Renginiai

Mamos ir tėčiai kviečiami į nemokamą Šeimų mokyklėlę

Print Friendly, PDF & Email

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius. Taip pat moterys kviečiamos į mankštas, kurios vyksta Vilniaus visuomenės sveikatos biure. Visos paskaitos ir mankštos – nemokamos, o grafikas – štai čia. 🙂

Vasario 4 d. 13-14.30 val. Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas. Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova.
Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama, kaip apsisaugoti nuo šių nelaimingų atsitikimų, kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju ir užspringus kūdikiui.

Vasario 8 d. 10-11.30 val. Prieraišioji tėvystė vaiko raidos ir ugdymo(si) požiūriu. Psichologė Vilma Petrikienė.
Kas yra prieraišumas? Prieraišumo tipai. Kas yra prieraišioji tėvystė? Pagrindiniai prieraišiosios tėvystės principai. Kada formuojasi prieraišus santykis ir kuo tai svarbu vaiko raidai? Prieraišumo įtaka vaiko ugdymui(si).

Vasario 15 d. 10-11.30 val. Motinystės melancholija ar jau depresija po gimdymo? Kas tai ir kaip jos išvengti? Psichologė Vilma Petrikienė.
Kas yra depresija po gimdymo ir kaip ją atpažinti? Kas lemia, kad ji apninka pagimdžiusią moterį? Kokia jos įtaka besilaukiančios ar jau pagimdžiusios moters sveikatai? Depresijos po gimdymo poveikis kūdikio vystymuisi, jos gydymo svarba ir būdai. Ką daryti, kad motinystės pradžia būtų sklandi?

Vasario 25 d. 15.30-17 val. Vaikų infekciniai susirgimai. Vaikų skiepų kalendorius. Šeimos gydytoja Jūratė Grigė.
Vaikų profilaktinių skiepų kalendorius Lietuvoje ir rekomenduojami, bet valstybės lėšomis nekompensuojami skiepai. Infekcinių ligų statistika Lietuvoje ir pasaulyje. Vaikų infekciniai susirgimai: ligų požymiai, komplikacijos, gydymo bei profilaktikos būdai. Pateikiama sezoninio gripo statistika, užkrėtimo keliai, ligos požymiai, komplikacijos, gydymo būdai, profilaktikos svarba motinos ir kūdikio sveikatai.

Visos paskaitos vyksta Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12 (Užupis).

Išankstinė registracija el. p. renginiai@vvsb.lt arba tel. 8 2 2053417

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai moterims taip pat siūlo nemokamus kineziterapijos užsiėmimus 🙂

Mankštos besilaukiančioms

Specialią pratimų programą sudaro laikysenos korekcijos pratimai, tempimo ir stiprinimo pratimai nugaros, pečių juostos, kojų bei rankų raumenims, dubens dugno raumenų stiprinimo pratimai ir atsipalaidavimo technikos.

Tinkamai parinktas saugus fizinis aktyvumas padeda išvengti nėštumo periodui būdingų raumenų ir sąnarių skausmų, pagerina nėščiųjų širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, didina raumenų tonusą ir jėgą, gerina žarnyno peristaltiką. Tyrimai rodo, kad reguliariai besimankštinančios moterys išgyvena lengvesnį nėštumo laikotarpį ir gimdymą.

Dubens mankšta

Biuro specialistai organizuoja nemokamus dubens dugno stiprinimo užsiėmimus įvairaus amžiaus moterims. Pratimų metu naudojama Kėgelio metodika, sujungta su kineziterapiniais pratimais. Mankštos metu aktyviai treniruojami dubens dugno, pilvo preso, sėdmenų bei juosmeninės nugaros dalies raumenys. Nuolat tęsiant užsiėmimus, dubens mankšta padeda atsikratyti šlapimo nelaikymo, atsiradusio po gimdymo arba vyresniame amžiuje, gelbsti nuo dubens organų nusileidimo. Specialūs pratimai užtikriną gerą dubens organų kraujotaką, padeda išvengti juosmeninės nugaros dalies skausmų, koreguoja laikyseną.

Visos mankštos vyksta Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12 (Užupis).

Dėl registracijos kreipkitės el. p. milda.navaslauskaite@vvsb.lt, tel. 8 623 59 901.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.