PROJEKTAI Renginiai

„Mama – Mamai (Sport for Support)“ – tai nemokamos minibatutų treniruotės Vilniuje

Print Friendly, PDF & Email

Balandžio mėnesį sostinėje prasidės naujas sporto projektas „Mama – mamai (Sport for support)“, kurio tikslas – fiziškai aktyvi moteriška bendrystė. Nemokamos minibatutų treniruotės Vilniuje vyks du kartus per savaitę, o kartą per mėnesį mamos rinksis šeštadienio arbatėlės su įkvepiančiais lektoriais.

Kaip pasakoja idėjos sumanytoja ir projekto vadovė Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė, veiklos bus skirtos lietuvėms ir užsienietėms mamoms, gyvenančioms sostinėje. Toks formatas pasirinktas neatsitiktinai.

Oficialiosios statistikos duomenimis, šiuo metu Vilniuje gyvena daugiau kaip 70 tūkst. užsieniečių, pasirinkusių sostinę savo laikinais arba nuolatiniais namais. Dauguma jų – moterys; didžiąją dalį sudaro baltarusės ir ukrainietės. Dalis jų negali įsilieti į darbo rinką dėl apribojimų, taikomų užsieniečių specialistų sutuoktinėms, dalis – dėl sunkumų derinant profesinius ir šeiminius įsipareigojimus.

Sveikatinamojo fizinio aktyvumo veikloms pritaikysime moterų Pagalbos klubo modelį – reguliariai organizuosime teminius susitikimus su integraciniais ir tinklaveikos elementais.

„Apklausose beveik visos mamos pabrėžia norinčios susirasti daugiau pažįstamų tarp vietinių ir praktikuotis kalbėti lietuviškai“, – atkreipia dėmesį „Mama – mamai (Sport for support)“ lyderė S. Vainikauskaitė-Tomaševičienė.

Todėl, pasak jos, nuspręsta panaudoti gerąją NVO „Versli mama“ patirtį ir sveikatinamojo fizinio aktyvumo veikloms pritaikyti moterų Pagalbos klubo modelį – reguliariai organizuoti temines veiklas su integraciniais ir tinklaveikos elementais.

Nemokamas minibatutų treniruotes Vilniuje ves mamų pamėgta trenerė Milda Eidukevičiūtė. Šeštadieniniuose klubo susitikimuose lauks seminarai apie sveikatai palankaus maisto gamybą, taisyklingą kvėpavimą, nemedikamentines streso valdymo priemones ir naujovė – filmų terapija. Kiekvienam susitikimui jaukumo suteiks moteriška arbatėlė ir pašnekesiai.

Bendrystė ir lietuvių kalba

„Dar 2020 m., vykdydami pirmąjį moterų fizinio aktyvumo skatinimo projektą „Geros nuotaikos programa“, o vėliau ir 2022 m. pavasarį, kai pradėjome padėti ukrainietėms karo pabėgėlėms, aiškiai pastebėjome, kaip moterims svarbu bendrystė. Kaip vieną iš motyvų, skatinančių lankyti treniruotes, dauguma minėjo galimybę pabendrauti su kitomis moterimis. Moteriški pokalbiai padeda sumažinti emocinę įtampą, pasisemti stiprybės ir patarimų iš kitų moterų”, – sako projekto vadovė.

Tiesa, buvo pastebėta, kad dėl silpnos lietuvių kalbos užsienietės sunkiai integruojasi į vietos bendruomenes ir lieka egzistuoti savotiškuose kalbiniuose getuose. Savo ruožtu tai apriboja socialinių ryšių kūrimąsi ir apsunkina integraciją – taip prasideda užburtas ratas.

„Mama – Mamai (Sport for Support)” Vilniuje gyvenančioms užsienietėms sudarys galimybes 2 kartus per savaitę lankyti nemokamas minibatutų treniruotes ir kartą per mėnesį ateiti į moterų sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo klubo užsiėmimus.

Visi užsiėmimai vyks lietuvių kalba, nes organizacijoje „Versli mama“ dirbanti jaunoji trenerių ir lektorių karta nemoka rusiškai. Dėl šios priežasties projekto pavadinime atsiranda prierašas anglų kalba, kad projekto pavadinimą suprastų ir užsienietės mamos.

