papildus internete. Renkantis, labai svarbu atkreipti dėmesį į jų sudėtį, kaip jie yra pagaminti bei ką iš šių maisto papildų gausite. Labai svarbu jais nepiknaudžiauti, dažniausiai rekoneduojama daryti pertraukas tarp vartojimų, nes maisto papildas gali būti naudojamas ir profilaktiškai, bei gydymo tikslais. Tačiau nes didelis jų vartojimas, taip pat kaip ir trūkumas gali sukelti sveikatos negalavimų. Todėl vartoti juos reikia atsargiai, taip kaip nurodo gamintojas. Reikėtų išskirti ir grupę alergiškų žmonių, kuriems maisto papildus reikėtų atsirinkti ypač atsargiai, nes daugėlis jų sudaro tokių alergenų kaip mielės, gliutenas, laktozė, kviečiai. Šiuo atevėju alergija pasireiškia ne patiems papildams, o šioms sudedamosioms dalims.

Taigi, maisto papildus, vitaminus rekomenduojama rinktis pagal jūsų esamą organizmo poreikį, atlikus tam tikrus tyrimus. Vartoti juos saikingai, pagal nurodymus ir tik tada jeigu tai yra būtina. Ieškantiems kokybiškų vitaminų odai, rekomenduojama vartoti kolageno ir hialurono rūgšties gaminius, kuriuos rasite apsilankę internetu – https://ohhira.lt/.

Nėra komentarų

KVIEČIAME REGISTRUOTIS
Į KŪRYBOS MOTERŲ VERSLUMO MOKYMUS

*Pateikdama savo el.pašto adresą sutinku užpildyti registracijos formą anglų kalba,
sutinku su
dalyvavimo NVO VERSLI MAMA vykdomuose projektuose taisyklėmis

You have successfully subscribed to the newsletter

Įvyko klaida. Prašome bandyti dar kartą

VERSLI MAMA will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.