Veidai

Metų versli moteris – Jadvyga Balvočiūtė

Print Friendly, PDF & Email

Lapkričio 18 d. Ūkio ministerija jau vienuoliktą kartą apdovanojo sėkmingus rezultatus 2015-aisiais pademonstravusius ir šalies ekonomikai svarbius projektus įgyvendinusius verslininkus. Be galo džiugu paskelbti, kad nominacijos „Versli moteris“ nugalėtoja tapo šviesi, išmintinga ir garbinga asmenybė – bendrovės „Jadvygos žolės“ įkūrėja, vaistininkė ir ūkininkė Jadvyga Balvočiūtė. 

Jadvyga, iš profesijos vaistininkė, tvirtina į verslą pasukusi tada, kai atsirado daugiau laiko – išėjus į pensiją. „Taigi versle esu tik kokius trejus metus“, – nesuprasi, rimtai kalba ar juokauja. Juk už viso šito žolelių rinkimo, džiovinimo ir kruopštaus maišymo fabrikėlio stovi ilgi dešimtmečiai patirties! 

Kalbėdamasi su portalu verslimama.lt, Jadvyga prisipažino nesitikėjusi laimėti: „Kur jau ten! Kai išgirdau, kad kitos dirba su užsieniu, pagalvojau: va iš tų kuriai nors ir duos“. (Turimos omenyje į nominaciją „Versli moteris“ pretendavusios Erika Mikulskienė, UAB „EMKO“ įkūrėja, ir Vita Markevičiūtė, UAB „Innospark“ vadovė – VM past.)

Paprašyta įvardyti sėkmės receptą, Jadvyga daug nepostringauja – sako, svarbiausia į tai, ką darai, įdėti širdies. Būtent ta širdis, o kitas pasakytų – įgimtas padorumas, Jadvygai neleidžia savo arbatų maišyti iš bet kokios žaliavos – toji būtinai turi būti ekologiška, kruopščiai surinkta ir dar kruopščiau patikrinta. Be to, kai kurios šių žolelių arbatų ir mišinių turi kultūrinio paveldo sertifikatus.

Verslininkės ūkyje Mažeikių rajone taip pat yra įkurta vaistinių augalų ekspozicija, kuri sulaukia svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Atvykti Jadvyga maloniai pakvietė ir portalo verslimama.lt skaitytojas, o mes pagalvojome: kodėl gi ne? Juolab kad, pasak svetingosios šeimininkės, vasarą prie žolelių rinkimo labai trūksta darbo rankų.

Jei išsipildys portalo autorės, lektorės Rasos Motuzienės palinkėjimas (o ji patvirtino, kad išsipildo visada), kitąmet savo statulėlę ant scenos atsiims ir kažkuri viena iš mūsų – versli mama. Kad tik tos širdies, it kokio sėkmės raugo, nepagailėtume.

Nuoroda į „Verslo dienos“ renginį yra čia.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.