Mommypreneurs – tarptautinis projektas, įgyvendinamas ir Lietuvoje

MommypreneursLt_versli mama

Šiais metais startuoja nauja socialinė iniciatyva, skirta jaunųjų mamų švietimui ir sugrįžimui į darbo rinką. Tarptautinis projektas, pavadinimu „Mommypreneurs“, tuo pat metu bus įgyvendinamas 7 Europos šalyse, įskaitant ir Lietuvą: Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Rumunijoje, Kipre ir Lenkijoje.

Kaip rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime, projektas Mommypreneurs sujungs 1050 moterų iš visos Europos. Jis suteiks galimybę jaunoms mamoms, esančioms motinystės ar vaikų priežiūros atostogose, dalyvauti visiškai nemokamose 2 mėnesių edukacijos programose – verslininkystės arba skaitmeninių įgūdžių atnaujinimo kursuose.

Svarbu paminėti, kad organizatoriai užtikrins galimybę programos dalyvėms kursų metu savo vaikučius palikti nemokamai priežiūrai su auklėmis gretimose patalpose.

Pagrindinė Mommypreneurs misija – skatinti jaunųjų mamų užimtumą ir suteikti joms nemokamus verslumo ir skaitmeninių įgūdžių mokymus. Žinių bei kompetencijų  atnaujinimas padės mamoms tapti ir vėl konkurencingomis darbo rinkoje arba pradėti savo nuosavą verslą.

„Mommypreneurs“ ne tik nemokamai užtikrins profesionalius mokymų kursus, tačiau ir suteiks patrauklias sąlygas pradėti verslą, galimybę susitikti su potencialiais investuotojais ar darbdaviais.

Kaip gimė projektas?

Pastarųjų metų Europos statistika jaunų mamų darbo rinkos atžvilgiu nedžiugina: motinystės atostogose esančios moterys greičiau iškrenta iš darbo rinkos arba ilgesniam laikui sustabdo savo karjeros vystymąsi. Tai lydi jaunimo nedarbo augimą – jaunoms mamoms sunku išlikti savo darbo vietoje arba rasti naują darbą.

Kasmet per 7 proc. moterų netenka darbo dėl motinystės atostogų, 45 proc. jaučia finansinius praradimus ir 50 proc. netenka karjeros augimo galimybių. Tokia vadinamoji motinystės atostogų našta svyruoja 5–25 proc. visoje Europoje.

Mommypreneurs programa yra skirta jaunimo darbingumo skatinimui. Projektas finansuojamas Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos per EEA ir Norvegijos paramos fondą. Remiantis paramos davėjo tikslinės jaunimo grupės reikalavimais, dalyvių grupės amžius yra apibrėžtas iki 29 metų.

Kaip dalyvauti Mommypreneurs programoje?

Mommypreneurs programoje gali dalyvauti mamos, esančios motinystės arba vaikų priežiūros atostogose, ne vyresnės kaip 29 metų amžiaus. Registruotis programai bus galima jau nuo liepos 15 d., aplikavimo pabaiga – rugpjūčio 15 dieną. Pirmieji kursai planuojami jau rugsėjo pradžioje.

Projekto pristatymas – birželio 13 d.

Kokie mitai kuriami visuomenėje? Ko svarbu nepamiršti pradedant savo verslą? Kada amatas virsta verslu ir kokių savybių tam reikia?

Pranešimas tema „Versli mama: nuo darbo vietos sau iki tikro verslo“, kurį skaitys portalo VERSLI MAMA įkūrėja Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė, ir verslių mamų diskusijos minėtomis temomis, rengiamos programos Mommypreneurs pristatymo proga, vyks birželio 13 d., sostinės Ogmios mieste.

Sekti programos paskyrą ir registruotis į pristatymo renginį galite feisbuke.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.