Aktualu PROJEKTAI

Motinystės atostogos: kiek reali galimybė, kad tapsi versli mama (apklausa)

Print Friendly, PDF & Email

Kodėl moteris, susilaukusi vaiko, nusprendžia tapti versli mama? Juk motinystės atostogos – toks ypatingas laikotarpis moters gyvenime! Jis kupinas ryšio su nauju žmogumi atradimo džiaugsmo, kasdienybės pokyčių ir naujų iššūkių.

Nepaisant visko, šis etapas dažnai paskatina permąstyti savo karjeros planus ir ieškoti būdų, kaip geriau suderinti šeimos ir profesinius įsipareigojimus. Specialistai sutaria, kad verslo kūrimas motinystės atostogų metu gali suteikti galimybę dirbti savo tempu ir pagal savo grafiką, atsižvelgiant į vaiko poreikius. Tad atsakymas peršasi gana paprastas: dalis moterų nusprendžia rinktis verslumą kaip kelią į lankstesnį ir labiau subalansuotą gyvenimą.

Universitete atliekamas tyrimas

Kaip pažymi dr. Laura Pilukienė, Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto (VU EVAF) atstovė, būtent vaikų auginimo laikotarpis gali turėti poveikį moterų ketinimams pasitraukti iš užimamų pareigų ir pradėti kurti savo verslą.

Vienos mamos gali trokšti verslininkės vaidmens dėl lankstumo, siekdamos geriau suderinti šeimos ir profesinį gyvenimą. Kitos mini ir galimybę įgyvendinti savo verslo idėjas, kurti tai, kas teikia džiaugsmo ir pasitenkinimą. Žinoma, ne paskutinėje vietoje ir finansinė nepriklausomybė, kai būnant su vaikais namuose, dar galima užsidirbti pajamų ir prisidėti prie šeimos biudžeto.

Nors tapimas verslia mama vaiko priežiūros atostogų metu gali atrodyti sudėtingas uždavinys, tinkamai pasiruošus ir pasitelkus įvairių išteklių, tai įmanoma.

„Lietuvoje nėra atlikta daug išsamių tyrimų apie moterų verslumą, ypač – apie motinystės atostogų metu (ne)turėtus ketinimus kurti savo verslą, siekiant šeimos ir profesinio gyvenimo balanso“, – atkreipia dėmesį dr. L. Pilukienė. Todėl VU EVAF mokslininkai atlieka apklausą, siekdami geriau suprasti šį reiškinį ir išsiaiškinti, kokie motyvai skatina moteris kurti verslą šiuo ypatingu laikotarpiu.

Kviečiame visas mamas, kurios motinystės atostogų metu svarstė ar jau pradėjo kurti savo verslą, atsakyti į apklausos klausimus ir pasidalinti savo patirtimi.

Jūsų atsakymai padės mokslininkams atlikti vertingą tyrimą ir prisidėti prie moterų verslumo plėtros Lietuvoje.

Užpildykite apklausą ir prisidėkite prie vertingo tyrimo: https://apklausa.lt/f/rmdwj1j.f

Apklausa yra anoniminė ir užtruks ne ilgiau nei 15 minučių. Apibendrinti ir susisteminti rezultatai bus panaudoti rengiant mokslinius straipsnius.

Dalyvaukite apklausoje ir padėkite mokslininkams
  • Geriau suprasti mamų verslumo motyvus ir iššūkius motinystės atostogų metu,
  • Parengti rekomendacijas, kaip skatinti mamų verslumą Lietuvoje,
  • Suteikti daugiau žinių ir resursų toms mamoms, kurios svarsto kurti verslą motinystės ir vaiko priežiūros atostogų metu.

Užpildykite apklausą ir prisidėkite prie vertingo tyrimo: https://apklausa.lt/f/rmdwj1j.f

Apklausa yra anoniminė ir užtruks ne ilgiau nei 15 minučių. Apibendrinti ir susisteminti rezultatai bus panaudoti rengiant mokslinius straipsnius.

Mamų verslumas motinystės atostogų metu – tai tema, kuri nusipelno daugiau dėmesio ir palaikymo. Tapkime pokyčio dalimi kartu!

Portalas VERSLI MAMA tik viešina VU EVAF mokslininkų atliekamą apklausą ir nėra šios apklausos organizatorius, todėl neatsako už apklausos klausimų turinį ir rezultatus. Už apklausos organizavimą, duomenų rinkimą ir analizę atsakingi VU EVAF mokslininkai. Portalas VERSLI MAMA neturi prieigos prie apklausoje pateiktų asmeninių duomenų ir neatsako už jų tvarkymą. Kilus klausimų, susijusių su tyrimu, kviečiame susisiekti el. paštu laura.pilukiene@gmail.com

Asociatyvi iliustracija iš ©CANVA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.