„Taip pat iš ukrainiečių esame ne kartą girdėję, kad iki karo jų šalyje minibatutų treniruotės buvo plačiai paplitusios, o Lietuvoje jų beveik neįmanoma rasti. Todėl moterys apleidžia reguliarų fizinį aktyvumą“, – pastebi S. Vainikauskaitė-Tomaševičienė.

Taigi, nemokamos minibatutų treniruotės visapusiškai užpildys fizinio aktyvumo veiklų, ypač naudingų moterų fizinei ir psichologinei sveikatai, vakuumą Vilniuje. Taip pat socialinių partnerių iš IOM Vilnius dėka padės spręsti sostinės gyventojoms aktualias užimtumo bei integracijos problemas.

„Mama – Mamai (Sport for Support)” skaičiai
  • 15 dalyvių grupė
  • Lietuvės ir užsienietės
  • 2 kartus per savaitę – nemokamos minibatutų treniruotės
  • 1 treniruotės trukmė – 1 val.
  • 1 kartą per mėnesį – klubo susitikimas
  • 1 klubo susitikimo trukmė – 3-4 val.
  • 2 žygiai po Vilniaus apylinkes vasarą

Projektą įgyvendina NVO Versli mama

Projektą bendrai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Projekto asocijuotieji partneriai IOM Vilnius ir VšĮ „Active Vilnius”

Registracija į Mama – Mamai (Sport for Support)

Užpildydama šią registracijos formą, sutinkate dalyvauti VšĮ „Versli mama“ organizuojamame projekte „Mama – Mamai (Sport for Support)" ir įsipareigojate per laikotarpį nuo 2024 m. balandžio 10 d. iki gruodžio 31 d. imtinai lankyti ne mažiau kaip 24 minibatutų treniruotes, 3 šeštadieninio klubo susitikimus ir dalyvauti 1 žygyje po Vilniaus apylinkes.
Sutikdama tapti projekto „Mama – Mamai (Sport for Support)" dalyve, esate informuota, kad visi užsiėmimai bus filmuojami ir (ar) fotografuojami. Užsiėmimų filmavimas ir fotografavimas be renginio organizatorių sutikimo draudžiamas.
* Užpildę šią anketą, jūs patvirtinate kad susipažinote ir sutinkate kad duomenų valdytojas – VšĮ Versli mama, juridinio asmens kodas: 304156099, registracijos adresas Fabijoniškių  g. 73-2, LT-71111 Vilnius, tvarkytų jūsų asmens duomenis: vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą, telefono numerį projekto administravimo tikslais. Tvarkomi duomenys bus saugomi 3 (trejus) kalendorinius metus. Suprantate, kad turite teisę atsisakyti – tokiu atveju suprantate, kad prarandate galimybę dalyvauti projekto veiklose, tiesiogiai gauti informaciją apie projekto pakeitimus ir naujienas. Esate informuotas (-a), kad galite bet kuriuo metu atšaukti duotą sutikimą. Esate informuotas (-a), kad vadovaujantis ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (toliau – BDAR) 15, 16, 17, 21 straipsniuose įtvirtintomis asmens duomenų subjekto teisėmis ir nustatyta tvarka turite teisę: 1) žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą; 2) susipažinti su savo asmens duomenimis bei gauti kopiją; 3) reikalauti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi nesilaikant BDAR ir kitų asmens duomenų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų; 4) nesutikti, kad būtų tvarkomi jūsų asmens duomenys. Esate informuotas (-a), kad nepavykus išspręsti klausimo su VšĮ Versli mama, galite kreiptis į priežiūros instituciją – Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją. Asmens duomenys – tai bet kuri informacija, susijusi su fiziniu asmeniu (Duomenų subjektu), kurio tapatybė yra žinoma arba gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyta, visų pirma naudojant tokius identifikatorius kaip vardas, pavardė, buvimo vietos duomenys, naudojant vieną iš jų ar kelis to fizinio asmens fizinės, fiziologinės, ekonominės, kultūrinės ar socialinės tapatybės požymius. Specialieji asmens duomenys susiję su asmens sveikata, etnine kilme ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.